• Dorota Holubová: Moment, ktorý stojí za to

  Dorota Holubová: Moment, ktorý stojí za to

  Mladá fotografka nestráca čas. Prišla som s ňou urobiť rozhovor do jej ateliéru Holubník na Pionierskej a hneď mi nafotila portrét. Fotí ich komerčne, no neuznáva prílišnú vyumelkovanosť a retuš. Svoj čas delí medzi ateliér a fotografické projekty. Lebo v tom má jasno: fotografia má niečo povedať. Možno aj zmeniť názory ľudí na svet.

  17.10.2017 12:25:00
  Jana Čavojská
  Blog
  5 komentárov
 • Návšteva a interview pána Kazuto Yamaki, majiteľa spoločnosti Sigma, v PROLaika

  Návšteva a interview pána Kazuto Yamaki, majiteľa spoločnosti Sigma, v PROLaika

  Návšteva a interview pána Kazuto Yamaki, majiteľa a riaditeľa spoločnosti Sigma v PROLaika

  12.10.2017 14:15:00
  Julo Kotus
  Blog
  8 komentárov
 • Ako Barcelona povedala „sí“

  Ako Barcelona povedala „sí“

  Vždy tam, kde sa práve dejú veci. V správnom čase na správnom mieste. Akcia, emócie. Po večeroch diskusie s kolegami zo všetkých kútov sveta o fotografiách, vysedávanie pri pohári riojy, premýšľanie nad každým slovíčkom a doťukávanie každého detailu reportážneho textu, ktorý potom posielame do redakcie... Nie, takto to na miestach rýchlych udalostí, kam cestujete ako reportér, naozaj nevyzerá.

  09.10.2017 12:00:00
  Jana Čavojská
  Blog
  3 komentáre
 • Boli sme na predstavení novej akčnej kamery GoPro HERO 6 Black

  Boli sme na predstavení novej akčnej kamery GoPro HERO 6 Black

  Spoločnosť GoPro predstavila svoju najnovšiu kameru GoPro HERO 6. My sme mali možnosť stráviť príjemné popoludnie a pozrieť sa na ňu bližšie. Nová šestka poteší nielen nadšencov adrenalínových športov, ale aj bežného užívateľa na dovolenke alebo v kruhu rodiny.

  04.10.2017 15:00:00
  Martin KOLLER
  Blog
  0 komentárov
 • Zážitky z nakrúcania: Časozber žerie čas

  Zážitky z nakrúcania: Časozber žerie čas

  V matematike som nikdy nevynikal. Skôr naopak. Dodnes s ňou mám problém. Preto som mal spočiatku hrôzu aj zo snímania zrýchlených záberov – timelapsov.

  26.09.2017 07:00:00
  Vladimir Kampf
  Blog
  1 komentár
 • Krajina na trosky

  Krajina na trosky

  Široko sa usmievala a ukazovala na svoj domček z hliny s kruhovým pôdorysom a takmer nijakým vybavaním. „Nie je vojna. Nemusím neustále niekam utekať. Som veľmi šťastná. Nič viac nepotrebujem.“

  21.09.2017 11:30:00
  Jana Čavojská
  Blog
  2 komentáre
 • Fotenie s rešpektom

  Fotenie s rešpektom

  Martin Navrátil už ako dieťa túžil veci zažiť, nielen o nich počúvať. Chcel na vlastné oči vidieť všetky tie miesta, o ktorých čítal v knihách. Nič mu nezabránilo cestovať. Dokonca sa tým živí. Trinásť rokov robil sprievodcu pre Bubo. Svoje zážitky sprostredkováva cez svoj web travelistan.sk . Hovorí o fotografovaní na cestách a o tom, že niektoré spomienky si treba odniesť len v hlave.

  18.09.2017 12:20:00
  Jana Čavojská
  Blog
  1 komentár
 • Svet zhora

  Svet zhora

  Nachádzať stále nové pohľady na realitu je ambícia snáď každého fotografa. Keď pred pár rokmi prišli drony, obrázky sveta z výšky takýto nový pohľad ponúkli. Dronisti – takto voľne poslovenčujem anglický výraz, ktorý sa už pre fotografov ovládajúcich lietajúce mašinky udomácnil – sa rýchlo stali súčasťou fotografickej komunity.

  16.08.2017 07:00:00
  Jana Čavojská
  Blog
  2 komentáre
 • Zážitky z nakrúcania: Ako na ľudí?

  Zážitky z nakrúcania: Ako na ľudí?

  Častá otázka. Ako sa dostať do kontaktu s ľuďmi a mať ich nakrútených tak, že to vyzerá, akoby tam kameraman či štáb ani neboli? Ako sa k nim dostať čo najbližšie a nespôsobiť im nepríjemné chvíle?

  15.08.2017 07:00:00
  Vladimir Kampf
  Blog
  3 komentáre