Vyhodnotenie súťaže Hory

Novinka  /  PRO.Laika / 25.09.2014 / 00:00
Milí priatelia fotografie a hôr,
 
vyhodnotili sme súťaž, do ktorej ste mohli prihlásiť fotografie hôr, kopcov či už našich tunajších alebo zahraničných.
 
Do súťaže ste spolu nahrali 280 fotografií, čo je menej ako v predposlednej súťaži Česko očami Slovákov, ale zároveň môžeme konštatovať, že celková kvalita súťažných záberov je vyššia. Porota, tvorená členmi našej redakcie (Julo Kotus, Martin Farkaš) a profesionálnym fotografom prírody Tomášom Hulíkom vybrala do druhého kola 15 fotografií, ktoré nás najviac zaujali. Všímali sme si nielen krásu prírody, farieb, ale aj netradičnejší obsah, kompozíciu či prevedenie fotografií. Nakoniec sme po neľahkých debatách dospeli k finálnym piatim fotografiám, ktoré oceňujeme a odmeňujeme vecnými cenami.
 
Prvú cenu získava David Singer so svojou fotografiou Vineyard & Mountains. Vyhráva zároveň víkendový pobyt v apartmáne v horskom hoteli Sliezsky dom s polpenziou + wellness v hodnote 340€!
 
 

 
Druhú cenu a fotoruksak Lowepro Photo Streamline Sling získava Michal Rovňák s fotografiou Vrabce.
 
 
 
 
Tretie miesto a cenu Kniha Mistrovství práce s DSLR, Roman Pihan, špeciálna edícia IDIF / Nikon získava opäť Michal Rovňák s fotografiou Prekunutý , premrznutý, premočený, vysmiaty...
 
 
 
Štvrté miesto patrí Milanovi Gondovi za fotografiu Letné ráno pod veľkou Fatrou. Výherca získava knihu Fotografie v praxi - Kompozice, Michael Freeman, od vydavateľstva Zoner Press.
 
 
 
 
Na piatom mieste skončila fotografia Light spot od autora Marcela Rebra. Výherca získava knihu Fotografie v praxi - Expozice, Michael Freeman, od vydavateľstva Zoner Press.

 

Výhercom gratulujeme a ďakujeme vám všetkým, ktorí ste sa do našej súťaže zapojili. Zverejňujeme aj výber fotografií, ktoré sa dostali do druhého kola vyhodnotenia.

Všetky fotografie môžete nájsť v sekcii fotosúťaže/ukončené/hory

 

Partneri súťaže 

              

 

Ceny

1. miesto: víkendový pobyt v apartmáne v horskom hoteli Sliezsky dom s polpenziou + wellness v hodnote 340€!

 

2. miesto: Fotoruksak pre menšie cestovateľské fotoaparáty (systémové kompakty) a malé zrkadlovky Lowepro Photo Streamline Sling

 

3. miesto: Kniha Mistrovství práce s DSLR, Roman Pihan, špeciálna edícia IDIF / Nikon


 

4.miesto: Kniha Fotografie v praxi - Kompozice, Michael Freeman, od vydavateľstva Zoner Press

5.miesto: Kniha Fotografie v praxi - Expozice, Michael Freeman, od vydavateľstva Zoner Press

      

Galéria k článku


Vyhodnotenie súťaže Hory
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...