Novinky Elinchrom umožňujúce 1/8000 sekundy

Novinky Elinchrom umožňujúce 1/8000 sekundy

Novinky  /  FOTOma.sk / 19.10.2015 / 10:00

Spoločnosť Elinchrom dnes predstavuje nový odpaľovač EL-Skyport Transmitter Plus HS (skrátenie Skyport HS), zábleskovú hlavu Quadra HS Flash Head a batériový generátor s označením ELB 400 One HS To Go.

Nový odpaľovač EL-Skyport Transmitter Plus HS ponúka obojsmernú kontrolu zábleskových svetiel Elinchrom. Vďaka veľkému displeju umožňuje pohodlné nastavenie a zobrazenie všetkých nastavení, pre každé svetlo zvlášť. Užívateľ tak môže ovládať viac svetiel a nastavovať výkon záblesku a silu modelového svetla priamo z odpaľovača pripevneného na fotoaparáte.

Hi-Sync

Vysokorýchlostná synchronizácia Elinchrom Hi-Sync vám umožní fotografovať aj s časmi kratšími ako je X-Sync vášho fotoaparátu. Odpaľovač stačí prepnúť do príslušného režimu a môžete využiť rýchlosť závierky až 1/8000 sekundy. Krátky čas zmrazí pohyb, umožní fotografovať cez deň s otvorenou clonou.

Skyport HS ponúka 20 frekvenčných kanálov. Odpaľovač sa pripevňuje do sánok pre externý blesk a aretuje sa jednoducho pomocou quick-lock mechanizmu a je napájaný 2x AA batériami. Pre lepšie zaostrovanie v zlých svetelných podmienkach je Skyport HS vybavený pomocným lúčom, podobne ako systémové blesky. Pomocou mini-USB portu môžete aktualizovať firmware pre dlhodobú kompatibilitu. Dosah odpaľovača je 200m vo voľnom priestranstve a 60m v interiéri.

EL-Skyport Plus HS:

• veľký LCD so všetkými informáciami

• tlačítko na rýchle nastavenie a ovládanie

• 20 kanálov, 4 skupiny

• Hi-Sync, do 1/8000sec s Canon a Nikon fotoaparátmi

• dosah až 200m

• AF Illuminator pre lepšie zoastrenie v zlých svetelných podmienkach

• quick-lock mechanizmus

• USB port pre aktualizovanie firmware

EL-Skyport Transmitter Plus HS bude dostupný pre Canon a

Nikon (Sony bude nasledovať).

EL19366 - EL-Skyport Transmitter Plus HS pre Canon

EL19367 - EL-Skyport Transmitter Plus HS pre Nikon

Odporúčaná maloobchodná cena je 249€

 

Quadra HS Head

Elinchrom ohlásil novú zábleskovú hlavu Quadra flash head, na fotografovanie s extrémne krátkymi časmi závierky.

Quadra HS Head je výkonná, plne funkčná miniatúrna záblesková hlava, ktorá je kompatibilná s novým battery generátorom ELB 400 a všetkými predošlými generáciami Quadra packs.

Je skonštruovaná tak, aby bola ľahko prenosná a váži iba 0,28 kg. Táto hlava je nielen kompaktná, ale dá sa využiť v situáciách, kde nie je nemožné nasadiť tradičný záblesk.

HS označuje systém na fotografovanie s krátkymi časmi závierky, až do 1/8000 sekundy. Ideálne sa používa v spojení s novým EL-Skyport transmitter Plus HS.

Quadra HS head taktiež zahŕňa pilotku s farebnou teplotou denného svetla, ktorá vytvára ekvivalent 500W výkonu wolfrámovej žiarovky.

Quadra zahŕňa množstvo prenosného príslušenstva, ale Elichrom taktiež ponúka Quadra reflector adapter pre tých, ktorí chcú úplný prístup k celej škále Elichrom príslušenstva, vrátane Rotalux, Litemotiv, atď.

Hlavica obsahuje zameniteľné 2m hlavné káble, Quadra reflector 13,5 cm s multifunkčným uzáverom a Quadra protectiv uzáver.

Novú zábleskovú hlavu môžete zakúpiť buď ako samostatnú jednotku, alebo v sete s generátorom ELB 400.

Novinky Elinchrom umožňujúce 1/8000 sekundy
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

  • Hana Velická / 19.10.2015 15:29:16
    Synchronizácia so všetkými časmi závierky je super pri fotení vonku a odclonenom objektíve pre minimálnu hĺbku ostrosti. Dobrý počin!
  • Ján Villím / 19.10.2015 18:50:08
    Daľšie "rýchle" svetlo! A je fajn že Elichrom rozširuje radu Priolite, Profoto, Photon...a ešte pár ich je, ktoré zvládajú HSS s rádiovým odpalom.
  • Julo Kotus / 21.10.2015 11:18:46
    HSS je dnes pri módnej fotke takmer nutnosť. Fotiť otvorenými clonami počas dňa a blýskať je super! :)
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...