• Vyklápať zrkadielko, alebo ho nemať, alebo ho mať?

  Vyklápať zrkadielko, alebo ho nemať, alebo ho mať?

  S označením fotoaparátu ako bezzrkadlovka prišla na trh ako prvá spoločnosť Olympus. Bolo to v roku 2009 s fotoaparátom Pen E-P1. Moderná technológia oblečená v starom šate. Dizajn Olympusov si odvtedy drží retro líniu. Ich fotoaparáty vyzerajú ako v časoch, keď do nich fotografi vkladali filmy a pri stlačení spúšte na chvíľu zaváhali, či exponujú správne a zmysluplne, pretože každé cvaknutie znamenalo exponovať cenné políčko filmového pásu a nenávratne doň vpísať obraz.

  29.11.2017 14:10:00
  Vladimir Kampf
  Blog
  7 komentárov
 • Tomáš Halász: Nemal som plán

  Tomáš Halász: Nemal som plán

  Najsilnejšie pre mňa je, ak moja fotografia pomohla niekomu aspoň trochu zlepšiť život, hovorí fotograf, ktorý delí svoj čas medzi vlastné projekty, kampane pre mimovládne organizácie a komerčné portréty. V talóne má niekoľko fotografických ocenení a fotografia mu pohlcuje kusisko života. Učil sa z knižiek, z internetu a na workshopoch u známych fotografov. Portál www.mono.sk, ktorý vedie a na ktorom majú fotografi priestor publikovať dobré fotoeseje, snáď netreba predstavovať. On si váži silné príbehy, ktoré fotí pre mimovládne organizácie.

  27.11.2017 10:00:00
  Jana Čavojská
  Blog
  2 komentáre
 • Poďte na panáka! Prehľad aktuálnych atraktívnych modelov fotoaparátov Panasonic

  Poďte na panáka! Prehľad aktuálnych atraktívnych modelov fotoaparátov Panasonic

  Spoločnosť Panasonic má pestré portfólio fotoaparátov z ktorého by si mal dokázať vybrať hádam každý, kto sa chce fotografii venovať viac či menej vážne. Výhodou tejto značky je aj to, že vo svojich fotoaparátoch myslí nie len na fotografov, ale aj na videografov.

  23.11.2017 10:25:00
  Vladimir Kampf
  Blog
  2 komentáre
 • Marcel Rebro: Fotka je o srdci

  Marcel Rebro: Fotka je o srdci

  Z tých fotiek srší láska k ľuďom a radosť zo stretnutí s nimi. Marcel je pri nich blízko. Rozhodujúci moment, kedy stlačiť spúšť, uňho neprichádza tak, aby nič netušiaceho fotografovaného prekvapil. Prichádza po zoznámení. Po rozhovore. Tie vzácne chvíle, keď vás neznámy pozve k sebe na kus reči, si často cení viac ako fotografiu. Počas návštevy Arménska a Náhorného Karabachu musel zjesť veľa obedov. Za každú fotku jeden.

  10.11.2017 12:15:00
  Jana Čavojská
  Blog
  11 komentárov
 • Gabriel Grund: Mám rád čistú fotografiu

  Gabriel Grund: Mám rád čistú fotografiu

  Ľudia v jeho veku obvykle neinklinujú k novým technológiám. Fotograf z Bardejova Gabriel Grund (72) však hovorí, že až prechod na digitál pred desiatimi rokmi a následne možnosti úpravy fotografií v počítačových programoch mu umožnili vytvárať také fotografie, aké si vždy prial robiť.

  06.11.2017 13:40:00
  Jana Čavojská
  Blog
  1 komentár
 • Dorota Holubová: Moment, ktorý stojí za to

  Dorota Holubová: Moment, ktorý stojí za to

  Mladá fotografka nestráca čas. Prišla som s ňou urobiť rozhovor do jej ateliéru Holubník na Pionierskej a hneď mi nafotila portrét. Fotí ich komerčne, no neuznáva prílišnú vyumelkovanosť a retuš. Svoj čas delí medzi ateliér a fotografické projekty. Lebo v tom má jasno: fotografia má niečo povedať. Možno aj zmeniť názory ľudí na svet.

  17.10.2017 12:25:00
  Jana Čavojská
  Blog
  6 komentárov
 • Návšteva a interview pána Kazuto Yamaki, majiteľa spoločnosti Sigma, v PROLaika

  Návšteva a interview pána Kazuto Yamaki, majiteľa spoločnosti Sigma, v PROLaika

  Návšteva a interview pána Kazuto Yamaki, majiteľa a riaditeľa spoločnosti Sigma v PROLaika

  12.10.2017 14:15:00
  Julo Kotus
  Blog
  9 komentárov
 • Ako Barcelona povedala „sí“

  Ako Barcelona povedala „sí“

  Vždy tam, kde sa práve dejú veci. V správnom čase na správnom mieste. Akcia, emócie. Po večeroch diskusie s kolegami zo všetkých kútov sveta o fotografiách, vysedávanie pri pohári riojy, premýšľanie nad každým slovíčkom a doťukávanie každého detailu reportážneho textu, ktorý potom posielame do redakcie... Nie, takto to na miestach rýchlych udalostí, kam cestujete ako reportér, naozaj nevyzerá.

  09.10.2017 12:00:00
  Jana Čavojská
  Blog
  3 komentáre
 • Boli sme na predstavení novej akčnej kamery GoPro HERO 6 Black

  Boli sme na predstavení novej akčnej kamery GoPro HERO 6 Black

  Spoločnosť GoPro predstavila svoju najnovšiu kameru GoPro HERO 6. My sme mali možnosť stráviť príjemné popoludnie a pozrieť sa na ňu bližšie. Nová šestka poteší nielen nadšencov adrenalínových športov, ale aj bežného užívateľa na dovolenke alebo v kruhu rodiny.

  04.10.2017 15:00:00
  Martin KOLLER
  Blog
  0 komentárov