Súťaž: Česko a Slovensko spolu i samostatne

Súťaž: Česko a Slovensko spolu i samostatne

Súťaž  /  PRO.Laika / 09.01.2019 / 16:55
Milí priatelia fotografie, 
 
pre stále trvajúci záujem o zapojenie sa do súťaže Česko a Slovensko spolu i samostatne predlžujeme termín uzávierky o jeden mesiac až do 31. januára 2019.
 
Stále sa tak môžete do súťaže zapojiť a vyhrať jednu z hodnotných cien spolu za viac ako 3000€."

Tešíme sa na vaše fotografie.

___________________________________________________________________________________________________________

 

VYHODNOTENIE SÚŤAŽE NÁJDETE TU

___________________________________________________________________________________________________________
 
K príležitosti 100. výročia založenia Československa a 25. výročia založenia spoločnosti Prolaika vyhlasuje spoločnosť Prolaika a CzechTourism Slovensko súťaž fotografií. Ak v období od 1.10. do 31.12.2018 nahráte do našej súťaže fotografie z posledných 100 rokov, môžete vyhrať hodnotné ceny a zároveň prispieť všetkým nám k lepšiemu poznaniu našich krajín Slovenska i Česka. Môžete pridať fotografie zo storočnej histórie, zo spoločnej éry i z éry našej samostantnosti až po súčasnosť. Okrem vlastnej tvorby môžete tiež súťažiť s historickými fotografiami  blízkych predkov, ku ktorým máte dedičské práva. Stačí, ak vám súťažné fotografie akýmkoľvek spôsobom pripomínajú či zobrazujú Československo a život v ňom. Tešíme sa na ne!
 

Výhry

 

Výhra za nahratie fotografií a zdieľanie

Už len za nahratie fotografie a zdieľanie stránky súťaže na vašom Facebook profile do 1.11.2018 ste zaradení do zlosovania o víkendový pobyt v Luhačoviciach pre dve osoby. Súťažite tak, že do komentára pod túto súťaž vložíte link zo svojho Facebook profilu, kde ste vyzdieľali túto našu stránku. 
 

Update 8.11.2018

Odovzdali sme cenu za zapojenie sa do súťaže a zdieľanie na Facebooku

Vylosovali a odovzdali sme cenu za zapojenie sa a zdieľanie sútaže Česko a Slovensko spolu i samostatne. Šťastnou výherkyňou sa stala Jana Sedláková z Bratislavy, ktorej poukaz do kúpeľov v Luhačoviciach odovzdal majiteľ spoločnosti Prolaika pán Podzimek. Víťazke gratulujeme a prajeme príjemný víkendový pobyt v kúpeľoch.


 
 
 

Najlepšie fotografie podľa odbornej poroty


Odborná poroty tentoraz nebude brať do úvahy fotografiu len z hľadiska technickej kvality či estetiky, rovnako dôležitým aspektom bude aj výpovedná hodnota fotografie, či jej originalita. 

Porota bude hodnotiť jednotlivé fotografie, alebo môže oceniť sériu fotografií.

 

1. miesto

Statív Gitzo 100 Year Anniversary Edition v hodnote 1500€

limitovaná edícia, vyrobených  iba 1917 kusov svetovo z príležitosti 100. výročia spoločnosti! Rok 1917 je rokom založenia spoločnosti Gitzo. Praktický ale i zbierkový skvost pre každého fotografa.
 
 
 

2. miesto

Vyhliadkový let balónom pre jednu osobu aj s nocľahom využitie je možné v súčinnosti termínu letu balónom a ubytovania).

 


3. miesto

Krásne a hodnotné publikácie ČESKO SLOVENSKO od Vydavateľstva MCU a (AB)NORMALIZACE od Jindřicha Štreita

 
 

Najlepšie fotografia podľa hlasovania verejnosti

 

1. miesto

Víkendový pobyt pre dvoch v kúpeľoch v Luhačoviciach

2. miesto a ​3. miesto

Krásne a hodnotné publikácie ČESKO SLOVENSKO od Vydavateľstva MCU a (AB)NORMALIZACE od Jindřicha Štreita

Ustanovenia 

 
Tieto pravidlá ustanovujú všeobecné podmienky a pravidlá fotografickej a obrazovej súťaže spoločnosti PRO.Laika a CzechTourism Slovensko na stránkach foto magazínu FOTOma (www.fotoma.sk)  
 
 

