Nový rad prémiových kompaktných fotoaparátov Nikon DL

Nový rad prémiových kompaktných fotoaparátov Nikon DL

Novinky  /  Tlačová Správa / 23.02.2016 / 11:20

Úžasné fotografie 24 hodín denne a 7 dní v týždni s novým radom prémiových kompaktných fotoaparátov Nikon DL

 

Amsterdam, Holandsko, 23. februára 2016: Nikon zamiešal karty na trhu s prémiovými kompaktnými fotoaparátmi. Prichádza s novým radom produktov. Profesionáli aj amatéri sa môžu tešiť na fenomenálne jednoduché riešenie, s ktorým budú môcť robiť perfektné fotografie 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Vďaka legendárnej optike NIKKOR a výkonnej technológii prémiové kompaktné fotoaparáty Nikon DL poskytujú neuveriteľnú kvalitu snímok na každú príležitosť.

 

Celkom nový rad tvoria tri modely fotoaparátov: Nikon DL24-85 f/1.8-2.8, Nikon DL18-50 f/1.8-2.8 a Nikon DL24-500 f/2.8-5.6. Všetky fotoaparáty majú nevymeniteľný objektív NIKKOR so zoomom s vysokovýkonnou optikou, ktorá sa vyrovná optike v objektívoch pre digitálne jednooké zrkadlovky Nikon, a rýchly 1-palcový snímač formátu CX. Bez ohľadu na to, ktorý fotoaparát Nikon DL fotograf použije, môže zachytávať 20,8-megapixelové statické snímky vo formáte JPEG alebo NEF (RAW) a videosekvencie s rozlíšením 4K/UHD frekvenciou 30p/25p.

Každý prémiový kompaktný fotoaparát Nikon DL tiež využíva uznávaný vylepšený systém hybridného automatického zaostrovania od spoločnosti Nikon na bleskovo rýchle zameranie objektu. Procesor EXPEED 6A až so štyrmi procesorovými jednotkami je systém stojaci za ohromujúcimi frekvenciami snímania jednotlivých fotoaparátov: až po ohromujúcich 60 snímok za sekundu so zaostrením pevne nastaveným pri prvej snímke alebo až po 20 snímok za sekundu s kontinuálnym automatickým zaostrovaním. Systém optickej stabilizácie obrazu s dvojitou detekciou (VR) od spoločnosti Nikon poskytuje zlepšenú detekciu a korekciu chvenia a všetky fotoaparáty majú krátky čas spustenia a reakcie. Okrem toho má každý fotoaparát  sánky ISO 518, do ktorých možno zasunúť rôzne príslušenstvo vrátane spoľahlivých bleskov Nikon pre digitálne jednooké zrkadlovky.

Špecializované príslušenstvo pre fotoaparáty Nikon DL zahŕňa voliteľný výklopný elektronický hľadáčik so snímačom pohľadu do hľadáčika DF-E1, ktorý ponúka jasnú viditeľnosť a zobrazenie informácií s vysokým kontrastom. Používatelia digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon tiež ocenia známe ovládacie tlačidlá, voliče a ponuky. A tubus objektívu každého fotoaparátu je ozdobený typickým zlatým prstencom NIKKOR.

 

 

Ines Bernardesová, product manager Nikon DL, Nikon Europe povedala: „Skutočnosť, že spoločnosť Nikon vstupuje na trh prémiových kompaktných fotoaparátov s troma veľmi kvalitnými fotoaparátmi, je skvelá správa pre fotografov, ktorí nechcú robiť kompromisy. Každý z týchto fotoaparátov spochybní všetko, čo ste si mysleli, že viete o kvalite snímok kompaktných fotoaparátov. Výkon rozlíšenia a kresby nevymeniteľných objektívov NIKKOR je výnimočný. A s prenosnosťou a rýchlosťou konštantnou v celom rade si dokonca môžete vybrať fotoaparát tak, ako si vyberáte objektív. Vyberte si rozsah ohniskových vzdialeností potrebný pre štýl fotografie, ktorá vás zaujíma, alebo pre typy situácií, s ktorými sa môžete stretnúť. Všetci, ktorí chcú byť pohybliví, prípadne dokonca snímať diskrétne, sa môžu vrátiť domov s pocitom uspokojenia zo snímok, ktoré zachytia.“

