Fotosúťaž: Česko a Slovensko 2020

Fotosúťaž: Česko a Slovensko 2020

Súťaž  /  PRO.Laika / 01.08.2020 / 15:00

Spoločnosť PRO.Laika a agentúra CzechTourism Slovensko vyhlasujú fotosúťaž, ktorá nám má ukázať krásy, známe i neobjavené skvosty našich krajín Slovenska a Česka. Záštitu nad súťažou prevzal veľvyslanec Českej republiky na Slovensku – Jeho Excelencia Tomáš Tuhý.

Som doma, to sú slová, ktoré najviac vystihujú posledné mesiace. Aj keď najprísnejšie opatrenia už pominuli, a my môžeme opäť cestovať, mnohí sa rozhodli nelietať za exotikou, ale zvolili si radšej bližšie destinácie.  A dobre urobili, pretože čo je bližšie nášmu srdcu ako Čechy, Morava, či naše Slovensko. Práve teraz je správny čas objaviť, alebo skôr znovuobjaviť, aké krásne krajiny máme a ukázať aj ostatným ich menej známe krásy.

 

Vyhodnotenie súťaže nájdete tu

 

Aké fotografie očakávame

Už teraz sa tešíme na vaše fotografie prírodných, či rukou človeka vytvorených krás. Je len na vás, čo objavíte. Podmienkou je geografická lokalizácia vašich fotografií – vznikli na Slovensku alebo v Čechách a ukazujú krásy týchto krajín.

Sme zvedaví ako vidíte tieto krajiny, či už z miest, ktoré dobre poznáte, alebo z miest, ktoré ste práve objavili. Prírodné krásy, zaujímavé pamätihodnosti, známe, ale tiež nedocenené miesta, na ktoré môžeme byť spoločne hrdí.  

Podrobné podmienky súťaže

Súťaž prebieha od 03.08.2020 do 30.09.2020. O víťazoch rozhodne odborná porota. Súťaž vrcholí vernisážou a výstavou finálových fotografií.

Podrobné podmienky súťaže stiahnete klinkutím tu.

 

Ceny

Najlepšie fotografie podľa odbornej poroty odmeníme hodnotnými cenami:

1. Poukážka v hodnote 500 € na nákup Canon fototechniky v predajni PRO.Laika

2. Wellness pobyt v Alexandria**** Spa & Wellness Hotel pre 2 osoby na predĺžený víkend s polpenziou

3. Ubytovanie v Hoteli Kampa - Stará zbrojnice**** (Praha) pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami

4. Grafický tablet Wacom Intuos Pro S

5. Batoh Lowepro Campus BP20L

6. Brašňa Lowepro Streetline SH120

Porota

Odbornej porote predsedá fotograf, dokumentarista Alan Hyža. Porota je zložená zo zástupcov CzechTourism, PRO.Laika, redakcie FOTOma a zástupcov spoločnosti Canon.

Výstava a slávnostné odovzdanie cien

Z finálových súťažných fotografií bude výstava spojená s vernisážou a slávnostným odovzdaním cien. Termín bude upresnený.

Organizátor súťaže

 

Spoločnosť, ktorá sa 27 rokov zaoberá aktivitami na poli klasickej a digitálnej fotografie. Predaj a servis fototechniky, online magazín FOTOma.sk, výstavy, diskusie, workshopy, fotovýlety...
Prolaika (www.prolaika.sk)

 

Partner súťaže

 

Agentúra CzechTourism je štátna príspevková organizácia, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo pre miestny rozvoj ČR. Jej základným cieľom je propagácia Českej republiky ako destinácie cestovného ruchu v zahraničí i v Českej republike.
CzechTourism Slovensko (www.kudyznudy.cz)

 

Hlavný sponzor súťaže

 

 

Spoločnosť Canon patrí medzi najväčšie spoločnosti zaoberajúce sa obrazovými technológiami. Už od roku 1936 vyrába fotoaparáty a fotopríslušenstvo najvyšších kvalít. V jeho portfóliu však nájdete aj športovú optiku, tlačiarne a ďalšie technológie súvisiace s obrazom a optikou. 

www.canon.sk

Sponzori súťaže

 

Hotel Alexandria patří akciové společnosti Lázně Luhačovice a.s., která je součástí největší lázeňské skupiny v České republice – Spa & Wellness Nature Resorts.

www.hotelalexandria.cz

 

Jsme silná rodinná firma s 30letou tradicí a zkušenostmi. Přežili jsme všechny krize a vydobyli si špičkové renomé. Ve svém oboru jsme uznávaní a za naši práci jsme získali řadu významných ocenění.

www.sivekhotels.com

 

Tablety od výrobcu Wacom sú skvelým pomocníkom pre prácu v grafických programoch.

www.wacom.com

 

www.lowepro.com

 

Súťaž zastrešuje 

 

Jeho Excelencia Tomáš Tuhý, veľvyslanec Českej republiky v Slovenskej republike

 

Photo by Fredy Martinez on Unsplash a Miroslav Chrobačinský (fotoma.sk)

 

Súťažné fotografie

Pridať fotografiu

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...