• LUMIX GH5S - s predčasnou objednávkou získate päťročnú záruku

  LUMIX GH5S - s predčasnou objednávkou získate päťročnú záruku

  Od 9. januára je možné predbežne objednávať najnovší fotoaparát značky Panasonic. Ak tak urobíte, stanete sa jedným z prvých zákazníkov, ktorým sa tento prístroj dostane do ruky a zároveň získate päťročnú záruku.

  15.01.2018 14:35:00
  PRO.Laika
  Novinky
  0 komentárov
 • Mária Muhl: Nefotím negatívne

  Mária Muhl: Nefotím negatívne

  Mária Muhl nedávno vystavovala fotografie kenských žien v budove OSN v New Yorku. Hoci to boli fotografie zo slumu, boli pozitívne. Mária totiž začala hľadať aj v ťažkých, zložitých prostrediach pozitíva. Tie tam sú, no fotografi ich väčšinou cielene prehliadajú. Tragédie podľa nich totiž predávajú lepšie než pekné veci... Skutočne?

  12.01.2018 12:10:00
  Jana Čavojská
  Blog
  2 komentáre
 • PANASONIC LUMIX GH5S. Super kamera, slabší foťák?

  PANASONIC LUMIX GH5S. Super kamera, slabší foťák?

  S Panasonicom zrejme nie sú žiadne žarty. Aj keď zmyslu pre humor voči fotografom prejavil v posledných dňoch viac než dosť. Jeho vlajková loď najnovšia bezzrkadlovka LUMIX GH5S, ktorej stále hovoria fotoaparát už je vlastne len tak mimochodom fotografujúca kamera, ktorá sa podobá na fotoaparát.

  10.01.2018 09:50:00
  Vladimir Kampf
  Blog
  0 komentárov
 • Canon uvádza nové tlačiarne radu PIXMA G s doplniteľnými atramentovými zásobníkmi

  Canon uvádza nové tlačiarne radu PIXMA G s doplniteľnými atramentovými zásobníkmi

  Canon omladzuje rad tlačiarní PIXMA G s doplniteľnými atramentovými zásobníkmi. Nové a kompaktné tlačiarne s vysokou výťažnosťou sú určené pre domácich používateľov a do malých kancelárií, kde je potreba tlačiť väčšie objemy stránok s dôrazom na nízke prevádzkové náklady.

  09.01.2018 15:10:00
  Tlačová Správa
  Novinky
  0 komentárov
 • Sony rozširuje svoj rad objektívov s bajonetom E o vysoko kvalitný objektív s veľkým zväčšen

  Sony rozširuje svoj rad objektívov s bajonetom E o vysoko kvalitný objektív s veľkým zväčšen

  Nový, kompaktný a ľahký objektív E 18–135 mm F3,5–5,6 OSS prináša vynikajúcu ostrosť v kombinácii s rýchlym, presným a tichým automatickým zaostrovaním na všestranné využitie pri získavaní fotografií a videí

  09.01.2018 11:40:00
  Tlačová Správa
  Novinky
  0 komentárov
 • Nikon rozširuje všestrannosť teleobjektívov pre fotografov športu a divej prírody

  Nikon rozširuje všestrannosť teleobjektívov pre fotografov športu a divej prírody

  Spoločnosť Nikon predstavuje AF-S NIKKOR 180–400mm f/4E TC1,4 FL ED VR, prvý teleobjektív NIKKOR, ktorý sa pýši vstavaným 1,4-násobným telekonvertorom.

  09.01.2018 10:40:00
  Tlačová Správa
  Novinky
  0 komentárov
 • Fujifilm Instax, fotoaparáty pre okamžitú fotografiu

  Fujifilm Instax, fotoaparáty pre okamžitú fotografiu

  Analógová, alebo, ak chcete, tak fyzická fotografia nemusí byť len o hodinách strávených v tmavej komore s množstvom chémie, zväčšovákom a papiermi. Samozrejme, má to svoje čaro, ale mnoho z nás by dalo prednosť radšej niečomu, čo bude rýchlejšie a jednoduchšie. Najlepšie niečomu, čo bude hotové okamžite a bez námahy :)

  13.12.2017 08:00:00
  Martin Farkaš
  Recenzie
  1 komentár
 • Vyklápať zrkadielko, alebo ho nemať, alebo ho mať?

  Vyklápať zrkadielko, alebo ho nemať, alebo ho mať?

  S označením fotoaparátu ako bezzrkadlovka prišla na trh ako prvá spoločnosť Olympus. Bolo to v roku 2009 s fotoaparátom Pen E-P1. Moderná technológia oblečená v starom šate. Dizajn Olympusov si odvtedy drží retro líniu. Ich fotoaparáty vyzerajú ako v časoch, keď do nich fotografi vkladali filmy a pri stlačení spúšte na chvíľu zaváhali, či exponujú správne a zmysluplne, pretože každé cvaknutie znamenalo exponovať cenné políčko filmového pásu a nenávratne doň vpísať obraz.

  29.11.2017 14:10:00
  Vladimir Kampf
  Blog
  8 komentárov
 • Tomáš Halász: Nemal som plán

  Tomáš Halász: Nemal som plán

  Najsilnejšie pre mňa je, ak moja fotografia pomohla niekomu aspoň trochu zlepšiť život, hovorí fotograf, ktorý delí svoj čas medzi vlastné projekty, kampane pre mimovládne organizácie a komerčné portréty. V talóne má niekoľko fotografických ocenení a fotografia mu pohlcuje kusisko života. Učil sa z knižiek, z internetu a na workshopoch u známych fotografov. Portál www.mono.sk, ktorý vedie a na ktorom majú fotografi priestor publikovať dobré fotoeseje, snáď netreba predstavovať. On si váži silné príbehy, ktoré fotí pre mimovládne organizácie.

  27.11.2017 10:00:00
  Jana Čavojská
  Blog
  2 komentáre