Nové profi objektívy Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM a RF 85mm F1.2L USM DS

Nové profi objektívy Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM a RF 85mm F1.2L USM DS

Novinky  /  Tlačová Správa / 24.10.2019 / 13:30

BRATISLAVA, 24. októbra 2019 – Spoločnosť Canon dnes uvádza na trh dva objektívy – RF 70-200mm F2.8L IS USM a RF 85mm F1.2L USM DS, čím plní svoje predsavzatie predstaviť v roku 2019 šesť nových RF objektívov pre systém EOS R. Objektív RF 70-200mm F2.8L IS USM, ktorý je najkratším a najľahším1 výmenným objektívom s ohniskovou vzdialenosťou 70-200mm f/2.8 na svete a pýši sa 35mm plnoformátovým obrazovým snímačom. Objektív RF 85mm F1.2L USM DS je doplnkovým sklom k modelu RF 85mm F1.2L USM, pričom okrem rovnakej optickej dokonalosti je navyše ošetrený unikátnou optickou úpravou "defocused smoothing" (DS), pomocou ktorej možno dosiahnuť neuveriteľne jemného bokeh efektu. Vďaka malej hĺbke ostrosti ide o ideálnu voľbu pre fotenie portrétnych snímok s rozostreným pozadím.


 

Oba objektívy sú súčasťou inovatívneho portfólia pre bajonet RF, ktorý umožňuje fotografom a kameramanom kvalitne zachytiť statické aj pohyblivé scény všetkých žánrov – od krajiniek a architektúry, portréty až po šport a reportážne fotografiu. Vďaka špičkovej kvalite, odolnosti a všestrannosti objektívov Canon sa nájde vhodný model pre každého fotografa – či už ide o profesionála alebo nadšeného amatéra.


RF 70-200mm F2.8L IS USM – ľahší, kratší a výkonnejší

Tento rok v auguste boli na trh uvedené objektívy RF 24-70mm F2.8L IS USM a RF 15-35mm F2.8L IS USM. Posledným objektívom, ktorý dopĺňa „svätú trojicu“ základnej výbavy všetkých nadšených fotografov, je RF 70-200mm F2.8L IS USM. S ním dokážu fotografi zachytiť prakticky akúkoľvek scénu vďaka jeho svetelnosti f/2.8 a rozsahu ohnísk.


 

Objektív RF 70-200mm F2.8L IS USM je skvelou ukážkou toho, ako spoločnosť Canon podporuje fotografov v ich kreativite. Váži približne 1,070 g a je dlhý max. 146 mm, čiže je o 28% ľahší a 27% kratší než existujúci model EF. Ide o prvý RF objektív s bielou povrchovou vrstvou odrážajúcou teplo, a tak prinesie požadovaný výkon za akéhokoľvek počasia.


 

Objektív RF 70-200mm F2.8L IS USM je prvým sklom značky Canon, ktorý podporuje elektrické ovládanie ostriacim systémom „floating focus“, čo znamená nezávislý pohyb dvoch ostriacich skupín pomocou ultrasonického motoru Dual Nano. Vďaka týmto technológiám je objektív mimoriadne tichý a rýchly, a zároveň si zachováva kompaktné rozmery.


 

Pomocou dvojice motorčekov Dual Nano USM v kombinácii so snímačom Dual CMOS prístroja EOS R zvláda objektív RF 70-200mm F2.8L IS USM ľahko automaticky zaostrovať pri fotení aj natáčaní videa. V kombinácii s obrazovým stabilizátorom v rozsahu 5 EV budú snímky úplne ostré aj pri pomalšej uzávierke a za zhoršených svetelných podmienok.


RF 85mm F1.2L USM DS – objektív pre dokonalé portréty

Nový objektív RF 85mm F1.2L USM DS si zachováva špičkové optické vlastnosti modelu RF 85mm F1.2L USM a reaguje na potreby portrétnych fotografov. Kombinuje v sebe výbornú svetelnosť f/1.2 pri fotení na krátku vzdialenosť s ostrením od 85 cm a úpravou „defocused smoothing“ – a vytvára tak možnosti dramatického rozostrenia, ktoré nechá vyniknúť fotografovaný objekt.


