Panasonic predstavuje fotoaparáty GX8, FZ300 a dva nové objektívy

Panasonic predstavuje fotoaparáty GX8, FZ300 a dva nové objektívy

Novinky  /  Tlačová Správa / 16.07.2015 / 07:00

Nový LUMIX DMC-GX8: Jedinečný štýl, bohatá funkčná výbava a vynikajúci výkon bez kompromisov

 

Bratislava, 16. júla 2015 - Spoločnosť Panasonic dnes predstavila nový fotoaparát LUMIX DMC-GX8, najnovší prírastok do modelového radu LUMIX GX. Ten fotografom tradične ponúka špičkové kompakty s výmennými objektívmi. Nový model nadväzuje na úspešný typ LUMIX DMC-GX7. Záujemcom ponúkne vynikajúcu obrazovú kvalitu podporenú úplne novým typom optického stablizátora Dual I.S. aj najmodernejšie spracovanie videozáznamu v rozlíšení 4K. To všetko v elegantnom štýlovom a praktickom prevedení, vďaka ktorému je možné vziať fotoaparát so sebou v podstate kamkoľvek.

Malý, ľahký a praktický prístroj sa výborne hodí predovšetkým na každodenné fotografovanie a pouličné reportáže. Profesionáli aj nadšení amatéri ocenia bohatú ponuku fotografických režimov a funkcií pre pokročilých. Menej skúseným užívateľom zase LUMIX DMC-GX8 ponúka množstvo jednoduchých automatických kreatívnych možností. Realizácia tvorivých predstáv aj zdieľanie hotových snímok či videozáznamov je tak ešte jednoduchšia ako predtým.

 

Špičková obrazová kvalita v každej situácii

Základom špičkovej obrazovej kvality LUMIX DMC-GX8 je snímač Digital Live MOS s rozlíšením 20,3 megapixelov. Záujemcovia sa môžu tešiť na veľmi nízku hladinu šumu, dokonca aj pri fotografovaní v slabom svetle, na lepšiu kresbu detailov a tiež na širší dynamický rozsah, čo okrem iného znamená presnejšie tonálne a farebné podanie.

 

O bohaté možnosti fotografovania v slabom svetle sa stará nový obrazový procesor Venus Engine, ktorý ďalej znižuje hladinu šumu a pritom zachováva bohatú kresbu detailov. Pri odstraňovaní šumu využíva inteligentné algoritmy, vďaka ktorým možno šum do značnej miery eliminovať aj v oblastiach, kde bol predtým neodvratný. Výsledok tak maximálne zodpovedá realite.

 

Špičková obrazová kvalita s bohatou kresbou detailov je bezpochyby najväčšou devízou nového fotoaparátu. Výrazne sa na nej podieľa aj celkom nový stabilizačný systém Dual I.S., ktorý sa týmto predstavuje vôbec prvýkrát na svete. Ide o mechanizmus kombinujúci štandardný optický stabilizátor v objektíve a stabilizátor na snímači. Aj pri výraznom chvení prístroja počas expozície sa tak môžeme tešiť na úplne ostrú snímku, nech už fotografujeme v akomkoľvek svetle a na akomkoľvek ohnisku.

Štvorjadrový obrazový procesor Venus Engine okrem iného umožňuje sekvenčné snímanie rýchlosťou 8 snímok za sekundu s pevným zaostrením, prípadne 6 obr./s pri priebežnom ostrení na objekt v pohybe. Aj rýchlu akciu tak možno zachytiť pohodlne s maximálnou presnosťou. Vďaka novému obrazovému procesoru sa záujemcovia môžu tešiť na vylepšené farebné podanie. Procesor pri každej snímke zvlášť analyzuje nielen samotné odtiene, ale aj sýtosť a jas jednotlivých farieb. V režime "prirodzeného zachytenia textúry" dokáže LUMIX DMC-GX8 výrazne vylepšiť rozlíšenie, farebné podanie aj tonálne prechody.