 

Kompakt, nie však kompromis: teraz každá fotografia, ktorú nasnímate, môže byť vaše najlepšie dielo

Fotoaparát Nikon Nikon DL24-85 f/1.8-2.8 – už žiadna ľútosť pre fotografov, ktorí sú neustále pripravení snímať

Svetelný objektív NIKKOR so zoomom 24–85 mm f/1,8–2,8 poskytuje vynikajúcu flexibilitu a  režim Supermakro zaznamenáva makrosnímky s bohatými detailmi. Tento fotoaparát má aj výklopný dotykový displej OLED s 1 037 000 bodmi a vyklápací blesk. Na tubuse objektívu sa nachádza prispôsobiteľný ovládací krúžok a krúžok zoomu. Fotoaparát je k dispozícii v striebornej alebo čiernej farbe.

 

 

Fotoaparát Nikon DL18-50 f/1.8-2.8 – prenosný spôsob, ako dosiahnuť veľké perspektívy

Najzaujímavejšou novinkou je DL18-50, ktorý disponuje unikátnym širokohulým objektívom so svetelnosťou f/1,8-2,8.  Ide o komapktný fotoaparát s najsvetelnejším ultraširokouhlým objektívom, ktorý spoločnosť Nikon kedy vyrobila. Objektív má uznávanú antireflexnú vrstvu Nano Crystal Coat na dosahovanie vyššej ostrosti snímok, navyše predné šošovky majú fluoritovú úpravu pre ochranu pred vlhkosťou a mastnotou. Aj znečistené šošovky sa dajú omnoho ľahšie vyčistiť práve vďaka tejto rezistentnej vrstve. Veľkosť senzora ja omnoho väčšia ako u štandardných kompaktov so senzorom 1/2,5" alebo aj 1/1,7". Ide o tzv. "1" type" senzor, podobný, ako používajú mirrorless fotoaparáty Nikon.

Porovnanie veľkosti snímača Type 1" (CX) a štandardného kompaktu.

Fotoaparáty majú ale zároveň nový procesor, špičkové objektívy a firmvér, ktorý spracováva obsah na vysokej úrovni. Fotoaparát má výklopný dotykový displej OLED s 1 037 000 bodmi a korekciu perspektívy vo fotoaparáte. Je k dispozícii v klasickej čiernej farbe.

 

Fotoaparát Nikon DL24-500 f/2.8-5.6 – obrovský dosah a kvalita snímok, vďaka ktorej za to skutočne stojí

Vďaka ultravysokovýkonnému objektívu NIKKOR s 21-násobným zoomom a režimu stabilizácie obrazu SPORT je tento fotoaparát Nikon DL dokonalý pre fotografov, ktorí sú neustále pripravení snímať a ktorí majú oko pre pohyb. Tento fotoaparát má aj vstavaný elektronický hľadáčik OLED s 2 359 000 bodmi a výklopný a otočný dotykový displej OLED s vysokým rozlíšením. Je k dispozícii v klasickej čiernej farbe.

Aplikácia SnapBridge: fotoaparát Nikon DL nepretržite pripojený k inteligentnému zariadeniu

Každý fotoaparát v novom rade fotoaparátov Nikon DL je tiež úplne kompatibilný s aplikáciou SnapBridge. Pomocou nízkoenergetickej technológie Bluetooth®* aplikácia SnapBridge udržiava trvalé nízkoenergetické pripojenie medzi fotoaparátom a smartfónom alebo tabletom. Fotografi môžu synchronizovať fotografie so svojím inteligentným zariadením počas snímania a zdieľať snímky s kvalitou Nikon v jedinom okamihu. Môžu tiež používať aplikáciu SnapBridge na ovládanie hlavných funkcií fotoaparátu prostredníctvom inteligentného zariadenia, udržať správny čas vo fotoaparáte, aktualizovať ho a omnoho viac.

