Nový stredoformátový fotoaparát a objektívy FUJIFILM

Nový stredoformátový fotoaparát a objektívy FUJIFILM

Novinky  /  Tlačová Správa / 26.09.2018 / 09:40

Nový stredoformátový fotoaparát FUJIFILM GFX 50R v rangefinder štýle

 

PHOTOKINA 2018, COLOGNE, NEMECKO 25. septembra 2018 - FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) predstavuje nový stredoformátový mirrorless fotoaparát FUJIFILM GFX 50R (GFX 50R), ktorý je založený na základe radu FUJIFILM G (stredný formát, 43,8 x 32,9 mm), čo je približne 1,7-násobok veľkosti kinofilmového políčka (* 1).

 

Model GFX 50R pokračuje v kompaktnej, ľahkej a vynikajúcej kvalite obrazu Fujifilm GFX stredného formátu, pri váhe o 145g menej: Telo je o 25 mm tenšie ako FUJIFILM GFX 50S (GFX 50S). Model GFX 50S sa teší popularite medzi profesionálnymi fotografmi od jeho predstavenia v januári 2017. Napriek tomu mnohí fotografi, ktorí sa špecializujú na reportáže, portréty a street fotografiu hľadali ešte kompaktnejší a ľahší fotoaparát.

 

 

1. Kompaktný a ľahký (približne 775g*2) stredoformátový mirrorless fotoaparát v štýle rangefinder

· GFX 50R je cca. 145g ľahší ako GFX 50S (s hmotnosťou 920g s EVF).

Telo fotoaparátu má hrúbku len 66,4mm, je o 25mm tenšie ako GFX 50S.

· Dizajn rangefinderu vám umožňuje sledovať objekt pri pohľade cez hľadáčik druhým okom. To umožňuje kontrolu scény okolo vášho bodu záujmu zobrazeného v EVF.

· GFX 50R je vybavený elektronickým hľadáčikom s rozlíšením 3,69 miliónov bodov (EVF). To umožňuje presné zaostrovanie napriek veľkej veľkosti snímača stredného formátu, ktorý má menšiu hĺbku ostrosti ako pri 35mm snímači.

 

2. Je vybavený snímačom CMOS, rozlíšením 51,4Mpix a najnovším X-Processor Pro

· Stredoformátový (43,8mm x 32,9mm) snímač "G Format" poskytuje lepšie výsledky vďaka väčším pixelom ako 35mm fotoaparát s rovnakým rozlíšením. Okrem toho sú mikrošošovky navrhnuté tak, aby optimalizovali zhromažďovanie svetla, výkon a rozlíšenie obrazu.

· GFX 50R je vybavený procesorom na spracovanie obrazu X-Processor Pro. Novinka podporuje emuláciu obľúbených filmových profilov ako sú Velvia, PROVIA a ACROS, ktoré sa už roky používajú vo filmových stredoformátových fotoaparátoch.

 

 

3. Intuitívne ovládanie a robustné telo fotoaparátu, ktoré uspokojí potreby fotografov

· GFX 50R je vybavený joystickom pre rýchly a intuitývny výber zaostrovacích bodov. Na hornom paneli sú kva kotúče, jeden pre nastavenie rýchlosti závierky a druhý pre kompenzáciu expozície. Frézované hliníkové ovládacie prvky dávajú fotoaparátu prvotriedny pocit a jasné nastavenia.

· Robustné telo z horčíkovej zliatiny je utesnené voči nepriazni počasia na 64 miestach a je plne funkčné aj pri nízkych teplotách do -10°C.

 

4. Rozsiahly sortiment stredného formátu systému GFX

· Systém GFX v súčasnosti ponúka sedem objektív FUJINON GF s ohniskovou vzdialenosťou od 23mm (ekvivalent 18mm v 35mm) až 250mm (ekvivalent 198mm v 35mm). Všetky GF objektívy sú schopné vykresliť až 100Mpix, čo znamená, že sú investíciou do budúcna. Všetky sú tiež odolné proti prachu a poveternostným vplyvom a určené na prevádzku pri teplotách nižších ako -10°C.

· Tethered shooting je nevyhnutnou súčasťou pracovného priestoru profesionálnych fotografov. GFX systém podporuje softvér "HS-V5 pre Windows" a "Tether Shooting Plug-in PRO pre Adobe® Photoshop® "," Capture One Pro (FUJIFILM) ". To znamená, že profesionálny fotograf môže bez problémov začleniť GFX do svojho bežného pracovného postupu.

 

 

5. Kompatibilita s Bluetooth® pre vylepšenú konektivitu

· Toto je prvý model v systéme GFX, ktorý podporuje technológiu Bluetooth® pre nízkoenergetické spárovanie s chytrým zariadením. Zachytené obrázky je možné jednoducho a rýchlo prenášať na smartfóny a tabletové zariadenia spárované s fotoaparátom pomocou aplikácie FUJIFILM Camera Remote.

