Sony predstavuje najnovší ultraširokouhlý zoomovací vlogovací fotoaparát ZV-1 II

Sony predstavuje najnovší ultraširokouhlý zoomovací vlogovací fotoaparát ZV-1 II

Najnovší vlogovací fotoaparát otvára dvere širšiemu okruhu tvorcov obsahu.  /  Tlačová Správa / 24.05.2023 / 08:00

Spoločnosť Sony dnes uvádza na trh druhú generáciu fotoaparátu ZV-1 z radu vlogovacích fotoaparátov ZV, model ZV-1 II, ktorý disponuje veľmi žiadanými a na trhu obľúbenými špičkovými funkciami. Vďaka širšiemu objektívu ako ZV-1 pomáha kamera ZV-1 II vlogerom vytvárať pútavejšie príbehy s atraktívnou kvalitou obrazu.

 

Vďaka obrazovému snímaču Exmor RS™ typu 1.0 (približne 20,1 efektívnych megapixelov), procesoru na spracovanie obrazu BIONZ X™ a objektívu ZEISS® Vario-Sonnar T* 18-50 mm F1.8-4i umožňuje model ZV-1 II tvorcom využívať mnoho rôznych úrovní sofistikovaných funkcií. Od širokouhlého objektívu 18-50mmii, ktorý dokáže zaberať všetko od skupinových selfie po úzke interiéry alebo dynamické záznamy každodenných scén, až po funkciu Multiple Face Recognitioniii, ktorá rozpozná viac tvári a automaticky sa prispôsobí tak, aby všetky tváre zostali ostré a jasné pri robení selfie snímok, ktoré zahŕňajú dve alebo tri osoby. ZV-1 II je pokročilým vlogovacím fotoaparátom s cestovnými rozmermi.

 

„ZV-1 II otvára tvorcom obsahu novú vzrušujúcu kapitolu. Bude tou pravou voľbou pre mnoho rôznych tvorcov, vrátane vlogerov, influencerov na sociálnych sieťach a tvorcov krátkych videí. Pri najnovšom vlogovacom fotoaparáte radu ZV sme zohľadnili požiadavky rôznych používateľov a vybavili ho funkciami, ktoré sú pre vlogerov najdôležitejšie,“ uviedol Yann Salmon Legagneur, vedúci Imaging Products & Solutions Marketing spoločnosti Sony Europe. „Snažíme sa využívať spätnú väzbu od našej komunity, aby sme mohli rad ZV naďalej rozširovať a skvalitňovať, a presne to práve model ZV-1 II robí.“

Široké spektrum funkcií pre vlogerov a tvorcov video obsahu

Model ZV-1 II má množstvo nových a obľúbených funkcií, ktoré tvorcom umožňujú zhotovovať lepší obsah. Ultraširoký uhol záberu a zoom – 18 mmii široký uhol záberu uľahčuje atraktívne zachytenie celej scény – najmä pri robení selfie z ruky. Optický zoom 18-50 mm a funkcia Clear Image Zoom plynule približujú zábery a zároveň minimalizujú stratu kvality obrazu. Vďaka tomu je možné vytvárať rôznorodé videá zmenou uhla záberu.

