Nový Sony FE PZ 16-35 mm F4 G

Nový Sony FE PZ 16-35 mm F4 G

Najľahší kompaktný širokouhlý Power Zoom objektív s konštantnou svetelnosťou F4 na svete.  /  Tlačová Správa / 24.03.2022 / 10:00

 

Spoločnosť Sony predstavila nový objektív FE PZ 16-35MM F4 G (SELP1635G), ktorým rozšírila svoju ponuku na celkových 66 objektívov s bajonetom E. Jedná sa o širokouhlý power zoom objektív s vynikajúcou kvalitou obrazu, vysoko výkonným ostrením a mimoriadnou ovládateľnosťou, ktorý bol navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám najlepších svetových tvorcov.

Tento nový objektív v sebe ukrýva výsledok rozsiahlych skúseností spoločnosti Sony v oblasti konštrukcie objektívov. Je najľahším širokouhlým power zoom objektívom na svete s konštantnou svetelnosťou F4 a disponuje vynikajúcim výkonom aj ovládateľnosťou. Tento kompaktný objektív ponúka vycibrenú kvalitu obrazu, rad možností pre expresívne vyjadrenie a ovládanie, ktoré zaujme súčasných náročných tvorcov obsahu. Predstavuje tiež skvelú voľbu pre fotografov, pretože ponúka nádhernú kresbu typickú pre objektívy radu G, úžasný výkon ostrenia a ľahko ovládateľný power zoom v pozoruhodne kompaktnom objektíve, ktorý je ideálny pre telá kompaktných fotoaparátov. Celková dĺžka tela objektívu zostáva pri ostrení a zoomovaní nemenná, takže sa objektív FE PZ 16-35MM F4 G hodí na všetky účely, od natáčania vlogov a filmov až po snímanie vzdialených objektov a fotografovanie krajiny.

„S rastúcim dopytom po tvorbe kvalitného obsahu, najmä v online prostredí, rastie potreba „hybridných“ produktov, ktoré sú vhodné ako na fotografie, tak na natáčanie videí,“ uviedol Yann Salmon Legagneur, riaditeľ produktového marketingu divízie Digital Imaging spoločnosti Sony Europe. „Model FE PZ 16-35MM F4 G bol precízne navrhnutý tak, aby spĺňal potreby týchto náročných užívateľov. Ako najľahší širokouhlý výkonný zoom s konštantnou svetelnosťou F4 na svete odstraňuje všetky prekážky, ktoré bránia ich kreativite.“

Výnimočná kvalita obrazu

Objektív FE PZ 16-35MM F4 G ponúka mimoriadnu kombináciu úžasného rozlíšenia a nádherného bokehu v kompaktnom prevedení. Optická stavba objektívu zahŕňa dvoch členov AA (Advanced Aspherical), jeden asférický člen, jeden člen Super ED (Extra-low Dispersion) a jeden člen ED a jeden asférický člen ED. Chromatická a sférická aberácia sú súčasne potlačené, takže je zaistený vynikajúci optický výkon po celej ploche snímky av rozsahu zoomu 16-35 mm. Použitie prvkov AA v pokročilej optickej konštrukcii taktiež zaisťuje vynikajúci výkon pri priblížení v celom rozsahu zoomu – minimálna ostriaca vzdialenosť je 0,28 m pri 16 mm a 0,24 m pri 35 mm, pričom maximálne zväčšenie je 0,23x. Optimalizovaná povrchová úprava navyše účinne potláča odlesky a duchmi a zaisťuje jasné, ostré a dobre prekreslené snímky.

Kruhová clona a starostlivo prepracovaná sférická aberácia spoločne zaisťujú hladký a hlboký bokeh po celej ploche snímky, ktorý dokáže dodať snímke dokonalú atmosféru.

Vysoko výkonný autofokus

Objektív FE PZ 16-35MM F4 G využíva, ako vôbec prvý z objektívov Alpha, šesť originálnych lineárnych motorov XD (extreme dynamic) spoločnosti Sony, ktoré poháňajú ostrenie aj zoom. Rýchla odozva a plynulý, tichý chod tohto systému dáva používateľom novú tvorivú slobodu. V kombinácii s telom vlajkovej lode Sony Alpha 1 je možné udržať presné zaostrenie pri kontinuálnom snímaní fotografií rýchlosťou až 30 snímok za sekundu.