Pravidlá

 
 • Súťaž prebieha od 1.10. do 31.12.2018. Vyhodnotenie súťaže odbornou porotou bude v januári 2019. Vo februári - marci 2019 výstava finálových fotografií v Prolaika Gallery Restaurant.
 • Minimálny vek pre zapojenie sa do súťaže je 15 rokov.
 • Účastník súťaže môže do súťaže zaslať vlastnú fotografiu alebo zobrazenie, fotografiu, ku ktorej má povolenie autora pre zverejnenie, alebo fotografiu, ku ktorej má zdedené autorské práva
 • Pre nahrávanie fotografií do súťaže je potrebná registrácia na stránke www. FOTOma.sk (stručný registračný formulár)
 • Nahraním fotografie vyjadruje autor (držiteľ práv) súhlas s pravidlami súťaže 
 • Nahraním fotografie vyjadruje autor (držiteľ práv) súhlas, že fotografie môžu byť použité na propagáciu samotnej súťaže (bez predchádzajúceho povolenia autora alebo držiteľa autorských práv nebudú použité na nijaký iný účel)
 • Nahraním fotografie autor (držiteľ práv) vyjadruje súhlas s bezodplatným použitím fotografií do plánovaného kalendára v prípade výberu jeho fotografie
 • Výhra nie je zameniteľná za hotovosť 
 • Súťažiaci zapojením sa do súťaže súhlasí so spracovaním svojich osobných údajov podľa zákona o ochrane osobných údajov. Organizátor prehlasuje, že získané osobné údaje súťažiacich použije výlučne pre svoje potreby spojené s organizáciou súťaže a neposkytne ich tretím stranám. 
 • Tieto podmienky súťaže nadobúdajú platnosť dňom zverejnenia, resp. dňom vyhlásenia súťaže.
 • Organizátor má právo tieto podmienky zmeniť, a to aj bez predchádzajúceho upozornenia

 

Organizátori súťaže

 

Spoločnosť, ktorá sa 25 rokov zaoberá aktivitami na poli klasickej a digitálnej fotografie. Predaj a servis fototechniky, online magazín FOTOma.sk, výstavy, diskusie, workshopy, fotovýlety...
Prolaika (www.prolaika.sk)

 

Agentúra CzechTourism je štátna príspevková organizácia, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo pre miestny rozvoj ČR. Jej základným cieľom je propagácia Českej republiky ako destinácie cestovného ruchu v zahraničí i v Českej republike.
CzechTourism Slovensko (www.kudyznudy.cz)

 

Partneri súťaže

 

Najprestížnejšia značka profesionálnych statívov pre fotografov a kamermanov s vyše storočnou históriou. Priekopník v materiáloch i funkčných patentoch pri konštruovaní super stabilných statívov z karbónu či kovových zliatín.
www.gitzo.com

 

Lázně Luhačovice, a.s. patří mezi největší lázeňská zařízení České republiky. V oboru léčení dýchacích cest jsou profilovým a hlavním léčebným zařízením v zemi. Lázeňská léčba v Lázních Luhačovice je založena na využití přírodních léčivých zdrojů (hydrogenuhličitanochloridosodné jodové kyselky) v kombinaci s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami. Při lázeňské léčbě se minerální vody užívají k pitné kúře, inhalacím a přírodním minerálním koupelím. Nejznámějším léčivým pramenem je Vincentka. Neopakovatelná tvář lázeňského města je dílem slovenského architekta Dušana Jurkoviče, jeho nejznámější stavbou v Luhačovicích je hotel Jurkovičův dům. 

www.lazneluhacovice.cz

 

Spoločnosť poskytujúca služby na voľný čas, špeciálne lety teplovzdušným balónom. Spoločnosť sa už 25 rokov zaoberá teplovzdušnými letmi a má všetky predpoklady na to, aby ste si s ňou mohli schuti zafotiť z vtáčej perspektívy.
Baloncentrum Břestek (www.balony.eu)

 

Vydavateľstvo pôsobiace na trhu od roku 1990 sa špecializuje na propagáciu Česka. Vydáva darčekové fotografické knihy, sprievodcov, kalendáre, mapy. Každoročne usporadúva po celom svete fotografické výstavy. Okrem toho tvorí grafické a tlačové kampane pre destinačné spoločnosti, kraje, mestá, štátnu správu alebo súkromný sektor, všetko so zameraním na cestovný ruch. Sídlo má v Českom Krumlove, pobočku v Prahe.

www.mcumedia.cz

 

Jindřich Štreit

Významný český fotograf, dokumentarista a pedagóg. Venuje sa spoločenským a sociálnym témam, ktoré zachytáva originálnym pohľadom a s citom, vďaka ktorému aj dramatické situácie a ľudia v krízových situáciách vyzerajú ľudsky a príjemne.

www.jindrichstreit.cz

 

Tradičná československá značka ktorá ponúka profesionálne riešenia pre fotografov a videkameramanov. Štúdiové svetlá, systémy, profesionálna tlač, športová optika, fotopríslušenstvo ...
www.fomei.com

 

Tradičná československá značka ponúkajúca profesionálne riešenia a materiály pre klasickú čiernobielu fotografiu, RTG materiály pre zdravotníctvo či technické aplikácie.
www.foma.cz

 

 

Súťažné fotografie

Pridať fotografiu

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...