Vyhodnotenie súťaže Za kreatívnymi fotografiami s tabletmi Wacom

Vyhodnotenie súťaže Za kreatívnymi fotografiami s tabletmi Wacom

Novinky  /  Julo Kotus / 17.04.2019 / 10:40

Milí priatelia fotografie,

 

so značkou Wacom sme už druhýkrát podporili vaše kreatívne myslenie. Už druhýkrát sme vyhlásili súťaž o kreatívne fotografie so tabletmi Wacom a dnes vyhlasujeme jej výsledky a rozdelíme krásne ceny v podobe Wacom tabletov v hodnote vyše 800 €!

Môžeme priznať, že vyhodnocovanie bolo pre nás príjemným zážitkom. Nielenže ste do súťaže poslali pekné fotografie, ale niektorí ste boli naozaj vtipní / vtipné.

A niektorí ste svojmu nápadu venovali aj dosť času, alebo ste sa jednoducho počas dlhých zimných večerov vyhrali s detailami.

Kávu s cukrom? | David Svorc

 

Takouto fotografiou možno nazvať fotku „kávu s cukrom?“ Vtipný nápad a veľa zaujímavých detailov. Zasmiali sme sa.

 

… A vraj nás nepotrebujú ... | Michal Bednár

 

Podobne úsmev v nás vzbudili aj koláže s poriadnou dávkou naivity a insitnej realizácie. Michal Bednár nahral viacero takýchto fotiek, najväčší záujem vyvolala fotografia „… A vraj nás nepotrebujú ...“. :-)

 

Tanec | Boris Cambel

Vyzvanie k tancu  | Boris Cambel

 

Kreatívne poňal svoj dokument aj Boris Cambel, minimálne kompozíciou a vystihnutím toho správneho okamihu. Páčila sa nám aj myšlienka aj prevedenie.

 

Stratený | Peter Čakovský

 

Viacerí ste sa vyhrali s kolážami a montážami. Asi najzdatnejšie urobená bola táto bezzrkadlovka Sony opustená v lese od nášho známeho kolážistu a tvorcu Petra Čakovského.

 

Ski 2019 | Dušan Ignác

 

No a tiež ste kreatívne tvorili časom – dlhou závierkou. Dvaja podobní autori, ktorí nechali dlhším časom vyniknúť pohyb pri športe.

 

Všetkým spomenutým i nespomenutým autorom (nedá sa uviesť všetkých) ďakujeme za účasť v súťaži a teraz teda ocenený výber.

 

Fake brothers | Roman Holý

 

Hlasovaním v súťaži ste rozhodli o ocenení divákov, ktoré putuje Romanovi Holému za fotografiu Fake brothers. Výherca hlasovania získava Wacom Intuos vo veľkosti M v hodnote 199€.

 

. | Kristián Mészáros

 

Na treťom mieste podľa poroty sa umiestnila náladová fotografia, pravdepodobne dvojexpozícia Kristiána Mészárosa. Ocenili sme náladu a farebnosť (krásny mix doplnkových farieb modrej a žltej).

 

Skiring | Dušan Ignác

 

Na druhom mieste skončil už spomínaný autor Dušan Ignác s fotografiou Skiring. Neviem, či ide o fotku z tradičných furmanských pretekov, alebo nejakú inú disciplínu s koňmi (asi teda podľa názvu lyžovanie :-) ), ale fotka má dynamiku, je tak akurát maznutá pohybom a jemné tóny chladnej modrej s miešajúcimi sa teplejšími jej pridávajú na atraktívnosti.

 

Myšlienka | Izabela Horňáková

 

Prvé miesto bolo náročné. Dlhšie sme diskutovali, lebo viaceré fotky autorky sa nám páčili a nevedeli sme sa rozhodnúť pre jednu víťaznú. Nakoniec sme vybrali dve náladové fotografie / koláž / s názvom Myšlienka a Ego. A tu už nechceme komentovať, necháme nech vám vaše myšlienku plynú bez akýchkoľvek vplyvov. :-) Mimochodom, viete komu patrí ten pohľad na fotografii Ego?

 

Ego | Izabela Horňáková

 

Ešte raz ďakujeme všetkým za účasť, partnerovi súťaže Wacom za podporu a krásne ceny a víťazov odmeňujeme: Izabela Horňáková za prvé miesto získava Wacom Intuos Pro M v hodnote 379€, Dušan Ignác za druhé miesto Wacom Intuos vo veľkosti M v hodnote 199€ a Krisitán Meszáros Intuos vo veľkosti S v hodnote 99€. Veríme, že všetci z ocenených autorov využijú svoje výhry na ďalšie vylepšenie a rozvoj svojej tvorivosti. Tešíme sa na vás pri ďalších súťažiach.

 

Vyhodnotenie súťaže Za kreatívnymi fotografiami s tabletmi Wacom
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...