Poznáme víťazov súťaže FOTOma, PRO.Laika a generálneho partnera SONY

Poznáme víťazov súťaže FOTOma, PRO.Laika a generálneho partnera SONY

Novinky  /  Julo Kotus / 09.03.2017 / 09:50

Milí čitatelia, nadšenci fotografie, milí súťažiaci,

S radosťou vám oznamujeme víťazov tohoročnej súťaže FOTOma, PRO.Laika a generálneho partnera súťaže spoločnosť SONY. Z 30 finalistov, ktorých sme vybrali v prvom kole sme sa nakoniec dopracovali k trom oceneným víťazom.

Prvú cenu vyhráva Veronika Baričáková s fotografiou Útek. Zaujala nás dynamikou napriek štvorcovému formátu evokujúcemu stredný filmový formát, pohybovou neostrosťou na úrovni „tak akurát“ a výrazom utekajúcej dievčiny. Víťazke gratulujeme aj k vecnej cene prístroju Sony Cyber-Shot DSC-RX100 Mk.V v hodnote 1200€.

Veronika Baričáková / útek

Na druhom mieste sa umiestnil Marián Kuric so svojou fotografiou V ROZPRÁVKOVE. Ocenili sme netradičné spracovanie témy. Nie je to typická „západovka“ v zlatej hodinke. Autor sa nesnažil vytiahnuť za každú cenu svetlo a farby keď tam reálne neboli. Fotka je tajomná. Pozorovateľ cíti, ako by bol sám na mieste fotografa. Autor získava aj vecnú cenu v podobe mirrorless fotoaparátu Sony Alpha 5000 v hodnote 400€.

Marián Kuric / V rozprávkove

Treťou ocenenou fotografiou je dokumentárna fotka Michala Bumberu. Scéna ako z filmu. Zozadu svietia svetlá „tajomného monštra“, krásne odlesky v celom priestore obrovského vodovodu. Aj vy počujete žblnkanie potôčika a prskanie zváračky? Fotku odmeňujeme kompaktným fotoaparátom Sony Cyber-Shot DSC-HX400V v hodnote 500€.

Michal Bumbera / V útrobách monštra II

Cenu, fotoaparát Sony Alpha 5000 v hodnote 400€, za najlepšie hodnotenú fotografiu od vás, čitateľov získava Ladislav Rabec za fotografiu Duch lesa. 

Ladislav Rabec / Duch lesa

Všetkým zúčastneným ďakujeme, ďakujeme za vašu trpezlivosť pri čakaní na vyhodnotenie a veríme, že sa čoskoro uvidíme na vernisáži i pri ďalšej súťaži.

O výstave a vernisáži vás budeme informovať.

Dobré svetlo praje tím PRO.Laika

Poznáme víťazov súťaže FOTOma, PRO.Laika a generálneho partnera SONY
5 5 with 3
 
počet hodnotení: 3

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...