Predstavenie prvého teleobjektívu Fujinon v rade XF

Novinka  /  Tlačová Správa / 17.04.2013 / 00:00

FUJIFILM Corporation s potešením oznamuje uvedenie nového objektívu FUJINON XF55-200mmF3.5-4.8 R LM OIS pre fotoaparáty FUJIFILM X-Pro1 and X-E1.

Fujinon XF objektívy sú vybavené modernými technológiami, schopnými využiť maximálny výkon "X-Trans CMOS snímača" vo fotoaparátoch FUJIFILM X-Pro1 a X-E1.  

Nový objektív FUJINON XF55-200mm produkuje ostré snímky v celom rozsahu zoomu. Relatívne svetelný (F3.5-4.8) objektív umožňuje snímanie v scénach, ktoré vyžadujú krátke expozičné časy. Stabilizácia obrazu umožňuje použitie časov uzávierky nižších o 4,5 EV, bráni chveniu pri videosekvenciách pri snímaní z ruky, pri slabom osvetlení a pod.   Objektív je konštruovaný tak, aby dva lineárne motory zvládli okamžité zaostrenie vysokorýchlostného AF za 0,28 sekundy (podľa CIPA štandardov) aj kontinuálne zaostrovanie na subjekt.

  • Skonštruovaný s pokročilým optickým dizajnom od (84mm do 305mm v prepočte na 35mm) v rozsahu poskytujúcom svetelnosť F3.5-4.8 napriek svojej kompaktnej veľkosti. Ponúka mobilitu a vysoký výkon súčasne.
  • Vďaka stabilizácii obrazu, umožňuje použitie časov uzávierky o 4,5 EV nižšie
  • Používa dva lineárne motory pre vysokorýchlostné AF a tichý chod, takže objektív je vhodný aj pre záznam videa
  • Objektív je vybavený dvoma ED členmi, vrátane jedného Super ED elementu, ktorý sa môže pochváliť výkonom rovnajúcim sa fluoritovým šošovkám. Ponúka kontrolu chromatickej aberácie, ktorá sa väčšinou vyskytuje u dlhých ohniskových vzdialenostiach.
  • Aplikácia vlastnej FUJINON "HT-EBC vrstvy" na celom povrchu šošovky pre dosiahnutie vysokej ochrany proti poškriabaniu a pre lepšiu kontrolu znečistenia a odrazov na záberoch.
  • Ponúka minimálnu vzdialenosť zaostrenia cca. 1,1m v celom rozsahu zoomu pre lepšie zachytenie objektov zblízka
  • Vďaka krokovaniu po 1/3EV na clonovom prstenci, používatelia môžu ľahko nastaviť clonu, zatiaľ čo s fotoaparátom zameriavajú objekt
  • Zaostrovací a clonový prstenec sú vyrobené z kovu robustnej konštrukcie

Galéria k článku


Predstavenie prvého teleobjektívu Fujinon v rade XF
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...