Ostrenie umelou inteligenciou - Sony A7R V

Ostrenie umelou inteligenciou - Sony A7R V

Novinky  /  Tlačová Správa / 26.10.2022 / 17:05

 

Nová jednotka umelej inteligencie (AI) v kombinácii s obrazovým snímačom s vysokým rozlíšením 61 MP a procesorom BIONZ XR™ spoločne poskytujú najlepšiu kvalitu obrazu z radu Alpha

Spoločnosť Sony dnes predstavila model Alpha 7R V (model ILCE-7RM5), najnovší fotoaparát radu 7R, ktorý obohatí portfólio oceňovaných bezzrkadloviek Alpha s výmennými objektívmi. Model Alpha 7R V kombinuje obrazový snímač Sony s najvyšším rozlíšením, novou procesorovou jednotkou AI (umelá inteligencia) určenou na rozpoznávanie obrazu na základe AI a výkonný procesor na spracovanie obrazu BIONZ XR™, ktorý bol pri fotoaparáte Alpha 7R použitý vôbec prvýkrát. Kombinácia vysokého rozlíšenia a týchto procesorov umožňuje nový prelom v rozpoznávaní a zachytávaní objektov pri fotografovaní a nakrúcaní videa.

Nový model Alpha 7R V prináša 61,0 MP statické snímky, zdokonalený výstup videa v rozlíšení 8K a najúčinnejšiu 8-stupňovú stabilizáciu obrazu, aká kedy bola pri modeloch Alpha od spoločnosti Sony použitá. Okrem toho sa pýši novým 4-osým výklopným displejom, vysokorýchlostnými komunikačnými funkciami, výnimočnou ovládateľnosťou a ľahkou integráciou do pracovného procesu. Najnovší fotoaparát Sony je ideálny pre profesionálov, ktorí potrebujú prvotriedny zobrazovací nástroj s vysokým rozlíšením.

Najnovší prírastok radu Alpha 7R je dokonalým príkladom našej neutíchajúcej snahy o vývoj špičkových zobrazovacích technológií,“ uviedol Yang Cheng, viceprezident Imaging Solutions, Sony Electronics Inc. „S potešením predstavujeme úplne nový model Alpha 7R V s vysokým rozlíšením a mimoriadne pokročilým využitím umelej inteligencie, ktorá prináša možnosti automatického ostrenia novej generácie. Tešíme sa na to, čo naša komunita s novým fotoaparátom Alpha 7R V vytvorí.“

Vylepšená presnosť automatického ostrenia založeného na novo vyvinutej umelej inteligencii

Model Alpha 7R V je vybavený novou generáciou automatického ostrenia s pokročilým rozpoznávaním objektov. O ne sa stará nová jednotka umelej inteligencie, ktorá využíva deep learning. Najmodernejšie spracovanie obrazu využívajúce umelú inteligenciu analyzuje podrobné informácie o odhade pozície fotografovanej osoby. Výrazne tak zlepšuje presnosť rozpoznávania objektov a plne využíva potenciál rozlíšenia fotoaparátu. Rozpoznávanie objektov pomocou AI bolo tiež rozšírené o niekoľko nových typov objektov, vrátane vozidiel a hmyzu. Alpha 7R V tiež obsahuje sériové snímanie rýchlosti až 10 snímok za sekundu so sledovaním AF/AE.

Okrem pokročilej technológie umelej inteligencie prináša model Alpha 7R V vylepšenia mnohých obľúbených funkcií, ktoré poznáme z ďalších fotoaparátov radu Alpha spoločnosti Sony. Tie sa tak teraz prvýkrát objavujú v rade 7R od spoločnosti Sony:

 

  • Funkcia Real-time Tracking s pribežným sledovaním
  • Rýchlejší a presnejší systém automatického ostrenia s veľkým počtom bodov AF a širokým pokrytím
  • Sériové snímanie rýchlosťou až 10 sn. / s  so sledovaním AF/AE
  • Tiché snímanie bez vibrácií rýchlosťou až 7 sn. / s
  • Vysokorýchlostné kontinuálne snímanie až 583 komprimovaných snímok RAW

Fotoaparát Alpha 7R V je tiež vybavený funkciami ostrenia, ktoré podporujú vysoké rozlíšenie, vrátane funkcie DMF (priame ručné ostrenie) počas celej doby prevádzky a funkcie Focus Bracketing, čo je veľmi žiadaná funkcia, ktorá umožňuje zhotovovať snímky s posunom ostrosti.

