Spoločnosť Nikon oznamuje spoluprácu v oblasti módy medzi tímom Nikon 1 a J. W. Andersonom

Novinka  /  Tlačová Správa / 18.06.2013 / 00:00

Amsterdam, Holandsko, 17. júna 2013 - Nikon a uznávaný britský návrhár Jonathan William Anderson spojili sily pri vytváraní luxusného koženého puzdra na fotoaparát pre elegantný a štýlový fotografický systém Nikon 1. Toto puzdro vhodné pre obidve pohlavia inšpirované klasickými puzdrami na fotoaparáty zo 40. rokov a univerzálnym štýlom Andersona je rovnako všestranné ako samotný systém Nikon 1. Ponúka priestor na fotoaparát a zároveň na aspoň jeden vymeniteľný objektív systému. Ide o prvú spoluprácu spoločnosti Nikon s módnym domom.

V puzdre spájajúcom tradičné spracovanie kože s univerzálnou modernosťou sa prejavuje kombinácia technologickej tradície a špičkového dizajnu, ktoré sú prirodzené pre fotoaparáty radu Nikon 1, ako napríklad Nikon 1 S1, Nikon 1 J3 a Nikon 1 V2. V limitovanej edícii sa bude predávať len 400 puzdier a to v štyroch farebných kombináciách – čierna, biela, modrá a oranžová. Predávať sa budú on-line v limitovanom čase v obchode Nikon Store http://store.nikon.cz/ za cenu 99 €. Predaj sa začne 17. júna 2013.

J. W. Anderson hovorí o spolupráci so spoločnosťou Nikon: „Fotografia je predsa po umeleckej stránke rovnaká ako móda, takže toto partnerstvo je pre mňa úplne prirodzené. Fotografovanie je neoddeliteľnou súčasťou toho, čo robím. Pri vytváraní kolekcie nasnímam tisíce záberov a stále sa ubezpečujem, aby moje návrhy boli dostupné každému, rovnako ako fotografia. Inšpiráciou pri vzniku tohto puzdra bolo, že by malo vzhľadom pripomínať klasické puzdrá zo 40. rokov, ale s veľmi moderným nádychom so sýtofarebnými plochami a vzhľadom vhodným pre obidve pohlavia.”

Jordi Brinkman, produktový manažér oddelenia kompaktných systémových fotoaparátov Nikon 1 spoločnosti Nikon Europe hovorí: „Sme veľmi radi, že môžeme spolupracovať s J. W. Andersonom. Jeho štýl zahŕňa všetko, v čo verí aj spoločnosť Nikon – produkty najvyššej kvality, špičkové technológie a dostupnosť všetkým zákazníkom.“

Naša spolupráca sa začne spolu s predstavením kolekcie J. W. Andersona jeseň/zima na podujatí London Collections: Men17. júna 2013.

 

Informácie o fotoaparátoch Nikon 1

Ak by ste mohli vidieť do budúcnosti, našli by ste tam fotoaparáty systému Nikon 1. Neuveriteľne rýchle, mimoriadne prenosné a inteligentné fotoaparáty Nikon 1 s vymeniteľnými objektívmi zachytávajú všetky momenty, ako ich život prinesie.

Sú schopné spustiť zaznamenávanie pred úplným stlačením tlačidla spúšte a pokračovať aj po stlačení. Jedinečné režimy snímania fotoaparátov Nikon 1, napríklad Pohyblivá momentka alebo Zachytenie najlepšieho momentu, poskytujú snímky, aké ste si nikdy nedokázali predstaviť. 

 

Informácie o J. W. Andersonovi

Jonathan William Anderson sa narodil v roku 1984 v Severnom Írsku, študoval na London College of Fashion odbor odievania, štúdium úspešne ukončil v roku 2005. Značka J. W. Anderson vznikla v roku 2008 uvedením pánskej kolekcie. Začiatkom roku 2010 J. W. Anderson predstavil malú dámsku kolekciu na podnet fanúšikov jeho pánskej kolekcie. Sortiment dámskeho oblečenia rýchlo dosiahol rozhodujúci komerčný úspech a od februára 2011 je pravidelnou súčasťou programu na podujatí London Fashion Week. Keďže sa Anderson zo začiatku venoval pánskemu oblečeniu, naďalej skúma vzťah medzi mužom a ženou a v každej kolekcii stiera hranice medzi oboma pohlaviami. Anderson získal na podujatí British Fashion Awards v roku 2012 ocenenie Návrhár roka. Predstavil dve kolekcie v spolupráci so sieťou predajní Topshop. 

 

Spoločnosť Nikon oznamuje spoluprácu v oblasti módy medzi tímom Nikon 1 a J. W. Andersonom
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...