Novinky od Nikonu

Novinky od Nikonu

Novinky  /  Tlačová Správa / 02.06.2021 / 13:50

Spoločnosť Nikon sa pripravuje rozšíriť svoj rad objektívov s bajonetom Nikon Z a vyvíja objektívy NIKKOR Z 28 mm f/2,8 a NIKKOR Z 40 mm f/2

 

Amsterdam, Holandsko, 2. júna 2021: Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje vývoj objektívov NIKKOR Z 28 mm f/2,8 a NIKKOR Z 40 mm f/2. Tieto nové kompaktné a ľahké objektívy s pevnou ohniskovou vzdialenosťou boli vytvorené pre plnoformátové fotoaparáty (formát Nikon FX), ktoré využívajú bajonet Nikon Z. Uvedenie objektívov je naplánované na rok 2021.

 

 

Objektív NIKKOR Z 28 mm f/2,8 je vyvíjaný ako širokouhlý objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, ideálny na každodenné fotografovanie. Objektív NIKKOR Z 40 mm f/2 je naproti tomu navrhnutý ako štandardný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, ktorý používateľom umožňuje jednoducho využívať bokeh ako súčasť svojho obrazového prejavu. Obidva objektívy budú ľahko použiteľné pre široký okruh používateľov vrátane tých, ktoré ešte len začínajú používať mirrorless fotoaparáty, a to v širokej škále každodenných scenárov.

Spoločnosť Nikon bude aj naďalej hľadať nové dimenzie optického výkonu pri súčasnom uspokojovaní potrieb používateľov. To v konečnom dôsledku prispieva k širšiemu rozvoju kultúry zobrazovania s nádejou na rozširovanie možností pri fotografickom vyjadrovaní.

 

* Vzhľad objektívov sa môže od fotografie zobrazenej vyššie líšiť.

 

 

Nikon predstavuje NX field – nový systém na diaľkové fotografovanie pre profesionálov

 

Amsterdam, Holandsko, 2. júna 2021 – Spoločnosť Nikon s potešením predstavuje NX Field, nový systém na diaľkové snímanie, ktorý bude uvedený na trh dňa 17. júna 2021. NX Field bude podporovať fotografov v prvej línii spravodajskej a športovej fotografie. Umožní používateľom prepojiť viacero digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon, ovládať a upravovať nastavenia a automaticky odosielať obrázky nasnímané fotoaparátmi na server FTP¹.

 

                                                                                                                

 

Systém NX Field bude uvedený na trh spoločnosťou NPS (Nikon Professional Services), čo je organizácia, prostredníctvom ktorej spoločnosť Nikon poskytuje podporu a služby pre profesionálnych fotografov z celého sveta. Systém je kompatibilný s digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon D6 a Nikon D5 a do budúcnosti sa plánuje podpora pre mirrorless fotoaparáty ako Nikon Z 9, Z 7II a Z 6II.

 

Prepojením viacerých kompatibilných digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon systém umožňuje „hlavnému“ fotoaparátu súčasne ovládať spúšť na vzdialených fotoaparátoch. Fotoaparáty je možné prepojiť pomocou káblovej siete LAN alebo bezdrôtovej siete LAN².

 

Po stiahnutí aplikácie NX Field je možné ovládať spúšť na vzdialených fotoaparátoch prostredníctvom smartfónov alebo tabletov. Aplikáciu je možné použiť na jednoduché vykonávanie množstva úloh na diaľku vrátane kontroly živého náhľadu cez objektív, zmeny nastavení fotoaparátu a kontroly a odosielania fotografií nasnímaných fotoaparátmi.

 

NX Field podporuje snímanie na diaľku cez sieť 5G³ alebo internet, čo znamená, že ho možno používať aj v teréne. Možno ho napríklad použiť na ovládanie fotoaparátov umiestnených v Tokiu, aj keď ste mimo Japonska.

 

Vďaka tomu, že vzdialené fotoaparáty je možné umiestniť na miesta, na ktoré ľudia nemajú jednoduchý prístup, napríklad na cieľovú čiaru pretekov alebo na strop štadióna, systém NX Field umožňuje snímať rozhodujúce okamihy z perspektív a uhlov, ktoré doteraz predstavovali náročnú výzvu.

 

Systém navyše umožňuje okamžité a automatické odosielanie fotografií nasnímaných hlavným fotoaparátom a vzdialenými fotoaparátmi na server FTP.

 

Spoločnosť Nikon bude systém NX Field neustále aktualizovať a podporovať profesionálnych fotografov pôsobiacich v prvej línii spravodajských a športových reportáží. 

 

Ak chcete používať systém NX Field, je potrebné nainštalovať špecializovaný firmvér fotoaparátu (za poplatok) a stiahnuť aplikáciu NX Field⁴ do inteligentného zariadenia. Podrobnosti o inštalácii nájdete na webovej stránke NPS.

 

*1 FTP je skratka pre „file transfer protocol“ (protokol na prenos súborov).

*2 Bezdrôtové pripojenie je možné pri použití bezdrôtového vysielača WT-5 alebo WT-6.

*3 Existujú určité obmedzenia. Vyžaduje sa smerovač, ktorý podporuje smerovanie portov. Pri ovládaní vzdialeného fotoaparátu prostredníctvom internetu sa odporúča využívať zabezpečenú komunikáciu pomocou virtuálnej privátnej siete (VPN).

*4 Aplikáciu NX Field pre inteligentné zariadenia je možné bezplatne stiahnuť z obchodu App Store®. Po nainštalovaní špecializovaného firmvéru fotoaparátu je možné použiť iPhone® alebo iPad®, v ktorom je nainštalovaná aplikácia. Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke NPS.

Novinky od Nikonu
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...