Mimoriadne rozlíšenie známe z radu Sony Alpha 7R

Fotoaparát Alpha 7R V bol navrhnutý tak, aby zachytil ohromujúce detaily vďaka najnovšiemu procesoru na spracovanie obrazu BIONZ XR™ a 35 mm fullframovému obrazovému snímaču Exmor R™ CMOS so zadným osvitom a približne 61,0 miliónmi efektívnych megapixelov. Najnovší procesor na spracovanie obrazu BIONZ XR zabezpečuje plné využitie rozlišovacieho potenciálu snímača fotoaparátu a poskytuje doteraz najvyššie rozlíšenie pri nízkej citlivosti pri fotoaparátoch radu Alpha. To umožňuje nastavenie citlivosti od ISO 100 do ISO 32000 pre snímky aj videá a široký dynamický rozsah v 15 krokoch na statické snímky.

Celý systém stabilizácie obrazu fotoaparátu Alpha 7R V bol doplnený o vysoko presnú jednotku stabilizácie obrazu, pokročilé gyroskopické senzory a optimalizované algoritmy stabilizácie obrazu na fotografie aj video. Okrem 8-stupňového kompenzačného efektu ii pre fotografie poskytuje nový stabilizačný algoritmus presnú detekciu a kontrolu až na úroveň jedného pixelu. Pričom plne využíva potenciál rozlíšenia snímača 61,0 megapixelov na zvýraznenie najjemnejších detailov objektu. Najnovší fotoaparát Sony ponúka tiež vylepšenú funkciu Pixel Shift Multi Shooting, ktorá využíva presné ovládanie systému stabilizácie obrazu v tele a vytvára viac snímok s posunom pixelov, ktoré sa neskôr skladajú pomocou počítača. Dá sa tak dosiahnuť ohromujúce rozlíšenie na jedinej snímke. Pomocou najnovšej verzie počítačovej aplikácie Imaging Edge Desktop™ Ver.3.5 sú automaticky detekované a korigované malé pohyby na úrovni pixelov. Ako je napríklad posun polohy objektu alebo listov na strome, takže je možné dosiahnuť dokonalú kompozíciu . Z dát, ktoré zodpovedajú približne 963,2 miliónom pixelov, je možné zložiť 16 snímok s približne 240,8 milióna pixelov (19 008 x 12 672 pixelov). Fotoaparát Alpha 7R V podporuje aj presné a všestranné ovládanie externého blesku na väčšiu tvorivú flexibilitu. Navyše fotoaparát Alpha 7R V pri náročných svetelných podmienkach účinne potláča blikanie umelého osvetlenia pri fotografiách i videách.

 

Medzi ďalšie funkcie, ktoré podporujú flexibilitu pri fotografovaní, patria:

 

  • Pridanie bezstratovej kompresie snímok RAW a voliteľnej veľkosti a kvality snímok RAW
  • Výrazne rozšírený bracketing ostrenia a expozície
  • Nastavenie kreatívnych režimov Creative Look na fotografie i videá priamo na fotoaparáte
  • Vysoko kvalitné snímky HEIF s vysokou účinnosťou kompresie
  • Široký rozsah jasu na zobrazenie na veľkej obrazovke

 

