Fotobrašna LowePro novej série ProTactic

Fotobrašna LowePro novej série ProTactic

Recenzie  /  Michaela Bimanová / 19.11.2015 / 08:00

Lowepro ProTactic 180 AW je praktická jednokomorová brašna, ktorá spĺňa kritériá profesionálnych fotografov. Jej pevná a ľahká konštrukcia sa opiera o nové odľahčené a veľmi odolné vonkajšie technické materiály. Môžete si ju vziať do ruky, prevesiť cez plece, alebo upnúť na vysúvaciu rúčku cestovného kufra. Originálna konštrukcia umožňuje pohodlný prístup k fototechnike z hornej strany. V prípade dažďa brašnu jednoducho obalíte pláštenkou. Poďme sa pozrieť, čo viac v sebe táto novinka od firmy Lowerpro skrýva.

Fotobrašna Lowepro ProTactic 180 AW patrí do úplne nového produktového radu ProTactic. Pomocou nosného systému inšpirovaného taktickými armádnymi nosnými systémami je možné rozšíriť kapacitu jej úložného priestoru pripevnením úložných puzdier po jej obvode. Celkovo poskytuje 19 záchytných bodov systému SlipLock™, ktoré umožňujú ľubovoľne zväčšovať jej kapacitu.

 

Originálna konštrukcia brašne umožňuje prístup k fototechnike odopnutím zipsu z hornej strany. Horná časť veka brašne je vyrobená z tvrdého pevného materiálu. Na vnútornej strane veka sú dve malé elastické vrecká určené pre uloženie pamäťových kariet, ktoré ľahko a rýchlo vyberiete po odopnutí zipsu.

Veko brašne tvoriace celú jej hornú a polovicu prednej strany sa zatvára na kvalitný YKK zips s dvoma kovovými jazdcami. Na prednej strane sa veko upína na kompresným popruhom so zaklikávacou plastovou sponou.

 

Vnútorný priestor brašne je vybavený vyberateľnou polstrovanou fotovaničkou, ktorá  je rozdelená vyberateľnými super tenkým priečkami MatFit Systém™ na suchý zips. Pomocou nich si môžete vnútorný priestor fotovaničky prispôsobiť vašim individuálnym potrebám a tvaru vašej fototechniky. V prípade potreby môžete vybrať vnútorný priestor a využiť tašku aj na iné účely.

Okrem tohto je na prednej strane brašne úzke polstrované vrecko, kryté vekom brašny, určené k uloženiu tabletu a drobných osobných vecí (kľúče, doklady, peňaženka, mobil a pod.). Na zadnej strane je veľké vrecko tvoriace celú zadnú stenu brašny, ktoré je ideálne pre uloženie dokumentov a pod.

Súčasťou ramennej brašny je aj trojica funkčných komponentov SlipLock™ systému – 1x puzdro na príslušenstvo (accessory case) a 2x univerzálne páskové kompresné popruhy s úchytnými sponami na závesné oká systému SlipLock™.

Tieto funkčné komponenty slúžia k rozšíreniu možností uloženia/ uchytenia fototechniky a príslušenstva k brašne. Tá je preto vybavená troma radmi záchytných bodov systému SlipLock™ na prednej strane brašne. Jedným radom na veku brašny a štyrmi radmi na bočných stenách brašne. Celkovo je tak na ramennej brašni až 19 záchytných bodov systému SlipLock™. Tento mimoriadne praktický systém uchytenia príslušenstva je inšpirovaný armádnymi taktickými nosnými systémami.

Brašna má po stranách dve matné čierne kovové nosné oká na ktoré je uchytená pásková rukoväť z pevného nylonu s gumovou rukoväťou uprostred. Okrem rukoväte sa na nosné oká uchytáva aj pohodlný, široký a dĺžkovo nastaviteľný, nylonový ramenný popruh. V strede popruhu je posuvná ramenná opierka s protišmykovou plochou a záchytnými bodmi systému SlipLock™. Konce popruhu sú vybavené kovovými 360° otočnými karabinkami pre uchytenie na nosné oká.

Posledným prvkom výbavy brašny je pláštenka do dažďa All Weather Cover™, ktorá dokonale ochráni vašu fototechniku pred extrémnymi vplyvmi počasia.

Brašna sa príjemne drží v ruke aj nosí na pleci. Ľahko sa upína na vysúvaciu rúčku cestovného kufra. Nie je príliš široká, a tak sa s ňou ľahko manipuluje. Všetky zipsy aj spony sa jednoducho používajú, vďaka čomu sú priečinky brašne rýchlo dostupné. Priestorovo je dobre premyslená, a preto na všetko nájdete svoje miesto. Brašna pevne stojí na spodnej strane vďaka čomu nehrozí jej prevrátenie. Prepracovaný systém SlipLock™ je jednoduchý a rýchlo sa používa. Celkovo je brašna Lowepro ProTactic 180 AW skvelo premyslená. Má príjemný vzhľad, a tak sa hodí ako na športové, tak aj na seriózne príležitosti. Ak by som jej však mala niečo vytknúť, poukázala by som na jednoduchý prístup k dokladom a tabletu. Vzhľadom k tomu, že som zvyknutá mať umiestnený tablet na zadnej strane brašne (pri tele) a priečinky na fotoaparát a doklady mať uzatvorené bezpečnostnými klipmi, príde mi toto zapespečenie príliš jednoduché. Pri tomto vybavení však brašna spĺňa všetky štandardy vo svojej kategórii. Celkovo ju však hodnotím veľmi pozitívne a vrelo odporúčam všetkým nadšencom fotografie.

 

 

Parametre ramennej brašny Lowepro Pro Tactic 180 AW:

  • vonkajšie rozmery brašne (š-h-v): 34,9 x 21,5 x 28 cm
  • vnútorne rozmery brašne (š-h-v): 30 x 12,5 x 26,2 cm
  • hmotnosť brašne: 1,3 kg
  • farba: čierna

 

Príslušenstvo brašne:

  • 1x puzdro na príslušenstvo
  • 2x univerzálne kompresné popruhy s úchytnými sponami
  • 1x široký dĺžkovo nastaviteľný ramenný popruh

 

Kapacita brašne:

  • fotoaparát CSC, alebo DSLR s nasadeným základným objektívom
  • 2-3 ďalšie objektívy
  • foto-príslušenstvo, blesk, malý statív, drobné osobné veci (mobil, tablet 8,4“, doklady, kľúče, peňaženka a pod.)

Z rady ProTactic sú k dispozícií brašne a ruksaky týchto veľkostí:

 

ProTactic 120 AW

ProTactic 180 AW

ProTactic 200 AW

ProTactic 250 AW

ProTactic 350 AW

ProTactic 450 AW

 

Fotobrašna LowePro novej série ProTactic
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...