 

Videozáznam v rozlíšení 4K

Medzi ďalšie prednosti nového fotoaparátu patrí aj natáčanie videozáznamov v 4K. Užívatelia sa môžu tešiť na veľmi kvalitný a čistý obraz v rozlíšení 3840 x 2160 bodov pri rýchlosti 25p (50Hz) alebo 24p, záznam sa ukladá vo formáte MP4. Ďalšou možnosťou je záznam v rozlíšení Full HD, teda 1920 x 1080 bodov, frekvenciou 50p (50 Hz) vo formátoch AVCHD Progressive alebo MP4 (MPEG-4 / H.264) s priebežným automatickým ostrením.

 

Okrem samotného natáčania však LUMIX DMC-GX8 ponúka aj ďalšiu významnú výhodu - funkciu 4K Photo, umožňujúcu úplne zmeniť štýl fotografovania. Táto funkcia totiž umožňuje vystrihnúť snímku s rozlíšením 8 megapixelov z ľubovoľného okienka videozáznamu v kvalite 4K. Nie je teda nutné čakať na ideálny okamih na stlačenie spúšte - stačí spustiť natáčanie a máte istotu, že vám žiadny záber neutečie.

 

Funkcia 4K Photo, známa už z predchádzajúceho modelu LUMIX DMC-G7, funguje v troch odlišných režimoch: 4K Burst Shooting, 4K Burst (Štart / Stop) a 4K Pre-burst. Fungujú nasledujúcim spôsobom:

 

4K Burst Shooting: funguje ako nepretržité sekvenčné snímanie rýchlosťou 30 obr/s po dobu až 30 minút. Počas sekvencie je potrebné držať stlačenú spúšť.

4K Burst (Štart / Stop): sekvenčné snímanie sa zapína aj vypína stlačením spúšte ako bežné natáčanie videozáznamov, čo je vhodnejšie v prípade, že na optimálny okamih bude zrejme nutné dlhšie čakať.

4K Pre-burst: fotoaparát automaticky ukladá 30 okienok pred stlačením spúšte a 30 po ňom, takže máte k dispozícii 60 snímok.

 

V režimoch 4K Burst Shooting a 4K Burst (Štart / Stop) možno natáčať záznam po jednotlivých okienkach takmer 30 minút nepretržite, čo znamená desaťtisíce snímok v rôznych rozlíšeniach s odlišným pomerom strán: 3840 x 2160 (16: 9), 3328 x 2496 (4 : 3), 3504 x 2336 (3: 2) a 2880 x 2880 (1: 1).

Univerzálne funkcie pre každú príležitosť

Rad LUMIX GX si už skôr získal skvelú povesť vďaka malým rozmerom a štýlovému dizajnu jednotlivých modelov. Najnovší prírastok nadväzuje na svojho úspešného predchodcu a ponúka celý rad atraktívnych nových funkcií pre všetky typy užívateľov. Veľkou prednosťou je aj konštrukcia z horčíkovej zliatiny, vďaka ktorej je LUMIX DMC-GX8 dostatočne ľahký a zároveň pôsobí príjemne robustne a odolne. Je tiež vybavený ochrannými prvkami proti vlhkosti a prachu, čo umožňuje fotografovanie či natáčanie aj vo veľmi náročných prírodných podmienkach.

 

Medzi novinky patrí elektronický hľadáčik Live View Finder (LVF) s rozlíšením 2 360 000 bodov a konštrukciou výklopnou o 90 stupňov. Rovnako ako štandardný displej na zadnej strane je vybavený technológiou OLED, čo umožňuje veľmi rýchle a plynulé prekreslenie rýchleho pohybu. Objekt je teda skutočne tam, kde ho v hľadáčiku vidíte. Pomer kontrastu 10 000: 1 zase umožňuje veľmi spoľahlivé posúdenie farieb a tonality, pretože v hľadáčiku nedochádza k prepalom ani utopeniu kresby v tieňoch.