 • Snímač typu 1.0 s prepínačom funkcie Bokeh, ktorý jediným dotykom rozostrí pozadie a vytvorí krásny bokeh.
 • Inteligentní mikrofón s 3 vložkami – V automatickom režime fotoaparát rozpozná ľudské tváre alebo objekty a automaticky iv prepne smer vstavaného mikrofónu ([Predný] alebo [Všetky smery]). V manuálnom režime môžete vybrať [Predný] na selfie, [Zadný] pri snímaní s komentárom alebo [Všetky smery]. Dodávaná veterná clona zabezpečuje čistý záznam hovoriaceho pri vonkajšom použití. Jednoduché bezkáblové pripojenie k pätici Multi Interface Shoev a 3,5 mm mikrofónový konektor uľahčuje pripojenie externých mikrofónov.
 • Funkcia Cinematic Vlog Setting reaguje na požiadavky na jednoduché zhotovovanie ambientných snímok pomocou vlogovacej kamery. Umožňuje zhotovovať pôsobivé snímky jednoduchým dotykom. Stačí len poklepať na ikonku tejto funkcie na obrazovke a fotoaparát automaticky nastaví formát CinemaScope (2,35:1)vi a snímkovú frekvenciu 24 snímok za sekunduvii, teda rovnakú ako pri filmovej kamere. Potom môžete pomocou tlačidiel na obrazovke vybrať jeden z piatich režimov LOOK a štyroch režimov MOOD.
 • Funkcia Creative Look podporuje 10 prednastavených štýlovviii, ktoré uspokoja vaše tvorivé preferencie a profesionálne zobrazovacie funkcie.
 • Funkcie Face Priority AE a Soft Skin Effect automaticky a okamžite detekujú tváre a upravujú expozíciu tak, aby optimalizovali jas tváre bez ohľadu na osvetlenie. Efekt jemnej pleti vyhladzuje pleť a rysy tváre pri nakrúcaní.
 • Systém Fast Hybrid AF – Aj v režime 4K s vysokým rozlíšením, kedy je vyžadované presné zaostrenie, udrží kamera snímky ostré vďaka rovnakému systému Fast Hybrid AF, aký používajú fotoaparáty radu α. Kamera je vybavená funkciou AF Transition Speed na voľbu rýchlosti ostrenia počas nahrávania videa a funkciou AF Subject Shift Sensitivity na kontrolu ostrenia v závislosti od pohybu objektu a prostredia. Okrem toho dokáže systém Real-time Eye AF presne udržať zaostrenie na človeka alebo zviera ako pri fotografovaní, tak pri nakrúcaní videa.
 • Nastavenie Product Showcase – Prináša pohodlné nakrúcanie videorecenzií produktov s plynulými prechodmi zaostrenia z vašej tváre na predmet, ktorý práve ukazujete.
 • Režim snímania S&Qvix umožňuje voľbu až 5× spomaleného alebo až 60× zrýchleného pohybu na zvýšenie pôsobivosti každodenných scén. Kombináciu snímkovej frekvencie fotografovania a nahrávania je možné teraz nastaviť na jedinej obrazovke.
 • Citlivosť ISO v rozsahu 125 až 12800 – Umožňuje fotoaparátu zaznamenávať ostré snímky s menším šumom, a to aj pri slabom osvetlení.
 • Elektronická stabilizácia obrazu v režime Active Mode – Obsah je možné snímať počas chôdze alebo v pohybe a je užitočná najmä pri nakrúcaní z ruky. Hodí sa na nakrúcanie videa z ruky a na snímanie spomalených a zrýchlených záberovx.
 • Vstavaný ND filter – Znižuje expozíciu o tri kroky a umožňuje dosiahnuť krásny bokeh na pozadí aj pri scénach s vysokým jasom.

 

Kompaktná a ľahká konštrukcia na jednoduché prenášanie, obsluhu a pripojenie

Fotoaparát ZV-1 II je ideálny na cesty; vďaka jeho kompaktnej a ľahkej konštrukcii ho možno jednoducho prenášať vo vrecku alebo malej taške, a to aj so širokouhlým objektívom s optickým zoomom. Model ZV-1 II podporuje rôzne štýly nakrúcania vďaka výklopnej obrazovke s variabilným uhlom, ktorá umožňuje zhotovovanie selfie, ergonomickému telu, ktoré sa ľahko drží (alebo s voliteľným gripom GP-VPT2BT), užívateľsky prívetivému usporiadaniu tlačidielxi, ovládacím prvkom a indikátoru nahrávania na prednej strane tela. Displej monitora bol prepracovaný a má novo výrazný, dobre viditeľný červený rámček, ktorý jasne ukazuje, kedy prebieha nahrávanie. Jednoduché nabíjanie zabezpečuje konektor USB typu C®.

