Panasonic LUMIX DMC-FZ72 a LUMIX DMC-XS3

Novinka  /  Tlačová Správa / 18.07.2013 / 00:00

LUMIX DMC-FZ72 s unikátnym 60-násobným optickým zoomom: vzdialenosť už nie je prekážkou 

Bratislava, 18. júla 2013 - Spoločnosť Panasonic predstavuje nový digitálny fotoaparát DMC-FZ72 vybavený najuniverzálnejším zoomom na trhu*. Nový prírastok populárneho radu Lumix FZ tak poteší všetkých milovníkov superzoomov, ktorí sa radi pochvália pôsobivými zábermi zvierat vo voľnej prírode, z koncertov, alebo zo športových akcií - teda miest, kde vzdialenosť rozhoduje aj o výslednej kvalite snímky. Úplne nový objektív ponúka nielen úctyhodné priblíženie, ale aj širokouhlé zábery, ktoré boli doteraz pred všetkými fotoaparátmi s pevným objektívom skryté. O "hravosti" takéhoto ohniska sa presvedčíte sami. Okrem veľkorysej optiky užívateľ tiež ocení vynikajúcu ovládateľnosť prístroja, vrátane plnej manuálnej kontroly a možnosti Full HD videozáznamu.


Mimoriadne všestranný DMC-FZ72 ponúkne užívateľovi výhody 20mm ultraširokouhlého objektívu LUMIX DC VARIO s 60x optickým zoomom (ekvivalent 35mm fotoaparátu: 20-1.200mm) a umožní mu zachytiť nielen dynamiku rozsiahlych panorám, ale aj urobiť úžasné zábery divokých šeliem z bezpečnej vzdialenosti alebo fotografie obľúbených hviezd aj z tej najvzdialenejšej časti tribúny počas koncertu. Skladá sa zo 14 členov v 12 skupinách, vrátane 6 asférických šošoviek s 9 asférickými plochami a 3 ED (Extra-Low Dispersion) členov. Plocha, ktorú týmto 20mm ultraširokouhlým objektívom zaberiete, je približne o 140% širšia ako v prípade 24mm objektívu.


Výkon 60x optického zoomu (ekvivalent 20-1200 mm pri 35mm kinofilme) môže byť zvýšený s využitím technológií a funkcií Inteligentného zoomu (Intelligent Zoom) a Inteligentného rozlíšenia (Intelligent Resolution) až na ekvivalent 120-násobného priblíženia pri zachovaní kvality obrazu. S využitím predsádky DMW-LT55 (predáva sa samostatne) rozšírite 1,7x pomer zoomu a "vytiahnete" fotografovaný objekt ešte bližšie s minimálnym zhoršením kvality obrazu.


Integrovaný 16,1-megapixelový vysoko citlivý MOS senzor a pokročilý obrazový procesor Venus Engine umožňujú perfektnú rýchlosť odozvy a kvalitu obrazu aj pri vysokej citlivosti záznamu. Oba prvky, doplnené o Light Speed ​​AF, tak umožňujú vysokorýchlostné sekvenčné snímanie 9 snímok za sekundu v plnom rozlíšení **. O to, aby sa vám podarilo zachytiť aj kúzlo nečakaného okamihu ​​sa postará funkcia Rýchleho štartu (Quick Start-up) ktorá dokáže za necelú 1 sekundu prebudiť vypnutý Lumix do plne funkčného stavu.


DMC-FZ72 je vybavený 0,2-palcovým elektronickým hľadáčikom (EVF) s 202 000 bodmi a 100% zobrazením snímanej plochy. Vďaka zvýšenej frekvencii z 30 na 60 snímok za sekundu je minimalizované oneskorenie obrazu v hľadáčiku, takže je vhodný na fotografovanie rýchlo sa pohybujúcich objektov. K dispozícii je aj výklopný 3-palcový displej so 460 000 pixelmi vhodný pre fotografovanie z neobvyklých uhlov. Pre pokročilých používateľov je pripravené manuálne ovládanie v režimoch P/A/S/M. Nechýba ani HDR (High Dynamic Range) alebo 3D fotomód. Menej skúsených fotografov potom poteší tradične šikovná automatika iA (Intelligent Auto), ktorá dokáže sama nastaviť najvhodnejšie parametre.

 
Pre natáčanie videosekvencií ponúkne DMC-FZ72 záznam vo Full HD rozlíšení 1920 x 1080 (60i NTSC) / 50i PAL) vo formáte AVCHD / MP4 s veľmi realistickým stereo zvukom využívajúcim technológiu Dolby ® Digital Stereo Creator. Kvalita zvuku je výrazne lepšia takisto vďaka novo vyvinutému mikrofónu s veterným filtrom, ktorý minimalizuje aerodynamický hluk (ľahký vánok; vietor 3 m/s) približne o 70% v porovnaní s predchodcami.