 

Vďaka novej podobe očnice je obraz v hľadáčiku výrazne lepšie viditeľný, zároveň ponúka najväčší pomer zobrazenia zo všetkých modelov radu LUMIX G (1,54x / 0,77x v prepočte na 35 mm fotoaparát). Pri fotografovaní aj natáčaní možno teda tvoriť kompozíciu s maximálnou presnosťou. Na zadnej strane fotoaparátu je potom k dispozícii výklopný dotykový displej s uhlopriečkou 7,6 cm a rozlíšením 1 040 000 bodov. Pohyb do strany je možný o 180 stupňov, hore a dole potom o 250 stupňov. To výrazne uľahčuje fotografovanie z najrôznejších menej obvyklých uhlov.

 

Ako hľadáčik, tak i zadný displej pokrývajú 100% scény, takže sa do kompozície nedostanú nechcené rušivé prvky pri krajoch záberu. Obraz na displeji aj v hľadáčiku je možné samostatne upraviť v niekoľkých parametroch (jas, kontrast, farebná sýtosť a pod.). Zobrazenie medzi hľadáčikom a displejom sa prepína automaticky, stará sa o to očný senzor vedľa hľadáčika. Tým sa výrazne šetrí energia.

 

Vylepšenia sa dočkalo aj ovládanie vďaka systému Dual Dial Control. Základom sú dve príkazové kolieska, predné a zadné, ktorými sa bežným spôsobom nastavujú najrôznejšie bežné parametre, napríklad čas a clona. Funkciu koliesok možno ale dočasne meniť pomocou špeciálneho prepínača, takže sa rýchlejšie dostanete napríklad na aktiváciu jednotlivých režimov systému 4K Photo. Tvorba kompozície aj samotné fotografovanie či natáčanie sú tak ešte rýchlejšie, príjemnejšie a presnejšie.

Ako nepremeškať ani jeden dôležitý okamih

O automatické ostrenie sa u všetkých modelov radu G stará osvedčený mechanizmus LUMIX G Contrast AF. Ako názov napovedá, funguje na princípe porovnávania kontrastu a prenos signálu prebieha rýchlosťou až 240 obr/s. Výsledkom je veľmi rýchle a spoľahlivé zaostrenie.

 

Ostrenie metódou porovnávania kontrastu navyše vylepšuje a zrýchľuje špeciálna technológia Depth From Defocus (DFD) 1. Táto technológia vypočítava ostriacu vzdialenosť porovnaním dvoch snímok s rôznou ostrosťou a zároveň analyzuje optické parametre zvolenej kompozície. Výsledkom je skutočne pôsobivá rýchlosť ostrenia - len 0,7 s2. Bleskurýchle automatické zaostrovanie prichádza vhod predovšetkým s rastúcou ohniskovou vzdialenosťou. Zároveň umožňuje podstatne rýchlejšie sekvenčné snímanie bežného typu (8 obr/s pri predchádzajúcom pevnom zaostrení, 6 obr/s pri priebežnom preostrovaní).

 

Vďaka novému algoritmu sa v porovnaní s modelom LUMIX DMC-GX7 u nového typu DMC-GX8 výrazne (o 200%) vylepšil výkon pri kontinuálnom ostrení. Na rozdiel od bežnej technológie, ktorá využíva predovšetkým farby a kontrast, berie nový systém do úvahy aj veľkosť objektu a vektor jeho pohybu, čo znamená podstatne spoľahlivejšie výsledky. V režime Low Light AF je možné navyše spoľahlivo ostriť aj v mimoriadne nepriaznivých podmienkach pri citeľnom nedostatku svetla, napríklad na nočnej ulici alebo pri fotografovaní zvierat vo voľnej prírode za súmraku.

