SRÍ LANKA - LAST MINUTE, zľava na foto zájazd až 200€

SRÍ LANKA - LAST MINUTE, zľava na foto zájazd až 200€

Workshopy  /  PRO.Laika

Milí priatelia fotografie a cestovania,

v spolupráci s našim partnerom, cestovnou kanceláriou Liber, vás srdečne pozývame na fotovýlet do úžasnej destinácie,  na ostrov Cejlón v Indickom oceáne. Zažite s nami dobrodružstvo exotických diaľok.

V termíne 1. 12. - 15. 12. 2017 sa vypravíme za slnkom, fotogenickými miestami, krásnou prírodou a tajomnými pamätníkmi dávnej minulosti. Užijeme si aj relax a kúpanie v oceáne. Do 15. 11. 2017 sú posledné miesta so zľavou -200 €.

Ponúkame vám nadštandardný fotozájazd, počas ktorého vás bude sprevádzať okrem vynikajúcej sprievodkyne, p. Chrapanovej, aj foto lektor Julo Kotus.Zo Srí Lanky si tak budete môcť priniesť krásne fotografie, ktoré vám budú ešte dlho pripomínať zážitky z jedinečnej cesty. Lektor vám na fotozájazde pripraví hodnotné prednášky o ovládaní fotoaparátu, o základných veličinách vo fotografii, o kompozícii ale aj o fotografovaní ľudí, street fotografie a dokumentu. Večery strávite v príjemnej debate o fotografiách, ktoré sa vám počas dňa podarilo zachytiť.

Sú naplátované výlety na pamiatky UNESCO, poznávanie miestnej kultúry, domácich obyvateľov, ale aj fotografovanie nádhernej prírody v národných parkoch. Uvidíte a zažijete veľa, ale ostane vám aj dosť času na relax či kúpanie. 

SRÍ LANKA PRE NADŠENCOV FOTOGRAFIE

 

Kedy

1.12.2017 - 15.12.2017

Cena

  1.897 €   1.697€ do 15. 11. 2017
V cene je cestovné (vrátane letiskových transferov a poplatkov), ubytovanie v cca 3*** hoteloch, polpenzia, organizačné náklady, okružná cesta po Srí Lanke (od letiska cez mestá Pinnawala, Dambulla, Sigiriya, Anuradhapura, Polonnaruwa, Kandy, Ramboda, Nuwara Eliya k južnému pobrežiu), sprievodcovské služby a služby foto lektora. 

V cene nie sú vstupenky na atrakcie cca 170 €, prepitné pre hotely, vodičov a lokálnych sprievodcov cca 45 €, poistenie (môžete si ho doobjednať – treba rátať 14 dní), vybavenie vstupu do krajiny = 35 €, strava nad rámec polpenzie. 

Doprava

Letecky s leteckou spoločnosťou EMIRATES. Autobusom z Bratislavy do Viedne a z letiska Colombo okruhom po miestach podľa programu.

Program

Okrem spoločného 8-dňového programu bude možné fakultatívne navštíviť aj zaujímavé miesta v okolí hotela. V ponuke je všetkých 7 UNESCO*:

Opäť sa vydáme na Srí Lanku s foto lektorom a využijeme jej pekné letné počasie na preskúmanie najzaujímavejších miest ostrova Cejlón. Z atrakcií spomeňme Pinnawalu so sloním sirotincom a najväčším stádom slonov žijúcich v zajatí; kúpanie slonov v rieke a výrobu “slonieho” papiera. Severnejšie Jaskynné chrámy Dambulla* a Leviu skalu Sigiriya* so zvyškami kamenného kráľovského mesta. V jej blízkosti sa povozíme na vozíkoch ťahaných byvolmi, na lodičkách po jazere a nahliadneme do typickej sinhálskej kuchyne, z ktorej aj ochutnáme. Starovekú architektúru budeme obdivovať v meste Anuradhapura* a Polonnaruwa*. Neobídeme ani Chrám Budhovho zubu v Kandy* či inšpiratívne  tanečné predstavenie. Milovníci prírody si vychutnajú chýrnu botanickú záhradu Peradeniya a čajové plantáže + fabriku v Rambode. Doputujeme na najvyššie položené mesto Nuwara Eliya. Z neho sa vypravíme na Hortnovy pláne, kde dôjdeme až na Koniec sveta. Cestou na juh sa povozíme na džípoch po národnom parku Udawalawe a ubytujeme sa v Ahangame, v tesnej blízkosti oceánu a pieskovej pláže. Fakultatívne navštívime Galle*(koloniálna pevnosť, trh), Sinharaju* (dažďový prales), Mirissu (veľrybí koridor) a Dondru (maják a najjužnejší cíp ostrova).

Fotografovanie

Bude maximálne podporované. Ráta sa s ním v časovom pláne aj v programe, ktorý je skutočne pestrý a fotogenický. Skupina bude malá a foto lektor k dispozícii po celý čas zájazdu, čo prináša dobré a aktuálne rady. Pre záujemcov sú plánované večerné kurzy (Srí Lanka má skoro tmu) a priebežné konzultácie k nafotenému materiálu. Začiatočník, pokročilý aj profesionál tak získajú pridanú hodnotu.

Fototechnika

Nás nezastaví. Dobrá fotka sa dá nafotiť aj kompaktným fotoaparátom. Platí to však pri dobrom svetle, v slabšom je väčší fotoaparát (s väčším senzorom) a svetelnejší objektív výhodou. Odporúčame menší skladací statív pre krásne večerné či skoré ranné zábery. Tiež účasť na stretnutí pred zájazdom, ktoré zorganizujeme pre účastníkov zájazdu a poradíme, čo si so sebou vziať a čo nie.

Strava

 polpenzia. Obedy individuálne (možnosť spoločného stravovania).

Ubytovanie

12 nocí v 6-ich osvedčených hoteloch, z čoho 8 nocí budeme na okruhu (1+2+1+2+2) a 4 noci pri oceáne = tretiu tretinu zájazdu.

Stretneme sa

v piatok 1.12.2017 o 18:30 h. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské mýto). Návrat do Bratislavy plánujeme na piatok 15.12.2017 na 14:30 h.

Kontakty pre ďalšie informácie

0903 447 070 (denne aj počas víkendu 9:00 – 21:00).

 

Viac o fotozájazde sa dozviete a prihlásiť sa môžete na stránkach CK Liber >>>

 


Fotografie ľudí: archív cestovnej kancelárie Liber

Fotografie zvierat a prírody: Michal Lindner

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...