Ostrenie je dôležité najmä pri natáčaní spomalených záberov, videí v rozlíšení 4K alebo 8K. FE PZ 16-35MM F4 G je kompatibilný s telami rady Alpha, spoľahlivo zaostruje a plynulo a ticho sleduje aj rýchlo sa pohybujúce objekty. Vysoko výkonné lineárne motory XD, optimalizovaná optická konštrukcia a citlivé ovládanie prispievajú k mimoriadne presnému výkonu zaostrenia bez toho, aby tým utrpeli kompaktné rozmery objektívu.

Vylepšený obraz, power zoom a ovládanie pre náročné filmové aplikácie

Na základe spätnej väzby od popredných tvorcov navrhla spoločnosť Sony model FE PZ 16-35MM F4 G tak, aby poskytoval dokonalý obraz a ovládanie, ktoré potrebujú. Je vybavený najnovšou optickou technológiou, ktorá obmedzuje tzv. focus breathing a taktiež preostrovanie a axiálny posun pri zoomovaní. Zaisťuje tak ľahké snímanie v najvyššej kvalite. Ostrenie, zoomovanie a ovládanie clony sú tiež extrémne tiché, čo výrazne znižuje hluk a vibrácie, ktoré môžu rušiť záznam videa.

Vďaka novo navrhnutému elektronickému systému výkonného zoomu, ktorý je poháňaný lineárnym motorom XD, ponúka objektív FE PZ 16-35MM F4 G pokročilé ovládanie s odozvou a bezprostrednosťou manuálneho zoomu bez elektrického pohonu. Páčka zoomu s premenlivou rýchlosťou zoomu uľahčuje vykonávanie superpomalého zoomu s konštantnou rýchlosťou. Power zoom minimalizuje chvenie fotoaparátu, ku ktorému môže dochádzať pri ovládaní krúžku zoomu, a pri použití s ​​kompatibilnými telami fotoaparátov môžu používatelia prispôsobiť pohyb krúžku zoomu tak, aby vyhovoval podmienkam fotografovania.

Ďalšou fantastickou vlastnosťou je možnosť používať tlačidlá a ovládacie prvky na kompatibilných telách alebo príslušenstvo na ovládanie zoomu na diaľku.

Funkcia Linear Response MF navyše zaisťuje, že ostriaci krúžok reaguje priamo a lineárne na jemné ovládanie pri manuálnom ostrení, a clonový krúžok umožňuje rýchle, priame a ľahké manuálne ovládanie clony.

Vynikajúca mobilita, ovládanie a spoľahlivosť

Prvotriedny dizajn a technológia sa spojili v kompaktný a ľahký objektív, ktorý sa navyše môže pochváliť power zoomom, ktorý zaisťuje špičkový výkon ostrenia, priblíženia a ovládania clony – skvele sa prenáša a výborne sa s ním pracuje. Ako najľahší širokouhlý objektív s power zoomom a svetelnosťou F4 na svete váži FE PZ 16-35MM F4 G iba 353 gramov, čo je približne o 30 % menej ako pri modeli SEL1635Z, a má rozmery iba 80,5 mm x 88,1 mm s priemerom filtra φ72 mm.

Celková dĺžka objektívu zostáva pri ostrení a zoomovaní konštantná, čo zaisťuje ideálne vyváženie a manipuláciu. Konzistentné vyváženie robí z tohto objektívu ideálnu voľbu pre natáčanie videa s gimbalom. Zaostrovací krúžok je možné pri natáčaní videa ľahko ovládať prstom a susedné zaostrovacie a zoomovacie krúžky sú odstupňované, takže ich je možné ľahko rozlíšiť a ovládať hmatom pri sledovaní monitora.

Medzi ďalšie pôsobivé funkcie objektívu FE PZ 16-35MM F4 G patrí zámok clonového krúžku (Iris Lock Switch), ktorý je možné aktivovať, aby sa zabránilo náhodnému pohybu clonového krúžku medzi nastaveniami [A] a F4 – F22, a prispôsobiteľné tlačidlo na uzamknutie zaostrenia, ktoré umožňuje presné ovládanie.

Objektív má konštrukciu odolnú proti prachu a vlhkosti a fluórovú povrchovú úpravu predného člena, takže zostane čistý a spoľahlivý aj pri použití vonku.

Cena a dostupnosť

Nový objektív FE PZ 16-35MM F4 G bude v predaji od mája 2022

Objektív si už môžete predobjednať tu:

Sony FE PZ 16 – 35 mm F4 G

 

 
Nový Sony FE PZ 16-35 mm F4 G
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...