 

Bohaté možnosti konektivity

Panasonic LUMIX DMC-GX8 je vybavený vstavaným Wi-Fi portom, ktorý rozširuje možnosti ovládania a tiež umožňuje jednoduché a rýchle posielanie snímok na web. Nechýba ani technológia NFC, s ktorej pomocou možno fotoaparát prepojiť veľmi ľahko s mobilným zariadením, teda s telefónom alebo tabletom taktiež vybaveným NFC portom. Môžete tak fotografie či videozáznamy ihneď po ich zhotovení rozosielať e-mailom, alebo ich uploadovať na sociálne siete či iné webové stránky. Telefón či tablet možno však použiť aj ako diaľkový ovládač fotoaparátu. Na displeji mobilného zariadenia je možné nastavovať najrôznejšie parametre (clonu, čas, citlivosť a pod.), Dotykom možno ostriť alebo tlačiť spúšť.

 

Ďalšie zaujímavé funkcie a parametre

• Novinka - najkratší expozičný čas 1/16 000 s (elektronická uzávierka)

• Vylepšený režim Multiple Panorama (priorita obrazovej kvality alebo uhla záberu)

• Konektor pre mikrofón (2,5 mm)

• Očnica hľadáčiku s priemerom 21 mm (pre lepšie fotografovanie s okuliarmi na očiach)

• Režimy Focus Peaking / Eye Sensor AF / Touch Pad AF / Starlight AF

• Základné expozičné režimy (programová automatika, priorita clony, priorita času, manuál) k dispozícii aj pri natáčaní videozáznamu

• Tichý režim

• Kreatívne ovládanie

• Možnosti úpravy snímok priamo vo fotoaparáte, vrátane spracovania RAW a retušovanie (funkcia Clear Retouch)

• Možnosť časozberného snímania a animácie štýlom stop-motion

 

Lumix DMC-GX8 sa na slovenskom trhu bude predávať približne za 1199 EUR (telo), od 1299 EUR v sete s 14-42 mm objektívom, za 1599 EUR v sete so 14-140 mm objektívom a za 1999 EUR v sete s 12-35 mm objektívom.

 

Panasonic LUMIX DMC-FZ300 - obrí rozsah ohniskovej vzdialenosti, rýchle reakcie a videozáznamy v rozlíšení 4K

 

Bratislava, 16. júla 2015 - Spoločnosť Panasonic dnes predstavila nový fotoaparát LUMIX DMC-FZ300, najnovší prírastok do tradičnej a obľúbenej série ultrazoomových kompaktných modelov. Jeho hlavnou devízou je objektív LEICA DC s vysokou svetelnosťou f2,8 v celom mimoriadne veľkom rozsahu ohniskovej vzdialenosti 25-600 mm. Záujemcovia sa tak môžu tešiť na kvalitné snímky v ľubovoľnej situácii. Dôležité okamihy im neutečú ani v náročných prírodných podmienkach. K tomu slúži odolné prevedenie, vďaka ktorému fotoaparátu nevadí vlhkosť ani prach. Medzi ďalšie novinky patria aj vyspelé možnosti súvisiace s rozlíšením 4K pri natáčaní videozáznamov, napríklad funkcia 4K Photo. LUMIX DMC-FZ300 svojho majiteľa nesklame v žiadnej situácii, či už z diaľky fotografuje plaché zvieratá vo voľnej prírode, alebo sa sústredí na najdôležitejšie okamihy pri športovom zápolení.

Špičkový objektív LEICA DC priblíži každú akciu

S objektívom LEICA DC s ohniskovou vzdialenosťou zodpovedajúcou 25-600 mm je aj vzdialená akcia razom na dosah ruky. Vďaka vysokej svetelnosti f2,8 v celom rozsahu zoomu navyše môžete počítať s krátkymi expozičnými časmi a teda aj s ostrou kresbou aj na dlhšom ohnisku. Obrí rozsah ohniskovej vzdialenosti v kombinácii s najnovším optickým stabilizátorom Hybrid OIS s piatimi osami znamená kvalitné ostré snímky v podstate v akejkoľvek situácii. Môžete tak fotografovať vtáky vo vzdialených korunách stromov alebo hru detí na pláži. Vďaka systému automatického ostrenia Light Speed ​​nikdy nezmeškáte optimálny okamih na stlačenie spúšte. Ostrenie navyše zrýchľuje nová technológia Depth From Defocus (DFD), ktorá počíta ostriacu vzdialenosť porovnaním dvoch snímok s rôznou ostrosťou.