Tvorcovia sa môžu jednoducho pripojiť a zdieľať obsah vďaka platforme Creators' Cloud spoločnosti Sony a jednoduchému pripojeniu chytrého telefónu. Pomocou aplikácie Creators' App môžete ZV-1 II ovládať z chytrého telefónu, sledovať stav batérie fotoaparátu a médií, upravovať dáta a názvy fotoaparátu a ľahko prenášať zhotovené fotografie a videá, a to aj na pozadí. Aplikácia Creators' Appxii taktiež umožňuje pohodlnú aktualizáciu softvéru fotoaparátu.

Na jednoduché živé streamovanie vo vysokej kvalite stačí fotoaparát ZV-1 II pripojiť k počítaču alebo chytrému telefónuxiii pomocou bežne dostupného kábla USB (nie je súčasťou balenia) a používať ho ako webovú kameru. Atraktivitu videozáznamu pri online schôdzkach a živom streamovaní zvýšite použitím funkcie Creative Look, ktorou vylepšíte vzhľad pleti a upravíte jej odtieň. Tváre budú vypadať jasnejšie a svetlejšie (Face Priority AE) a oči budú stále zaostrené (Real-time Eye AF).

Ekologický a prispôsobiteľný dizajn

Okrem záväzku spoločnosti Sony k udržateľnej budúcnosti v rámci globálnych iniciatív, ako je Road to Zero a cieľov obnoviteľnej energie do roku 2030, bol model ZV-1 II vyvinutý s ohľadom na udržateľnosť. Na výrobu tela fotoaparátu sa aktívne používajú recyklované materiály, vrátane materiálu SORPLASTM xiv. Tým sa znižuje dopad na životné prostredie bez toho, aby to bolo na úkor funkčnosti. Na jednotlivé obaly je použitý jedinečný recyklovaný papier „Original Blend Material“ spoločnosti Sony, ktorý nepoužíva plasty a je ľahko recyklovateľný. Vďaka použitiu materiálov, ako je bambus, vlákno z cukrovej trstiny a recyklovaný papier z trhu, je šetrný k životnému prostrediu a zároveň vysoko kvalitný.

 

ZV-1 II je vybavený funkciami, ktoré zjednodušujú prístup a ovládanie niekoľkými spôsobmi. Patria medzi ne funkcia čítačky obrazovky pre osoby so zrakovým postihnutím. Funkcie určené na uľahčenie prístupu zabezpečujú, aby si všetci mohli vychutnať fotografovanie a prehrávanie. Po aktivácii funkcie čítačky obrazovkyxv sa text na obrazovkách ponúk číta nahlas. Funkciu čítačky obrazovky je možné aktivovať zapnutím funkcie [Screen Reader] na karte [Setup]. Hlasitosť čítačky obrazovky je možné upraviť prostredníctvom nastavenia [Možnosti zvuku]. Okrem vyššie uvedených funkcií obsahuje ZV-1 II rad funkcií, ktoré pomáhajú dosiahnuť presné zaostrenie na rôzne objekty. Funkcia Real-time Eye AF dokáže automaticky rozpoznať a zaostriť na ľudí [Human] alebo zvieratá [Animal], prípadne funkcia Real-time Tracking. Funkcie zväčšenia zaostrenia Focus Magnification a Peaking uľahčujú manuálne zaostrovanie a funkcie ako Touch Focus, Touch Tracking a Touch Shutter umožňujú používateľovi zaostriť, sledovať a fotografovať jednoduchým dotykom objektu na obrazovke monitora. Funkcie uľahčujúce prístup k ZV-1 II (položky uvedené v špecifikáciách): Screen Reader, Touch AE, Focus Magnifier, Peaking Display, Real-time Eye AF, Real-time Tracking, Touch Focus, Touch Tracking, Touch Shutter, výklopná obrazovka LCD s nastaviteľným uhlom vyklopenia a funkcie vlastného nastavenia.

 

Cena a dostupnosť

Nový model ZV-1 II bude v predaji od júla 2023 u mnohých autorizovaných predajcov spoločnosti Sony za odhadovanú maloobchodnú cenu 999 EUR.

Sony predstavuje najnovší ultraširokouhlý zoomovací vlogovací fotoaparát ZV-1 II
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...