Výkonný 60x optický zoom a optický stabilizátor obrazu POWER OIS s aktívnym režimom účinne potláča rozmazanie aj pri nahrávaní videa. V porovnaní s jeho predchodcom DMC-FZ62, dokáže DMC-FZ72 kompenzovať o viac než 200% vyššia uhlovú odchýlku. Aj v prípade videa je k dispozícii obľúbená funkcia automatického nastavenia iA (Intelligent Auto).


Novinka bude v predaji od októbra 2013 za cenu pohybujúcu sa okolo 400 EUR.


* Najuniverzálnejší superzoom medzi digitálnymi fotoaparátmi k 18.7.2013
** Max. 3 snímky 

 

 

LUMIX DMC-XS3: keď sa dizajn snúbi s výkonom

Bratislava, 18. júla 2013 - Časy, kedy boli kompaktné fotoaparáty považované len za módny doplnok sú nenávratne preč a nový LUMIX DMC-XS3 je toho jasným dôkazom. Ultraštíhle telo v štýlovom prevedení, ktoré jednoducho nemôžete prehliadnuť, integruje nový 14,1 megapixelový vysoko citlivý MOS snímač a okrem skvelých fotiek s ním urobíte aj kvalitný Full HD videozáznam. Poznámky na adresu svojej "dizajnovej hračky" teda môžete pokojne ignorovať, tento "fešák" totiž nesklame v žiadnej situácii. Novinka bude dostupná v dvoch farbách - čiernej a hnedej.


Ultratenký DMC-XS3 má v najužšom mieste len 14 mm a pre jednoduchú kompozíciu snímok je vybavený 24mm širokouhlým objektívom LUMIX DC VARIO s 5x optickým zoomom (F2.8, ekvivalent 24 - 120 mm pri 35mm kinofilme). Je zložený zo 6 prvkov v 5 skupinách, s 3 asférickými šošovkami s 5 asférickými plochami. S využitím technológie Intelligent Zoom je možné dosiahnuť 10x digitálneho zväčšenia.


Nový DMC-XS3 je osadený 14,1 megapixelovým vysoko citlivým MOS snímačom pre rýchle a kvalitné spracovanie obrazu, jasné a ostré snímky s minimálnym šumom aj pri zhoršených svetelných podmienkach. Spoločne s rýchlym obrazovým procesorom Venus Engine sa podieľa na precíznom spracovaní sekvenčných fotografií a Full HD videozáznamu. O zachytenie aj tých najdynamickejších udalostí sa stará Light Speed ​​AF. Funkcia nočná snímka (Inelligent Handheld Night Shot) v automatickom režime iA (Intelligent Auto) umožňuje urobiť fotografie s dokonalým zachytením nočnej atmosféry vďaka navrstveniu niekoľkých po sebe urobených snímok aj bez použitia statívu. Na ovládanie fotoaparátu slúži 2,7-palcový LCD displej so 100% zobrazením snímaného priestoru.

 
Pre okamžité nahrávanie je XS3 vybavený samostatným tlačidlom spúšte videozáznamu. Záznam robí vo Full HD rozlíšení 1920 x 1080 vo formáte MP4. S využitím režimu iA (Intelligent Auto), ktorý je samozrejme k dispozícii aj pri fotografovaní, dokáže s asistenciou optickej stabilizácie MEGA OIS urobiť skvelé zábery naozaj každý. Inteligentná automatika totiž môže využiť inteligentnú kontrolu ISO, expozície, výberu scén alebo si pomôcť funkciou detekcie tváre. Pri zapnutom režime iA sú podľa situácie vyberané potrebné nastavenia a funkcie pre čo najlepší výsledný obraz, a to tak fotografie, ako aj videozáznamu.

 


Výsledný vzhľad fotografie môže užívateľ ovplyvniť funkciou Kreatívne režimy, ktoré ponúkajú celý rad možností úprav snímky. Okrem tradičnej panorámy sú k dispozícii nastavenia ako Retro, Expressive, High Key, Low Key, Dynamic Monochrome, Old Days, One Point Color apod. Pre výraznejšiu úpravu snímok sú v ponuke navyše funkcie Creative Control, Creative Retouch a Beauty Retouch. Kým prvé dve umožňujú retuše a úpravy tradičným postupom, tretia funkcia je zameraná na vzhľad tváre, umožňuje jednoducho naniesť na tvár make-up, zjemniť pokožku alebo vykonať virtuálne bielenie zubov.

 

Panasonic LUMIX DMC-FZ72 a LUMIX DMC-XS3
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...