 

Rozlíšenie 4K pre každého

Nový Panasonic DMC-FZ300 umožňuje natáčať videozáznamy v rozlíšení 4K, čo znamená štvornásobné množstvo pixelov v porovnaní so štandardnou hodnotou Full-HD. Tomu zodpovedá aj rozdiel v kvalite obrazu - záznam doslova ožíva pred očami. Významnou novinkou je aj funkcia 4K Photo, umožňujúca úplne zmeniť štýl fotografovania. V režimoch 4K Pre-Burst, 4K Burst a 4K Burst Start & Stop možno totiž vystrihnúť snímku s rozlíšením 8 megapixelov z ľubovoľného okienka videozáznamu v kvalite 4K. Nie je teda nutné čakať na ideálny okamih na stlačenie spúšte - stačí spustiť natáčanie a máte istotu, že vám žiadny záber neutečie.

Vynikajúci výkon v slabom svetle

Panasonic LUMIX DMC-FZ300 je vybavený snímačom High Sensitivity MOS s 12 megapixelmi a novým obrazovým procesorom Venus Engine, čo znamená precízne a rýchle spracovanie obrazových dát. Výsledkom je vynikajúca obrazová kvalita, dokonca aj pri fotografovaní v slabom svetle. Citlivosť možno nastaviť v rozsahu ISO 100-6400, čo bohato stačí napríklad pre fotografovanie za súmraku alebo v tmavom lese.

 

Vylepšené ovládanie a praktické prevedenie do každého prostredia

Okrem obrazovej kvality sa výrazného vylepšenia dočkala i konštrukcia fotoaparátu. LUMIX DMC-FZ300 je tak dokonalým spoločníkom na cesty. Vďaka odolnému prevedeniu voči vlhkosti a prachu sa pri fotografovaní nemusíte obávať zložitejších klimatických podmienok a môžete sa sústrediť len a len na lov dokonalých záberov. V teréne príde vhod elektronický hľadáčik Live View Finder (LVF) s technológiou OLED, rozlíšením 1 440 000 bodov, pomerom zobrazenia 0,7x a rýchlym prekreslením pohybu, rovnako ako výklopný dotykový displej s rozlíšením 1 040 000 bodov a ovládací systém Dual Dial .

Bohatá funkčná výbava pre každého

LUMIX DMC-FZ300 ďalej ponúka celý rad moderných funkcií, ktoré výrazne rozširujú možnosti užívateľov pri fotografovaní aj natáčaní videozáznamov, a tiež bohaté možnosti konektivity pre okamžité zdieľanie hotových snímok či záznamov na webových stránkach alebo sociálnych sieťach. K dispozícii je široká škála automatických aj manuálnych režimov, takže môžete mať výslednú podobu fotografií plne pod kontrolou. Vďaka vstavanému Wi-Fi portu je možné nielen ľahko posielať fotografie a videozáznamy cez internet, ale tiež využiť displej mobilného zariadenia (telefónu alebo tabletu) ako diaľkový ovládač fotoaparátu. Na displeji mobilného zariadenia je možné nastavovať najrôznejšie parametre (clonu, čas, citlivosť a pod.). Dotykom možno ostriť alebo stlačiť spúšť. Fotoaparát tak môžete ľahko používať aj v situáciách, kedy by vaša prítomnosť nebola žiaduca (napríklad pri fotografovaní alebo natáčaní plachej divokej zveri).

 LUMIX DMC-FZ300: Ďalšie zaujímavé parametre

• Sekvenčné snímanie 12 obr / s (6 obr/s pri priebežnom preostrovaní)

• Konektor na mikrofón 3,5 mm

• Autofokus porovnaním kontrastu s prenosom obrazu 240sn./s

• Možnosť fotografovania vo formáte RAW

• Makro režim: ostrenie už na 1 cm (najširšie ohnisko) až 1 m (najdlhšie ohnisko)

 

Lumix DMC-FZ300 sa na slovenskom trhu bude predávať za cenu približne 599 EUR.

