Užitočné príslušenstvo do dažďa, snehu i na palubu, vodeodolný vak Nikon

Užitočné príslušenstvo do dažďa, snehu i na palubu, vodeodolný vak Nikon

Recenzie  /  Julo Kotus / 18.01.2019 / 07:25

Neexistuje zlé počasie, iba nepripravený fotograf. :-) Určite poznáte príslovia tohto typu. Vzťahujú sa hlavne na turistov a outdoorovo aktívnych ľudí. No ale medzi ne patria i fotografi. Už dávnejšie som sa obzeral po vaku, ktorý by ochránil moju fototechniku aj v silnom daždi na bicykli alebo dokonca v slanej morskej spŕške. Každý rok fotografujem regatu Gentleman Sailing a často sa pri fotografovaní presúvame a „prenasledujeme“ plachetnice na malom rýchlom motorovom člne. Tí, ktorí sa zvyknete plaviť po mori určite viete, čo to so sebou prináša. Jednak sa na motorový čln z plachetnice musíte nejako dostať (často skokom alebo lezením po rebríku) a jednak pri plavbe na motoráku to vie riadne špliechať na posádku. Zvlášť pri presunoch, keď sa snažíme v predstihu doplávať na otočný bod či na cieľovú líniu. Slaná spŕška dokáže s fototechnikou naozaj zatočiť. A tak som veľmi rád, že sa mi dostal do ruky vodeodolný ruksak Nikon.

 

 

Nie je to fotoruksak v pravom zmysle, ktorý by mal polstrované prepážky či špeciálnu komoru pre uloženie techniky. Ide o jednoduchý vak, ktorý je vytvorený z nepremokavého materiálu, ktorý je dostatočne pevný a priestranný, aby ste do neho vložili menšiu fototašku a k tomu ešte prihodili náhradné tričko či tenkú mikinu. Všetko záleží od toho, akú rozmernú brašnu dovnútra vložíte.

 

 

Ja som do vaku vložil svoju obľúbenú brašnu Think Tank Retrospective 5 vo farbe pinestone. Jej vonkajšie rozmery sú 25,5 x 15 x 21,5 cm, a keďže je to mäkká brašná, vošla sa do vaku akurát a prispôsobila sa oválnemu tvaru.

 

 

Do tejto krásnej brašničky pohodlne zmestíte bezzrkadlovku so štandardným a ešte aj náhradným objektívomo, dokonca v nej nosím aj D850 s dvoma menšími objektívmi (24 mm, 35 mm, 50 mm alebo 85 mm). Tým, že je brašna nízka, po zatvorení na ňu viem uložiť ešte tričko, tenšiu mikinu alebo pár osobných vecí.

 

 

Hlavný priestor je chránený pre dažďom a poveternostnými vplyvmi vynikajúco - rolovacím uzáverom, ktorý sa po zrolovaní upína pevnými plastovými sponami. Keď priestor uzavriete, zistíte, že z vaku nejde ani vytlačiť vzduch. Myslím si, že vak by vydržal na nejaký kratší čas aj pád do vody. Určite by sa niekoľko minút vznášal na hladine. Odskúšané to však nemám a ani vás na to nenahováram. :-) Minimálne prvýkrát nie s drahou technikou. Určite sa ale nemusíte obávať akéhokoľvek silného lejaka či sneženia alebo ostriekania blatom, vodou či zaprášenia v prašnom prostredí.

 

 

Osobitnú pozornosť si zaslúži aj vrecko na doklady, peňaženku či mobilný telefón. Je veľmi užitočné, keďže pre tieto frekventovane používané veci nemusíte zakaždým otvárať a zatvárať pomalší hlavný rolovací otvor. Aj predné vrecko je vodeodolné, je chránené pogumovaným zipsom.

 

 

Samozrejmosťou sú prispôsobiteľné ramenné popruhy a na zadnej stene je aká – taká výstelka pre pohodlnejšie nosenie na chrbte. Nie je to pevne držiaca výstuha, ale ani nemá byť. Vak sa dá totiž zložiť do kompaktného balíčka, aby napríklad v batožine nezaberal veľa miesta.

 

 

Vak existuje v dvoch farebných prevedeniach - žltom a čiernom. Aj keď čierny vyzerá možno trochu elegantnejšie, pre športové aktivity, na svah, bicykel či motorku odporúčam žltý. Žltá je totiž najnápadnejšia medzi farbami a tak plní aj úlohu výstražnú. Žiari ako bezpečnostná vesta.

Z vodeodolného batohu mám veľmi dobré pocity a navyše je teraz za super cenu 24,90 €.

 

Nikon vodeodolný fotobatoh žltý

Nikon vodeodolný fotobatoh čierny

Užitočné príslušenstvo do dažďa, snehu i na palubu, vodeodolný vak Nikon
5 5 with 2
 
počet hodnotení: 2

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...