Spustili sme možnosť nahrávania videí do galérie FOTOma

Spustili sme možnosť nahrávania videí do galérie FOTOma

Novinky  /  FOTOma.sk / 29.02.2016 / 09:50

Milí priaznivci fotografie a videa, timelaps videa a slideshow. Od dnešného dátumu môžete do našej galérie pridávať okrem fotografií aj video. Touto novou funkcionalitou reagujeme na dnešný trend. Video z časozberných snímaní aj video ako také získava na popularite a stále v lepšej kvalite sa implementuje do fotoaparátov. Dnes je trendom Full HD a v niektorých fotoaparátoch dokonca 4K video. Zatiaľ môžete do našej galérie nahrávať Full HD video a to jedno video denne v maximálnej veľkosti 510MB.

Ste vítaní nahrávať kreatívne videá, ktorými sa chcete prezentovať. Môžu to byť samozrejme aj videá z čoraz viac populárnejších časozberov či slideshow z fotografií. Portál nemá suplovať youtube pre nahrávanie „iba“ milých rodinných videí z dovolenky. Byť kritický voči sebe je istou cestou zlepšovania sa. :-) Vyhradzujeme si právo odstrániť videá chránené autorskými právami tretích osôb, ako sú úryvky z hudobných klipov, filmov a tiež videá bez ambície.

Spôsob nahrávania videa

V menu pod „Nahrať fotografie“ nájdete v druhom riadku „Nahrať videá“.

Kliknete a súbor s videom buď pretiahnite na obrazovku, ktorá sa vám otvorila, alebo nahrajte pomocou browsera.

 

Nahrávanie a spracovanie  videa môže trvať aj niekoľko minút.

Video môžete popísať podobne ako fotografiu a môžete umiestniť na mapu značku, kde ste video natočili. Odporúčame do popisu napísať aj použité príslušenstvo, ktoré je pri natáčaní videí veľmi zaujímavé (slidery, filtre, statívy, stabilizátory...)

 

Filtrovanie v galérii

Ak neoznačíte inak, prednastavená filtrácia zobrazuje aj fotografie aj videá – krúžok medzi ikonkami je červený. Ak chcete zobrazovať v galérii iba fotografie, kliknite ikonku fotoaparátu a filter zobrazí iba fotografie, videá nie. V tomto prípade je ikonka fotoaparátu červená. No a ak chcete zobrazovať iba videá, kliknite na ikonku „play“ pre zobrazenie iba videí.

Veríme, že novú funkcionalitu privítate a pochválite sa so svojimi timelaps videami alebo svojou kreatívnou videotvorbou.

Tím FOTOma

Spustili sme možnosť nahrávania videí do galérie FOTOma
5 5 with 3
 
počet hodnotení: 3

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...