 

 

Panasonic vyvíja nový výmenný objektív pre systém Micro 4/3 s pevným ohniskom - LUMIX G 25 mm f1,7* 

 

Bratislava, 16. júla 2015 - Spoločnosť Panasonic Corporation predstavila nový výmenný objektív LUMIX G 25 mm f1,7. Ide o objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou pre fotoaparáty systému Micro 4/3. **

V prepočte na plnoformátový (35 mm) fotoaparát predstavuje ohnisková vzdialenosť objektívu 50 mm, čo zhruba zodpovedá zornému uhlu a perspektíve ľudského zraku. Užívateľ teda voľným okom vidí, ako bude výsledná fotografia vyzerať, či už sa jedná o portrét alebo krajinársky záber.

 

Nový objektív podporuje vysokorýchlostný prenos signálu (až 240 obr/s) a je teda kompatibilný s mimoriadne rýchlym a presným systémom automatického zaostrovania s technológiou DFD (Depth From Defocus), ktorou sú vybavené nové fotoaparáty Panasonic LUMIX G.

S novým objektívom sa ponuka objektívov pre fotoaparáty Panasonic výrazne rozširuje a vychádza tak v ústrety stále väčšiemu množstvo užívateľov.

 

* Technické údaje, dátum začiatku predaja a cena zatiaľ nie sú známe.

**Definitívna podoba objektívu sa od podoby na fotografiách môže líšiť.

 

 

Nový objektív LEICA pre systém Micro 4/3. Prvé zoomové sklo radu LEICA DG vo firemnej ponuke *

 

 

Bratislava, 15. júla 2015 - Spoločnosť Panasonic dnes predstavila prvý zoomový teleobjektív LEICA DG 100-400 mm f4-6,3 (v prepočte na 35 mm je ohnisková vzdialenosť 200-800 mm) pre modely triedy Micro 4/3. Nové objektívy sú vhodné predovšetkým pre kompakty s výmennými objektívmi značky Panasonic.

Objektívy radu LEICA DG spĺňajú najprísnejšie požiadavky na kvalitu, ktorá ku slávnej značke tradične patrí, takže sa záujemcovia môžu tešiť na špičkové prevedenie a výkon. V súčasnej dobe sa predávajú štyri objektívy LEICA DG s pevným ohniskom a majú veľký úspech po celom svete**.

 

Nový zoomový teleobjektív produkuje výnimočne kvalitné snímky v celom rozsahu ohniskovej vzdialenosti. Podporuje tiež vysokorýchlostný prenos signálu (až 240 obr/s) a je teda kompatibilný s mimoriadne rýchlym a presným systémom automatického zaostrovania s technológiou DFD (Depth From Defocus), ktorou sú vybavené nové fotoaparáty Panasonic LUMIX G. O ostrú kresbu sa okrem bleskurýchleho ostrenia stará aj výkonný optický stabilizátor POWER OIS. Vďaka odolnému prevedeniu proti vlhkosti aj prachu možno objektív používať bez akýchkoľvek obáv aj v náročných prírodných podmienkach.

 

Medzi ďalšie prednosti nového teleobjektívu patria relatívne malé rozmery a nízka hmotnosť, čo je všeobecná výhoda objektívov pre systémové fotoaparáty radu LUMIX G. S ohniskom zodpovedajúcim 800 mm u plnoformátového fotoaparátu tak možno fotografovať dokonca aj z ruky bez statívu.

 

S novým teleobjektívom LEICA DG sa ponuka objektívov pre fotoaparáty Panasonic výrazne rozširuje a vychádza tak v ústrety stále väčšiemu množstvu užívateľov.

 

* Technické údaje, datum zahájenia predaja a cena zatiaľ nie sú známe.

