FUJINON XF18-135mm F3.5-5.6 R LM OIS WR

Novinka  /  Julo Kotus / 16.06.2014 / 00:00

Spoločnosť Fujifilm dnes oficiálne predstavuje už dlhšie ohlásený a diskutovaný nový objektív Fujinon  XF 18-135mm s univerzálnym zoomom. Tento najnovší prírastok do portfólia kvalitných objektívov pre sériu fotoaparátov Fujifilm X pokrýva široký rozsah snímania od 27mm na širokouhlom konci objektívu do 206mm na dlhom (ekvivalent na FF). Hlavným znakom nového objektívu je jeho odolnosť voči nepriaznivým podmienkam - prach, mrholenie, stekajúca voda.

Objektív má však aj ďalšie vylepšenia. Je špeciálne konštruovaný tak, aby ani potenciálna špina či prach z objektívu mali minimálnu šancu dostať sa na senzor a afektovať fotografiu.

 5,0 clonová stabilizácia obrazu umožňuje udržať ostré zábery bez statívu v nepriaznivých svetelných podmienkach s až 5-násobne dlhším časom ako bez stabilizácie obrazu. Je to vďaka novým gyrosenzorom s veľmi jemnou detekciou otrasov v nízkofrekvenčnej oblasti.

Rýchle automatické zaostrovanie by nemalo trvať dlhšie ako 0,1s a je navrhnuté tak, aby pohyb optického člena nebol badateľný. Vnútorný zaostrovací mechanizmus teda umožňuje pohodlné použitie akýchkoľvek filtrov a minimalizuje zanesenie špiny a prachu na senzor. Lineárny zaostrovací motor je nielen rýchly ale aj tichý. Ak chcete zabezpečiť, aby automatické zaostrovanie podávalo čo najlepší výkon, stiahnite a nainštalujte najnovšiu verziu firmware pre váš fotoaparát.

Firmware možno stiahnuť z nasledujúcej webovej stránky: http://fujifilm.jp/support/digitalcamera/download/fw_table.html *.  K dispozícii od 27. júna.
 
 
Pre maximálny prenos farieb, kontrastu a detailov je objektív vybavený špeciálnymi šošovkami, vrátane 4 asférických sklenených a 2 ED šošoviek zo skla s nízkym rozptylom svetla.
 
 
Objektív bol veľkosťou a ovládaním navrhnutý k Fujifilm X-T1, ktorý je tiež odolný voči nepriaznivým vplyvom počasia, ale možno ho samozrejme použiť s akýmkoľvek telom Fujifilm radu X.
 XF18-135mm ponúka široký rozsah snímania, pokročilú stabilizáciu obrazu, a odolnosť v relatívne kompaktnom tele. V kombinácii s X-T1, fotoaparát a objektív váži iba 930 gramov. Takto vysoko prenosná súprava odolná proti počasiu ponúka vynikajúcu flexibilitu a širšie fotografické príležitosti na fotografa.

Galéria k článku


FUJINON XF18-135mm F3.5-5.6 R LM OIS WR
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

  • Dušan Grúň Dušan Grúň
    Dušan Grúň / 17.06.2014 10:42:00
    Chcel by som sa opýtať čo to je ten lineárny zaostrovací motor spomenutý v článku? Zajuímalo by ma ako pracuje. Je mi jasné na akom princípe pracujú klasické či krokové elektromotorčeky, tiež viem ako pracujú piezoelektrické či vibračné (ultrasonické motorčeky). Ale lineárny motorček to počujem prvý raz, fakt by som chcel vedieť čo je jeho podstatou. :)
  • julo kotus julo kotus
    julo kotus / 17.06.2014 11:06:00
    Technicky som sa k žiadnemu podrobnému vysvetleniu nedostal, bude to asi klasicky elektrický motor s lineárnym prevodom alebo lineárnym pohybom, ktorý vykonáva prácu - posúva šošovky? Naozaj neviem, ale pri najbližšej príležitosti sa skúsime opýtať zástupcu spoločnosti Fujifilm. :)
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...