Filmové schopnosti pre video

Okrem vynikajúcich schopností pri fotografovaní ponúka Alpha 7R V tiež pokročilé možnosti na nakrúcanie videa. Najnovší fotoaparát Sony ponúka možnosť nahrávania videa 8Ki 24/25 p, videa 4K prevzorkovaného z 6,2K bez binningu. Tiež aj vysoko účinný kodek MPEG-H HEVC/H.265, režim All-Intra, 10-bitový záznam 4:2:2 a ďalšie funkcie na vysokú kvalitu obrazu a flexibilné úpravy. Ponúka aj vyspelé rozpoznávanie objektov pre výnimočnú spoľahlivosť sledovania v reálnom čase, kompenzáciu „dýchania“ (breathing compensation) a možnosť využitia metadát fotoaparátu na následné spracovanie a pokročilú stabilizáciu obrazu v tele. Okrem režimu aktívnej stabilizácie obrazu v tele na plynulejší záznam v pohybe je fotoaparát Alpha 7R V kompatibilný s vybranými objektívmi, ktoré sú vybavené vstavanou stabilizáciou obrazu na ešte stabilnejšie zábery a plynulý záznam.

 

Funkčnosť a spoľahlivosť

Fotoaparát Alpha 7R V spája vynikajúcu spoľahlivosť na profesionálne použitie pri fotografovaní aj nakrúcaní videa s kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou. Model Alpha 7R V je vybavený novým LCD displejom s nastaviteľným uhlom vyklápania v štyroch osiach, ktorý kombinuje užitočnosť bežného naklápacieho monitora s flexibilitou vyklápania do strany, a elektronickým hľadáčikom s 9,44 miliónmi bodov. Model Alpha 7R V taktiež ponúka dva sloty na pamäťové médiá CFexpress typu A/SDXC a úplne nový systém menu s dotykovým ovládaním a širokou škálou prispôsobiteľných funkcií.

 

Fotoaparát Alpha 7R V taktiež umožňuje profesionálom optimalizovať pracovné postupy vďaka modernizovanému pripojeniu umožňujúcemu lepšiu obsluhu pri používaní. Dáta je možné prenášať vysokou rýchlosťou prostredníctvom Wi-Fi (802.11ac) 2x2 MIMO alebo káblového pripojenia SuperSpeed USB 10Gb/s cez port USB-C®. Okrem toho, že umožňuje efektívne vzdialené snímanie i prenosy statických a filmových súborov, podporujú nové funkcie streamovania cez USB rozhranie UVC/UAC, čo umožňuje priame streamovanie z fotoaparátu až v rozlíšení 4K (QFHD) aj so zvukom.

 

Na základe spätnej väzby od profesionálov sme pri modeli Alpha 7R V vylepšili rozptyl tepla, ktorý umožňuje predĺženie doby záznamu, vybavili sme ho zdokonalenou konštrukciou odolnou proti prachu a vlhkosti, odolným šasi z horčíkovej zliatiny a ďalšími vylepšeniami pre maximálnu spoľahlivosť v náročných pracovných prostrediach. 

 

Fotoaparát Alpha 7R V je kompatibilný s novou ochrannou sklenenou fóliou PCK-LG3, ktorá zachováva citlivosť na dotyk a zároveň chráni LCD displej pred škvrnami a odtlačkami prstov.  

 

Navrhnuté pre profesionálov s ohľadom na udržateľnosť

V každej fáze životného cyklu tohto výrobku sme dbali na zníženie jeho dopadu na životné prostredie: od vývoja výrobku cez dodávateľský reťazec, výrobu a balenie. Cieľom spoločnosti Sony je inšpirovať k čo najefektívnejšiemu využívaniu energie a zdrojov. Na telo fotoaparátu boli čiastočne použité recyklovateľné plasty vrátane materiálu SORPLAS™ . Výroba navyše prebieha v závode, ktorý využíva obnoviteľné zdroje energie. 

Spoločnosť Sony sa usiluje o používanie obalových materiálov bez využitia plastov, ktoré poskytujú dostatočnú ochranu proti nárazom a otrasom. Na obaly výrobkov sa používajú netkané textílie na rastlinnej báze. To všetko pomáha minimalizovať vplyv na životné prostredie.

 

Ceny a dostupnosť

Nový model Alpha 7R V bude v predaji od polovice novembra u mnohých autorizovaných predajcov spoločnosti Sony za odporúčanú maloobchodnú cenu 4 539 EUR.

 
Ostrenie umelou inteligenciou - Sony A7R V
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...