** Jedná se o modely LEICA DG NOCTICRON 42,5 mm f1,2 ASPH./POWER O.I.S., LEICA DG SUMMILUX 15 mm f1,7 ASPH., Leica DG SUMMILUX 25 mm f1,4 ASPH. a LEICA DG MACRO-ELMARIT 45 mm/f2,8 ASPH./MEGA O.I.S.

 

 

Nová technológia spoločnosti Panasonic "Post Focus" umožňuje urobiť snímku a až potom zaostriť na ľubovoľné miesto v zábere

 

Stačí jeden dotyk a na fotografii bude ostré práve to miesto, ktoré sa vám páči najviac

 

Bratislava 16. júla 2015 - Spoločnosť Panasonic vyvíja novú funkciu s názvom "Post Focus", vďaka ktorej si fotografi budú môcť ľahko a rýchlo vybrať ľubovoľnú časť už hotovej fotografie, ktorú chcú zaostriť. Nová funkcia sa vyvíja v súvislosti s vylepšovaním technológie 4K Photo. Vďaka nej sa už používatelia nebudú musieť obávať zle zaostrených záberov, systém navyše výrazne rozširuje kreatívnu slobodu pri fotografovaní.

 

Za novou funkciou stojí kombinácia rýchlej a presnej technológie automatického ostrenia DFD (Depth From Defocus) a už spomínaný systém 4K Photo. Vďaka výkonnému obrazovému procesoru Venus Engine sa fotografie v rozlíšení 4K (cca 8 megapixelov) ukladajú rýchlosťou 30 snímok za sekundu a objektív pritom preostruje do približne 50 rôznych oblastí v zábere.

 

Vďaka technológii Post Focus si fotografi môžu zo všetkých týchto záberov zhotovených v rýchlej sekvencii vybrať ten, ktorý im svojím zaostrením vyhovuje najviac. Funkciu je možné navyše využiť aj pre kreatívne účely v najrôznejších fotografických žánroch, napríklad v krajinárskej alebo portrétnej fotografii. Keď sa v jednom zábere vystrieda niekoľko rovín ostrenia, môže byť výsledkom veľmi originálna a pôsobivá snímka.

 

Používanie funkcie Post Focus je veľmi jednoduché. Pri prezeraní snímok sa fotograf iba dotkne oblasti, na ktorú by chcel zaostriť (hoci na tomto zábere ostrá byť nemusí), a na displeji sa objaví snímka, ktorý jeho voľbe zodpovedá.

 

Funkcia Post Focus sa stane súčasťou aktualizovaného firmvéru pre modely LUMIX DMC-GX8 a LUMIX DMC-FZ300 koncom roka 2015 alebo začiatkom roka 2016. Uvažuje sa aj o jej sprístupnení pre ďalšie fotoaparáty.

Panasonic predstavuje fotoaparáty GX8, FZ300 a dva nové objektívy
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Lukáš Nagy / 16.07.2015 12:55:32
  Tá dvojitá stabilizícia vyzerá super, som zvedavý ako to bude fungovať. A či to bude stabilizácia fungovať aj s Olympus objektívmi.
 • Michal Lindner / 16.07.2015 13:58:05
  Ako objektiv moze podpoovat/nepodrporovat "vysokorýchlostný prenos signálu (až 240 obr/s)" je to len optika a tej je jedno, ci cez nu premietam 1fps, alebo 10.000fps
 • Michal Lindner / 16.07.2015 13:58:05
  Ako objektiv moze podpoovat/nepodrporovat "vysokorýchlostný prenos signálu (až 240 obr/s)" je to len optika a tej je jedno, ci cez nu premietam 1fps, alebo 10.000fps
  Martin Farkaš / 16.07.2015 15:11:36
  Zrejme to bude myslené na rýchlosť preostrovania objektívu k budúcej aktualizácii firmware ktorá umožní niečo podobné ako Lytro - zaostrenie po samotnej expozícii.
 • Julo Kotus / 19.07.2015 22:28:26
  Som zvedavý na predstavené objektívy ale aj GX8. Predchodcu som testoval a bol na micro 4/3 prekvapujúco dobrý.
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...