Vstúpte do diania s novým plnoformátovým ultraširokouhlým objektívom so zoomom NIKKOR Z

Vstúpte do diania s novým plnoformátovým ultraširokouhlým objektívom so zoomom NIKKOR Z

Novinky  /  Tlačová Správa / 08.01.2019 / 08:00

Nový ultraširokáč Nikkor Z 14-30 mm f/4 S si môžete pozrieť a vyskúšať počas Nikon dňa v Prolaike už tento štvrtok (10.1.2019) od 11:00 - 15:30. 

 

Amsterdam, Holandsko, 8. januára 2019: Spoločnosť Nikon dnes do nového radu S Full Frame objektívov určených pre mirrorless fotoaparáty Nikon Z pridáva objektív NIKKOR Z 14 – 30 mm f/4 S. Tento ultraširokouhlý objektív, ktorý sa pýši kompaktným telom, zasúvateľným mechanizmom a plochým predným prvkom, rozširuje kreatívne možnosti fotografov používajúcich fotoaparáty Nikon Z. Je skvelý na statické snímky a ešte lepší na videosekvencie.

Objektív NIKKOR Z 14 – 30 mm f/4 S je prvý plnoformátový ultraširokouhlý zoom objektív, ktorý sa môže pochváliť plochým predným optickým prvkom.¹ Táto jedinečná konštrukcia umožňuje používať kruhové 82 mm filtre bez akýchkoľvek neskladných držiakov či adaptérov filtrov. Fotografi tak získajú väčšiu kontrolu a slobodu pri snímaní krajiny, miest, architektúry, interiérov alebo videosekvencií.

Vďaka kompaktnej konštrukcii, zasúvateľného mechanizmu objektívu a rozsiahlemu tesneniu proti vplyvom počasia je tento objektív pripravený na cestovanie. Nová optická konštrukcia objektívu NIKKOR Z a rýchla komunikácia medzi ním a fotoaparátom minimalizujú skreslenie bežné pri širokouhlom fotografovaní. Ostrosť je výnimočná. Pri snímaní videosekvencií umožňuje konštantná clona f/4 jednoducho sledovať objekt z jasného denného svetla do tienistých interiérov.

Jordi Brinkman, produktový manažér pre spoločnosť Nikon Europe, povedal: „Tento ultraširokouhlý objektív so zoomom NIKKOR Z umožní majiteľom fotoaparátov Nikon Z zachytávať pútavé statické snímky a videosekvencie, nech už sú kdekoľvek. Kompaktná konštrukcia znamená, že tento objektív môžete odložiť do menších brašní. Možnosť takto jednoduchého používania filtrov predstavuje skvelú príležitosť na získanie väčšej kreatívnej kontroly.“

Foto: ©Jimmy McIntyre

 

Súhrn hlavných funkcií

Pripravený na použitie filtrov: prvý ultraširokouhlý plnoformátový objektív, ktorý umožňuje montáž 82 mm filtrov¹ bez nutnosti používať neskladné držiaky filtrov.
NIKKOR Z: tento objektív určený pre široký bajonet Nikon Z zachytí v celom obrazovom poli viac svetla.
Rad S: optická konštrukcia novej generácie. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat. Plynulý, tichý multi-focusing systém.
Prispôsobiteľný ovládací prstenec: možno ho používať na manuálne zaostrovanie (predvolené nastavenie), ovládanie clony (vhodné na plynulé clonové prechody počas záznamu videosekvencií) alebo korekciu expozície.
Skvelý na videosekvencie: tiché ovládanie clony. Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je minimálna, rovnako ako posúvanie zaostrenia počas zoomovania.
Kompaktný a chránený: vďaka mechanizmu zasúvateľného objektívu zaberá tento objektív minimálny priestor, keď sa nepoužíva. Rozsiahle tesnenie chráni objektív pred prachom a vlhkosťou.

1 Spomedzi vymeniteľných objektívov pre digitálne fotoaparáty, k 8. januáru 2019

Cena tohto unikátneho ultraširokáča je 1 349 € a predobjednať si ho môžete tu:

NIKKOR Z 14 – 30 mm f/4 S v obchode Prolaika
 

Vstúpte do diania s novým plnoformátovým ultraširokouhlým objektívom so zoomom NIKKOR Z
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...