fotografií: 19
videní profilu: 3824
hodnotení: 327
naposledy prihlásený: 06.03.2021 07:51:14

Julius started with analog BW photography at high school. After university studies went to Aberystwyth (Wales) for voluntary work at Plas Lluest Centre for people with learning disabilities. He took one year BW photography course at the University Art Centre in Aberystwyth with well known photographer Ron Davies and built up a darkroom for people with learning difficulties. After one year of voluntary work successfully applied for a grant for own photography project in London. He has worked nearly 10 years as a full time photographer for magazine, advertising company and on his own photography business. Julius is now working as an Editor in chief in PRO.Laika, the largest specialised camera store in Bratislava, Slovakia. He is lucky enough to have time to photograph his own themes and to choose photography genre that he loves – document, reportage and street photography. He loves to capture people in everyday life, but also goes out to photograph different stories from untouched life of slovakian shepherds through charity golf to Gentleman Sailing regata.

 • Stále živá: Čiernobiela fotografia

  Stále živá: Čiernobiela fotografia

  Čiernobiela fotografia je tak stará, ako samotná fotografia. Čiernobiela je klasika, ktorú skôr či neskôr vyskúša takmer každý fotograf a len málokto ju zavrhne úplne. Napriek tomu, že pripomína skôr doby minulé, je stále vo fotke aktuálna.

  28.01.2021 18:00:00
  Julo Kotus
  Blog
  3 komentáre
 • Výtvarný portrét s Delphine Diallo

  Výtvarný portrét s Delphine Diallo

  Delphine Diallo každou svojou fotografiou rozpráva príbeh: „Fotografia má vyjadrovať myšlienku, posolstvo alebo pocit. Moja práca odzrkadľuje vlastné životné skúsenosti, príbehy mojich modelov a moje hlboké emócie zo sveta, v ktorom žijem.“ Inšpirujte sa jej štýlom práce.

  20.01.2021 10:15:00
  Julo Kotus
  Blog
  0 komentárov
 • Sviatočné fotografovanie s Krolop & Gerst

  Sviatočné fotografovanie s Krolop & Gerst

  Vianočný čas ešte nekončí! Vianočná výzdoba stále skrášľuje naše domovy, zásoby koláčikov v komore sa ešte neminuli a z darčekov sa stále veľmi tešíme. Ak si ešte užívate dni voľna, možno dostanete chuť zdokumentovať sviatočnú náladu a zabaviť sa pri fotení. Jednoduchými nastaveniami, nápadmi a trikmi nás bude sprevádzať fotograf Martin Krolop a tím Nikon.

  28.12.2020 17:20:00
  Julo Kotus
  Blog
  0 komentárov
 • Nikon Z 7 II a Z 6 II prvé skúsenosti

  Nikon Z 7 II a Z 6 II prvé skúsenosti

  Už vyše roka a pol s ohromnou radosťou používam na tvorbu fotografií a videí Nikon Z 6. Neľutujem ani jediný cent, ktorý ma Z 6 stál. Prezradím vám dôvody aj to, aké vylepšenia majú vynovené model Z 7II a Z6II, pre ktoré sa oplatí starší model vymeniť za novú generáciu.

  02.11.2020 14:25:00
  Julo Kotus
  Recenzie
  14 komentárov
 • 5 tipov Dana Vojtěcha na mestskú športovú fotku

  5 tipov Dana Vojtěcha na mestskú športovú fotku

  Pre fotografa a Nikon ambasádora Dana Vojtěcha je športová fotka rovnaká zábava ako šport, ale tak ako šport si vyžaduje tréning, menej úspešné pokusy, vytrvalosť, aby sa nakoniec dostavili výsledky.

  25.09.2020 11:20:00
  Julo Kotus
  Blog
  2 komentáre

Fototechnika

Fotoaparáty
 • Nikon D750
Objektívy
 • Nikon 28-70mm f/2,8
 • Nikon 85mm f/1,4
 • Nikon 35mm f/2