 

* 1 Snímače obrazu s rozmermi 36 mm × 24 mm, ktoré používajú mnohé digitálne zrkadlovky

* 2 Prevádzková hmotnosť (vrátane hmotnosti batérie a záznamového média)

 

 

Prvý mirrorless fotoaparát na svete s rozlíšením 100 MP: GFX 100 megapixlový koncept

 

PHOTOKINA 2018, COLOGNE, NEMECKO, 25. september 2018 - FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) vyvíja nový vlajkový model vybavený snímačom obrazu s rozlíšením 100 Mpix (a viac) pre mirrorless systém GFX. Nový model bude prvým digitálnym mirrorless fotoaparátom na svete obsahujúci obrazový snímač s pixelmi fázovej detekcie po celej ploche senzora, ktorý prekonáva kontrastné zaostrovanie pri sledovaní pohybujúceho sa objektu. Tento model sa tiež stane prvým stredoformátovým fotoaparátom, ktorý bude obsahovať vstavanú stabilizáciu snímača (IBIS). Fotoaparát disponuje podstatne lepšou schopnosťou nahrávania videa v porovnaní s GFX 50S a GFX 50R. Bude to prvý mirrorless fotoaparát vybavený snímačom s veľkosťou 43,8mm x 32,9mm a možnosťou nahrávania videa 4K (4K/30P). Tento model bude najvyšší model spoločnosti Fujifilm, ktorý ponúkne bezkonkurenčné možnosti inovácie a všestrannosť.

 

 

Hlavné rysy

 

(1) FUJIFILM G, obrazový snímač so 100 Mpix+

Fotoaparát je vybavený stredoformátovým snímačom FUJIFILM G (formát "G Format") s rozlíšením 102 Mpix, špeciálne vyvinutý pre tento model. Poskytuje najvyššiu kvalitu obrazu v histórii Fujifilmu v spojení s procesorom štvrtej generácie "X-Processor 4", ktorý poskytuje vynikajúcu reprodukciu farieb a obrazovú kvalitu. Fázové zaostrovanie po celej ploche snímača (približne 100% pokrytie) umožňuje rýchlu a vysokú presnosť automatického zaostrovania bez ohľadu na povahu pohybu fotografovaného objektu.

 

(2) Prvý stredoformátový digitálny fotoaparát na svete s funkciou stabilizácie obrazu v tele

Vo všeobecnosti platí, že čím väčší je počet pixelov, ktoré má obrazový snímač, tým väčšia je pravdepodobnosť rozmazaných záberov. To je dôvod, prečo Fujifilm vyvinul nový systém stabilizácie obrazu pre formát G. To dramaticky rozšírilo rozsah využitia vysokého rozlíšenia (100MP +) pri fotografovaní bez statívu, čo užívateľom umožňuje preskúmať nové fotografické príležitosti.

 

 

(3) Na svete je prvý digitálny stredoformátový mirrorless fotoaparát schopný zaznamenávať 4K video. Kombinácia pokročilých možností spracovania obrazu pomocou X-Processor 4 a nového snímača s rýchlym čítaním umožnil nahrávanie videa 4K (4K/30P, 10bit). Použitie väčšieho snímača obrazu umožňuje využiť vyššiu hĺbku ostrosti, širšiu reprodukciu farieb a tónov a vyššiu citlivosť ISO.

 

(4) Ľahké a robustné teleso zo zliatiny horčíka s integrovaným vertikálnym gripom

Nový stredoformátový fotoaparát má aj napriek väčšiemu snímaču veľkosť a váhu ekvivalentnú k profesionálnym digitálnym zrkadlovkám (DSLR). Toto bude prvý G fotoaparát s integrovaným vertikálnym gripom, ktorý umožní pohodlnejšie použitie s väčšími objektívmi.

 

 

Fujifilm predstavuje GFX roadmap: GF objektívy pre mirrorless systém GFX

 

FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) predstavila najnovší vývojový plán pre objektívy GF systému GFX. K plánu boli pridané teleobjektívy FUJINON GF100-200mmF5.6 R LM OIS WR, stredný teleobjektív FUJINON GF45-100mm F4 R LM OIS WR a v reakcii na dopyt spotrebiteľov po kompaktnom a ľahkom objektíve, štandardný objektív FUJINON GF50mmF3.5 R LM WR. Celkové portfólio 11 šošoviek teraz pokrýva širšiu škálu fotografických žánrov.

 

 

Objektívy pridané do plánu vývoja

 

1. Teleobjektív GF100-200mmF5.6 R LM OIS WR

Jedná sa o dlho očakávaný teleobjektív s ohniskovou vzdialenosťou od 100 mm do 200 mm (ekvivalent 79-158mm v 35mm formáte). Môže byť použitý s existujúcim telekonvertorom GF1.4X TC WR, ktorý pokryje rozsah ohniskových vzdialeností od 140mm do 280mm (ekvivalent 111-221mm v 35mm formáte).

 

2. Kompaktný objektív GF50mmF3.5 R LM WR

Toto je najmenší a najľahší objektív v rade GF s ohniskovou vzdialenosťou 50mm (ekvivalentná 40mm v 35mm formáte).

 

3. Stredný teleobjektív GF45-100mmF4 R LM OIS WR

Jedná sa o univerzálny zoom objektív, ktorý pokrýva rozsah ohniskových vzdialeností od 36mm do 79mm (ekvivalent v 35mm formáte), ideálny pre portrétnu fotografiu. Pri kombinácii s existujúcim modelom GF32-64mmF4 R LM WR, GF100-200mmF5.6 R LM OIS WR a telekonvertor, tvoria sadu, ktorá pokrýva ohnisková vzdialenosť od 32mm do 280mm (ekvivalent 25-221mm v 35mm formáte).

Nový stredoformátový fotoaparát a objektívy FUJIFILM
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...