 

Pozn.:

Značka Bluetooth® je registrovaná ochranná známka, ktorú vlastní spoločnosť Bluetooth SIG, Inc., a akékoľvek použitie týchto značiek spoločnosťou Nikon Corporation je na základe licencie.

Nový rad prémiových kompaktných fotoaparátov Nikon DL
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Hana Velická / 23.02.2016 13:40:40
  Ale som rada, že som odolala pokušeniam. Teraz budem mať k zrkadlovke malého spoločníka na každý deň. :) Len bude dilema, či štandardný alebo širokouhlý rozsah.
 • Ďuro Mika / 23.02.2016 14:50:51
  dnes máme sviatok veru, už len aby to aj tak dobre fotilo, ako dobre to vyzerá na papieri a fotkách.
 • Roman Halas / 23.02.2016 15:44:05
  Tak som zvedavý, či to bude v niečom iné on Nikon 1 rady. Objektívy sú svetelnejšie a budú asi ostrejšie, ešte očekovať ten procesor a nádejný kompakt do vrecka je na svete. Bral by som skôr DL24-85. :D
 • Drsnak Jake / 24.02.2016 07:24:30
  Drsne novinky, konecne Nikon dotiahol ponuku Sony a Canon v tomto segmente. Bolo na case
 • Julo Kotus / 24.02.2016 16:27:43
  Tak sme boli na tlačovej konferencii a žiaľ neboli ešte funkčné vzorky, ktoré by sme mohli aspoň narýchlo otestovať. Čo je fajn, foťák je maličký, ale nie ultra-malý, dobre sa drží, ovláda. Vynikajúci nápad krokovej zmeny ohnísk, predný prstenec má "clicks" na pohodlné a presné ovládanie clony. Veľkostne asi ako Coolpix A, možno trochu menší telom s vystúpeným objektívom. Tak som už zvedavý len na výstup. :)
 • Julo Kotus / 24.02.2016 16:27:43
  Tak sme boli na tlačovej konferencii a žiaľ neboli ešte funkčné vzorky, ktoré by sme mohli aspoň narýchlo otestovať. Čo je fajn, foťák je maličký, ale nie ultra-malý, dobre sa drží, ovláda. Vynikajúci nápad krokovej zmeny ohnísk, predný prstenec má "clicks" na pohodlné a presné ovládanie clony. Veľkostne asi ako Coolpix A, možno trochu menší telom s vystúpeným objektívom. Tak som už zvedavý len na výstup. :)
  Michal Lindner / 24.02.2016 16:56:00
  Co je dobre na krokovej zmene ohnisk? Chapem, ze to moze byt nevyhnutne ak je objektiv navrhnuty tak, ze kresli len na vybranych ohniskach, ale pre fotografa je to kompromis.
 • Michal Lindner / 24.02.2016 17:02:55
  Skoda, ze Nikon nerobi k premiovym kompaktom rovno aj vodotesne puzdra za prijatelne ceny ako Canon, alebo Olympus. Nikon DL18-50 so svetelnym sirokouhlym objektivom by bol velmi zaujimavou volbou pre pre fotenie vo vode, alebo pod vodou. Kvalitny housing od Nauticam, Sealux, alebo Ikelite bude drahsi ako fotak a ovela vacsi a tahsi ako bezny plastovy housing ako na kompakty vacsinou staci.
 • Michal Lindner / 24.02.2016 16:56:00
  Co je dobre na krokovej zmene ohnisk? Chapem, ze to moze byt nevyhnutne ak je objektiv navrhnuty tak, ze kresli len na vybranych ohniskach, ale pre fotografa je to kompromis.
  Julo Kotus / 24.02.2016 17:04:21
  že ak chce niekto napríklad fotiť vyslovene 35mm ohniskom alebo 50mm pre rovnaký charakter, tak si to jednoducho nastaví a nemusí sa trápiť s presným nazoomovaním. Ja v tom vidí veľké plus pre moju streetku napríklad. Bude tam default 35mm. :)
 • Roman Lacko / 24.02.2016 18:57:49
  Ten hľadačik ešte aby nebol tak pribrzdeny ako na prvom eos M
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...