Tokina AT-X 24-70MM F2.8 PRO FX, nový svetelný profesionálny objektív

Tokina AT-X 24-70MM F2.8 PRO FX, nový svetelný profesionálny objektív

Novinky  /  Peter Orviský / 25.06.2015 / 10:50

Japonská spoločnosť Kenko Tokina je známa ako alternatívny výrobca kvalitnej foto a video optiky. Svoje renomé si vydobyla vlastným vývojom, perfekcionalizmom pri dielenskom spracovaní produktov a výberom kvalitných materiálov. Vďaka tomu sú jej produkty vysoko hodnotené nielen z pohľadu obrazovej kvality ale aj odolnosti a životnosti. V neposlednom rade v prospech používateľov hovorí aj príjemná cenová politika.

Tokina AT-X 24-70MM F2.8 PRO FX s Nikon bajonetom

Aktuálne spoločnosť rozšírila svoje portfólio v najvyššom rade FullFrame objektívov o model Tokina AT-X 24-70mm F2,8 PRO FX. Ide o model s rozsahom ohniskových vzdialeností 24-70mm, kde pri celom rozsahu ostáva zachovaná konštantná svetelnosť F2,8. Novinka je určená prioritne pre FullFrame zrkadlovky, bude dostupná vo verzii s bajonetmi Canon aj Nikon a je určená profesionálnym reportérom a pokročilým amatérom.
 


Konštrukcia objektívu využíva 15 členov v 11 skupinách, z ktorých tri členy sú lisované asférické (ASPH). Jeden z asférických členov je kompletne vyrobený z SD skla (špeciálne sklo s nízkym rozptylom svetla). Z rovnakého materiálu sú vyhotovené aj ďalšie dva špeciálne členy.

Clona je tvorená 9 lamelami a umožňuje zaclonenie v rozsahu od F/2,8 do F/22.

Pri ostrení si môže fotograf vybrať medzi manuálnym a automatickým režimom, navyše oba režimy je možné vďaka technológii One-touch rýchlo prepínať posunom ostriacim prstencom, čo ocení nejeden akčný fotograf. O rýchle a tiché automatické ostrenie sa stará SDM (Silent Drive Module), v tomto objektíve Tokina použila jeho najtichší variant. Minimálna vzdialenosť na ktorú je objektív schopný zaostriť je 38 cm.

Rozmery objektívu sú 107,5×89,6 mm, hmotnosť 1010 gramov a objektív umožňuje použitie 82 mm filtrov.

Tokina AT-X 24-70MM F2.8 PRO FX s Canon bajonetom

Cena objektívu bola stanovená na 999 USD a na trhu by mal byť dostupný na začiatku augusta.

Verím, že pri pohľade na cenovku zajasá srdce nejedného fotografa. V porovnaní s originálnymi profesionálnymi objektívmi týchto špecifikácií  je cena Tokiny na úrovni 50 %, čo pri spomínanej kvalite produktov Tokiny dáva viac ako rozumný pomer kvalita/cena. Už teraz sa tešíme na redakčný test toho zaujímavého profíka.

 

Tlačová správa výrobcu: http://www.tokinalens.com/news/press/N0000047/

Tokina AT-X 24-70MM F2.8 PRO FX, nový svetelný profesionálny objektív
5 5 with 2
 
počet hodnotení: 2

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...