Sony World Photography Awards 2019 pozná niekoľkých víťazov

Sony World Photography Awards 2019 pozná niekoľkých víťazov

Novinky  /  Tlačová Správa / 07.03.2019 / 10:55

Pred niekoľkými dňami sme mali možnosť spoznať niekoľkých víťazov aktuálneho ročníka medzinárodnej súťaže Sony World Photography Award 2019. Svoj úspech už žnú súťažiaci z otvorenej súťaže v desiatich kategóriách a víťazi národných cien. Víťazom národnej ceny Slovenska sa stal náš užívateľ Radoslav ČernickýZa redakciu Fotoma.sk mu k tomuto úspechu srdečne blahoželáme!

Viac informácií nájdete v tlačových správach nižšie. 

 

Sony World Photography Awards 2019 oslavuje slovenský fotografický talent

 

26. februára 2019: Svetová fotografická organizácia (World Photography Organisation), ktorá podporuje lokálne fotografické komunity v 62 krajinách po celom svete, a spoločnosť Sony dnes vyhlasujú víťazov národnej ceny 2019. V zozname víťazov je aj Radoslav Černický, ktorý získal národnú cenu Slovenska 2019.

Národná cena, ktorá je súčasťou prestížnej a medzinárodne uznávanej súťaže Sony World Photography Awards, demonštruje záväzok Sony podporovať miestne fotografické talenty za pomoci propagácie diel z jednotlivých krajín v medzinárodnom meradle.

Fotografia Golden Waves (Zlaté vlny) Radoslava Černického bola vybraná ako najlepšia jednotlivá snímka, vyhotovená fotografom s národnosťou a miestom bydliska na Slovensku. Táto snímka bola prihlásená do otvorenej kategórie Sony World Photography Awards.

 

© Radoslav Černický, Slovensko, Golden Waves

 

Radoslav Černický pochádza z Rohožníka a fotografovanie je jeho hobby od roku 2012. Na víťaznej krajinnej fotografii je zachytená okúzľujúca Južná Morava (Moravské Toskánsko). „Som veľmi prekvapený a hrdý, že moja fotografia bola úspešná a obstála v konkurencii ďalších úžasných fotiek. Len veľmi ťažko opíšem svoje pocity, no tento úspech ma veľmi motivuje, aby som pokračoval vo svojej práci.“

Ďalšie víťazné snímky národných ocenení nájdete na www.worldphoto.org

 

 

Víťazné snímy otvorenej súťaže Sony World Photography Awards 2019

 

Svetová fotografická organizácia je hrdá na to, že môže predstaviť jednotlivé víťazné snímky Otvorenej súťaže Sony World Photography Awards 2019.

Porota odmenila 10 výnimočných snímok, ktoré vyhovujú zadaniu jednotlivých kategórií – z rekordného počtu prihlásených fotografií zo 195 krajín a regiónov. Víťazmi sú:

  • Architektúra (Architecture): Philippe Sarfati, Francúzsko, so snímkou Heatwave

© Philippe Sarfati, Francúzsko, Heatwave

 

  • Kultúra (Culture, - ktorej partnermi je Culture Trip): Pan Jianhua, Čína, so snímkou Shadow Puppetry

 

© Pan Jianhua, Čína, Shadow Puppetry

 

  • Kreatívna (Creative): Martin Stranka, Česká republika, so snímkou Dreamers and Warriors

 

© Martin Stranka, Česká republika, Dreamers and Warriors

 

  • Pohyb (Motion): Christy Lee Rogers, USA, so snímkou Harmony

 

© Christy Lee Rogers, USA, Harmony

 

  • Krajina (Landscape): Hal Gage, USA, so snímkou Stumps, Alder Lake, Nisqually River, Oregon

 

© Hal Gage, USA, Stumps, Alder Lake, Nisqually River, Oregon

 

  • Svet prírody a divočina (Natural World and Wildlife): Tracey Lund, Veľká Británia, so snímkou Underwater Gannets

 

© Tracey Lund, Veľká Británia, Underwater Gannets

 

  • Portréty (Portraiture): Richard Ansett, Veľká Británia, so snímkou Grayson Perry – Birth

 

© Richard Ansett, Veľká Británia, Grayson Perry – Birth

 

  • Zátišie (Still Life): Rachel Yee Laam Lai, Hong Kong, so snímkou Peony and Leaves

 

© Rachel Yee Laam Lai, Hong Kong, Peony and Leaves

 

  • Street fotografia (Street Photography): Carole Pariat, Francúzsko, so snímkou Open-Air Toilet

 

© Carole Pariat, Francúzsko, Open-Air Toilet

 

  • Cestovanie (Travel) – (partnerom je spoločnosť Eurostar): Nicolas Boyer, Francúzsko, so snímkou Woman Wearing a Wedding Dress

 

© Nicolas Boyer, Francúzsko, Woman Wearing a Wedding Dress

 

Víťazní fotografi pochádzajú z rôznych krajín a regiónov a reprezentujú profesionálnych i amatérskych fotografov, rovnako ako nadšencov.

Víťazi desiatich kategórií otvorenej súťaže ďalej zabojujú o cenu pre najlepšieho fotografa roka otvorenej súťaže (Open Photographer of the Year), ktorý získa 5 000 USD. Meno tohto fotografa bude vyhlásené spoločne s víťazmi jednotlivých kategórií profesionálnej súťaže 17. apríla v Londýne.

 

Ceny a úspechy

Všetci víťazi otvorenej súťaže a víťazi National Awards dostanú od spoločnosti Sony digitálnu fotovýbavu. Okrem toho budú víťazné práce publikované v ročenke súťaže na rok 2019 a vystavené na veľtrhu Sony World Photography Awards Exhibition 2019 v Londýne, v čase od 18. apríla do 6. mája, a následne budú ďalej prezentované na medzinárodnom turné v Taliansku, Nemecku a Japonsku.

Ocenenie v otvorenej súťaži a v súťaži National Awards môže fotografom zmeniť život. Medzi úspešných účastníkov minulého ročníka patrí napríklad peruánsky fotograf Pedro Jarque Krebs, ktorý bol zaradený do užšieho výberu otvorenej súťaže v kategórii Divoká príroda (Wildlife) a získal Národnú cenu (National Awards) Peru. Následne Pedro získal ďalšie prestížne medzinárodné ocenenia a jeho dielo zachytili médiá na celom svete. Fotograf bol opäť zaradený do užšieho výberu otvorenej súťaže aj tento rok – v kategórii Svet prírody a divočina (Natural World and Wildlife).

Medzinárodne uznávanú súťaž Sony World Photography Awards organizuje Svetová fotografická organizácia a je jednou z najdôležitejších udalostí v celosvetovom fotografickom kalendári. Tento rok sa koná už 12. ročník tejto súťaže a jej hlavným sponzorom je spoločnosť Sony. Súťaž sa skladá celkom zo štyroch jednotlivých súťaží: profesionálna (za súbor diel), otvorená (za jednotlivú fotografiu), študentská (pre akademické inštitúcie) a súťaž pre mladých fotografov (vo veku 12-19 rokov). Užší výber profesionálnej súťaže bude oznámený 26. marca. Tohtoročný 12. ročník zaznamenal rekordný počet 326 997 prihlásených fotografií z 195 krajín a regiónov, ktoré predstavili niektoré z najlepších svetových súčasných snímok zachytených v minulom roku.

 

Sony World Photography Awards 2019 pozná niekoľkých víťazov
5 5 with 2
 
počet hodnotení: 2

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...