Sigma predstavuje dva špičkové ART objektívy na portrét a makro

Sigma predstavuje dva špičkové ART objektívy na portrét a makro

Novinky  /  FOTOma.sk / 01.03.2018 / 14:35

SIGMA 105 mm F1.4 DG HSM ART

 

Spoločnosť Sigma predstavuje "bokeh master". Objektív s neuveriteľným rozlíšením a zároveň a krásne rozostreným pozadím navrhnutým pre snímače Full Frame. Je to najdlhšie ohnisko so svetelnosťou f/1.4 v produktovej línii  ART.

Uvedením nového 105 mm F1.4 DG HSM | Art, SIGMA ponúka celkovo deväť objektívov ART so svetelnosťou f/1.4 (6 pre Full Frame fotoaparáty, 3 pre APS-C). Nový objektív kombinuje vynikajúce rozlíšenie s krásnym efektom bokehu – rozostrenie pozadia za fotografovaným objektom. "Master bokeh" SIGMA 105mm F1.4 DG HSM | Art získala svoje miesto ako vlajková loď objektívov so svetelnosťou f/1.4 Art line, pričom uprednostňuje kvalitu obrazu pred ostatnými atribútmi (veľkosť či váha).

Optika

Aby bolo možné skombinovať vynikajúcu svetelnosť so špičkovými optickými vlastnosťami, tento objektív obsahuje 17 optických prvkov v 12 skupinách - neobvykle veľký počet prvkov pre objektív s jedným ohniskom. Zahrnutím troch sklenených prvkov FLD, dvoch sklenených prvkov SLD a jedného asférického prvku optický systém minimalizuje axiálnu chromatickú aberáciu a ďalšie optické nedostatky. Zaostrená oblasť je mimoriadne ostrá, zatiaľ čo oblasť mimo hĺbku ostrosti je charakteristická krásnym bokeh efektom s prirodzenými farbami. Tento objektív je v prvom rade voľbou pre portrétnu fotografiu. Optický systém takisto minimalizuje sagitálnu kómu, čím je tento objektív vynikajúci na zachytenie hviezdnej oblohy.

Najúčinnejším spôsobom zabezpečenia dostatočného množstva svetla je maximalizácia priemeru prvého prvku optického systému. S veľkým priemerom filtra 105 mm, SIGMA 105 mm F1.4 DG HSM | Art sprostredkuje senzoru výrazne väčší objem svetla v celej jeho ploche, čím minimalizuje vinetáciu (stmavenie obrazu smerom k okrajovým oblastiam).

 

Odolnosť

Rovnako ako športové objektívy SIGMA (sport edition), 105 mm F1.4 DG HSM | Art má odolnú konštrukciu proti prachu a striekajúcej vode so špeciálnym tesnením na bajonete *, ktoré umožňujú fotografom pracovať vo všetkých druhoch počasia. Okrem toho je predný optický člen objektívu chránený špeciálnou vrstvou odpudzujúcou vodu a mastnotu, ktorá uľahčuje čistenie. Vysokorýchlostné automatické zaostrovanie s vysokou presnosťou pomáha fotografom zachytiť aj neočakávané zábery.

* Objektív s bajonetom SIGMA mount neobsahuje tesnenie, pretože tesnenie je prítomné na kompatibilných fotoaparátoch SIGMA.

Namiesto bežného ABS plastu je exkluzívna slnečná clona objektívu vyrobená z CFRP plastu (plast vystužený uhlíkovými vláknami). Ide o materiál, ktorý sa používa v interiéroch a exteriéroch lietadiel, v mnohých iných náročných aplikáciách. Odnímateľná statívová pätka je kompatibilná s platformou Arca-Swiss a jej exkluzívny ochranný kryt umožňuje jednoduchšie prenášanie a používanie objektívu pri snímaní z ruky.

Objektív bude dostupný s bajonetom Canon EF, Nikon F a Sony E.

Objektív je kompatibilný s fotoaparátmi Sony s bajonetom E-mount a obsahuje rovnaký optický systém ako verzie iných bajonetov. SIGMA MOUNT CONVERTER MC-11 sa nevyžaduje, pretože objektív plne nahrádza aj konvertor so všetkými jeho funkciami, vrátane stabilizácie obrazu vo fotoaparáte a korekcie aberácie objektívu vo fotoaparáte. Okrem toho je objektív kompatibilný s funkciou nepretržitého automatického zaostrovania Sony.

Špecifikácie

Konštrukcia                                           17 členov v 12 skupinách
Uhol zobrazenia                                    23,3°
Lamely clony                                         9 oblúkovitého tvaru
Svetelnosť                                             Fmax 1,4
Maximálne zaclonenie                          Fmin 16
Minimálna vzdialenosť zaostrenia        1m
Maximálny pomer zobrazenia               1:8,3
Veľkosť filtra                                          105mm
Rozmery objektívu                                 115,9 x 131,5mm
Váha objektívu                                       1645g

Ukážkové obrázky

 

 

SIGMA 70mm F2.8 DG MACRO ART

 

Dlho očakávaný makro objektív séria ART! Navrhnutý a vyrobený s cieľom maximálneho optického výkonu, zároveň s rýchlym a presným automatickým zaostrovaním.

Optika

Za účelom maximálneho výkonu sú v objektíve implementované dve plávajúce skupiny optických prvkov, ktoré sa starajú o zaostrovanie. Toto usporiadanie zaostrovacích sústav maximalizuje optický výkon pri všetkých vzdialenostiach zaostrenia.

O potlačenie optických chýb sa starajú dva FLD a dva SLD prvky a jeden prvok HR. Dva asférické prvky sa starajú o zvýšenie ostrosti aj pri minimálnych vzdialenostiach zaostrenia. Cieľ je vysoká ostrosť a bokeh nepoznačený pozdĺžnou chromatickou vadou.

Zaostrovací systém je poháňaný elektrickým pohonom, nie priamym mechanickým spojením zaostrovacieho prstenca so zaostrovacím mechanizmom. Eliminuje to chvenie fotoaparátu a umožňuje stále manuálne preostrenie aj v AF režime.

Objektív Sigma 70mm f/2,8 DG macro Art je kompatibilný s telekonvertormi Sigma, makro bleskom EM-140 DG (potrebný adaptér) a so Sigma Mount converter MC-11 (Sigma a Canon varianta).

Špecifikácie

Konštrukcia                                          13 členov v 10 skupinách
Uhol zobrazenia                                   34,3°
Lamely clony                                        9 oblúkovitého tvaru
Svetelnosť                                            Fmax 2,8
Maximálne zaclonenie                         Fmin 22
Minimálna vzdialenosť zaostrenia       25,8cm
Maximálny pomer zobrazenia              1:1
Veľkosť filtra                                         49mm
Rozmery objektívu                                70,8 x 105,8mm
Váha objektívu                                      515g

Sigma predstavuje dva špičkové ART objektívy na portrét a makro
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...