Výstava BAROKOVÉ ČESKO otvorená

Výstava BAROKOVÉ ČESKO otvorená

Novinky  /  Julo Kotus / 07.11.2017 / 23:20

Dnes, 7.11.2017 o 14:00, sme sa zúčastnili slávnostného otvorenia výstavy Barokové Česko na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave. Výstava je jedným z výsledkov práce centrály pre cestovný ruch, CzechTourism Bratislava (http://www.czechtourism.cz). Je inštalovaná na paneloch v odletovej hale a môžu ju vidieť všetci návštevníci letiska.

Autor, Libor Sváček, vystavuje na letisku u nás už druhý krát a tentoraz v rámci stretnutia s autorom pri vernisáži diskutoval s prítomnými novinármi a fotografmi o leteckom fotografovaní. Prečo? Lebo veľa snímok na výstave bolo zhotovených práve takýmto spôsobom. Pod týmto pojmom myslel nielen fotografovanie z lietadla či helikoptéry, ale aj lietanie a zaznamenávanie obrazu pomocou dronu alebo dokonca na teplovzdušnom balóne.

Autor Libor Sváček pri premietaní leteckých fotografií a diskusii

Diskusia bola veľmi podnetná a objasnila mnoho skutočností, ktoré bežný pozorovateľ nepozná. Dronové či letecké fotografovanie má svoje legálne vymedzenie a nie je určené pre každého. Obnáša štúdium, letecké skúšky, certifikáciu prístrojov a nakoniec zodpovedné prevádzkovanie lietajúceho zariadenia. Pri nedodržaní zákonov hrozia porušiteľovi až niekoľko stotisícové pokuty. Libor Sváček teda otvoril oči mnohým záujemcom a podal hodnotné informácie. Zaujímavá debata bola sprevádzaná inšpiratívnymi fotografiami z vtáčej perspektívy a to nielen z barokového Česka ale aj z iných kútov našej krásnej planéty. Tá z pohľadu operencov vyzerá naozaj inak a netradične.

Zelená Hora / Libor Sváček

Načasovanie výstavy na november, kedy v Bratislave prebieha mesiac fotografie, je vynikajúce a ešte lepšie je, že práve v tomto týždni aj vychádza autorovi kniha Barokní Česko, ktorá má 180 strán fotografií a má texty v štyroch jazykoch (český, anglický nemecký a ruský). Knihu vydáva vydavateľstvo MCU s.r.o., ktorého zástupcovia boli pri otvorení vernisáže.

Mgr. Nora Gill, Ph.D., riaditeľka CzechTourism Bratislava v rozhovore pre televíziu

Ďakujeme za pozvanie Czech Tourism aj za aktivity, ktoré nám ukazujú Česko aj cez kultúru a úžasnú barokovú architektúru. Prajeme výstave veľa návštevníkov a inšpirácií pri návšteve Českej Republiky a to isté aj knihe Barokní Česko. 

Titilka novej knihy Barokní Česko

 

Výstava BAROKOVÉ ČESKO otvorená
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...