O nás

Projekt Fotoma (fotografický magazín) chce ponúknuť priestor pre vás všetkých, ktorí ste podľahli čaru zachytenia okamihu na fotografický prístroj.

 

GALÉRIA

Preto je nosnou časťou Fotoma galéria fotografií, kde si môžete vytvoriť svoj profil a nahrávať fotografie. Galériou s hodnotením vás chceme inšpirovať k fotografovaniu a k radostnému prežívaniu svojho koníčka, ku komunikácii s ostatnými. Veď ako sa vraví, talent či nadšenie pre fotografiu má zmysel len vtedy, ak ho môžeme ukázať ostatným okolo. A podelená radosť z dobrej fotky je dvojnásobná radosť. Pod fotografie autorov môžete pridávať komentáre, hodnotiť ich, pridať si ich k obľúbeným. Pre lepšiu komunikáciu sme zaviedli aj súkromné správy či možnosť sledovať tvorbu konkrétneho autora a mnoho ďalších funkcií.

 

FOTOSÚŤAŽE

Súťažíme radi. Je to prirodzené, chceme byť stále lepší, robiť pokroky. Okrem slovného ocenenia môžete v súťažiach vyhrať zaujímavé ceny, ktoré sme pre vás pripravili s našimi partnermi.

 

ČLÁNKY

Redakčná časť má slúžiť na vašu lepšiu orientáciu v technologických a technických novinkách digitálnej fotografie. Pre tento účel má redakčná časť vytvorené sekcie "NOVINKY" a "RECENZIE", kde sa budeme snažiť pravidelne zverejňovať to, čo sa na poli digitálnej fotografie deje, ale zároveň publikovať testy a recenzie, ktoré vám zas môžu pomôcť pri výbere tej pravej techniky pre vás.

Články však rozšírime aj o tipy pri fotografovaní, teoretické i praktické rady ako fotografovať ten ktorý žáner fotografie alebo konkrétny motív. Dôležitou súčasťou sú blogy našich redaktorov či externých prispievateľov.

 

WORKSHOPY

Majú plniť podobnú funkciu, ako články v našej redakčnej časti, ale samozrejme praktickým vyučovaním a cvičením. Workshopy majú za cieľ urýchliť vývoj fotografa. Na kurze sa často posuniete omnoho rýchlejšie na úroveň, ktorú by ste samoštúdiom a pokusmi dosiahli za dlhší čas. Fotokurz je teda akýmsi katalyzátorom fotografovho vývoja.

Aby ním naozaj bol, snažíme sa na naše kurzy zabezpečiť odborných fotografov s praxou, ktorí vám môžu odovzdať to, čo sa v reálnej praxi naučili.

 

AKO SA ZAPOJIŤ

Preto, aby ste sa mohli zapojiť do aktivít redakčnej časti je potrebné sa registrovať a prihlásiť.

Po prihlásení môžete komentovať články, recenzie, novinky, pridávať fotografie do galérie, súťaží, hodnotiť fotografie a získavať ceny.

Registrácia je jednoduchá, stačí nad horným hlavným MENU kliknúť na možnosť registrovať a nasledovať pokyny na registráciu. Na registráciu sa vyžaduje zadanie mena, priezviska (zobrazujú sa pri vašich aktivitách), emailu, a prihlasovacieho hesla. Samozrejme, svoj profil si môžete kedykoľvek upraviť, vložiť doň titulnú fotografiu či ikonku, ktorá sa bude zobrazovať pri vašom mene.

Vitajte vo svete fotografie, vitajte na FOTOME.