 

Tento efekt umožňuje práve optická úprava DS, ktorá prechodom smerom k okrajom optického člena obmedzuje priechod svetla. Obojstranná úprava optického člena prináša jemnejší a prirodzenejší bokeh efekt než podobné technológie s úpravou iba na jednej strane.


 

Objektív RF 85mm F1.2L USM DS je vhodný nielen pre portrétnu fotografiu, ale uplatnenie si nájde aj pri natáčaní videa, pretože výsledný bokeh efekt dodáva filmom žiadaný „kinematografický“ vzhľad, o ktorý sa usilujú tvorcovia rôznych žánrov od dokumentov po celovečerné snímky. Nudné ploché videá sú už minulosťou a objektív RF 85mm F1.2L USM DS pomáha udržať krok s dobou.


 

Objektívy s optickou presnosťou značky Canon

Vznik objektívu RF 70-200mm F2.8L IS USM bol umožnený jedine vďaka inovatívnemu prístupu k stavbe objektívov značky Canon. V porovnaní s bežnými EF objektívmi má väčší priemer zadného člena šošovky a krátky back focus, čo zlepšuje kvalitu snímok. Okrem toho sú všetky vady ostrenia korigované pomocou asférických šošoviek, UD šošoviek a Super UD šošoviek. Povrchová úprava SWC posilňuje antireflexné schopnosti.


 

Objektív RF 85mm F1.2L USM v sebe rovnako, ako aj v prípade ďalších objektívov RF, kombinuje patentované technológie spoločnosti Canon – technológia BR (blue refractive) a UD (ultra-disperse) – vďaka ktorým dokáže potlačiť všetky chromatické aberácie a tým pomôcť fotografom k čo najlepším výsledkom. Vďaka antireflexnej povrchovej úprave ASC sa netreba obávať odleskov a efektívne usporiadanie asférických šošoviek umožňuje všetkým profesionálom aj nadšencom dosahovať mimoriadne výsledky v požadovanom štýle.


 

Navrhnuté s ohľadom na profesionálov aj nadšencov

Tak ako je to pri produktoch značky Canon tradíciou, boli objektívy RF 70-200mm F2.8L IS USM a RF 85mm F1.2L USM DS vyvinuté s využitím spätnej väzby zákazníkov. Oba modely sú odolné voči prachu i vode, takže obstoja aj pri náročných poveternostných podmienkach a sú vždy pripravené podať najlepší výkon a priniesť pútavé snímky.


 

Plne nastaviteľný ovládací prstenec objektívov RF 70-200mm F2.8L IS USM a RF 85mm F1.2L USM DS umožňuje meniť svetelnosť, rýchlosť uzávierky, ISO a korekciu expozície podľa potreby. Model RF 70-200mm F2.8L IS USM má novo navrhnutý úchyt na statív, ktorým možno rýchlo meniť medzi horizontálnou a vertikálnou polohou fotoaparátu na statíve, prípadne ho sňať dole.


 

Objektívy RF 70-200mm F2.8L IS USM za cenu 2 689 EUR a RF 85mm F1.2L USM DS za cenu 3 470 EUR budú na trhu dostupné od začiatku decembra.


 

Viac informácií o produktoch:


Hlavné funkcie a vlastnosti objektívu RF 70-200mm F2.8L IS USM:

  • Najkratší a najľahší výmenný objektív s rozsahom 70-200mm f/2.8 pre fotoaparáty s výmennými objektívmi2 s plnoformátovým 35mm snímačom – ideálny pre fotenie športu, divokej prírody a portrétov

  • Svetelnosť f/2.8

  • Obrazový stabilizátor v rozsahu 5 EV zabraňujúci rozmazaným snímkam

  • Rýchle ostrenie vďaka dvojici motorčekov Nano USM

  • Kvalita série L a odolnosť voči poveternostným podmienkam


Hlavné funkcie a vlastnosti objektívu RF 85mm F1.2L IS USM DS:

  • Vysoko výkonný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 85 mm

  • Povrchová úprava DS pre jemný a čistý bokeh efekt

  • Vysoká svetelnosť f/1.2

  • Nastaviteľný kontrolný prstenec – umožňuje priame nastavenie Tv/Av /ISO

  • Kvalita série L a odolnosť voči poveternostným podmienkam

1 Na základe prieskumu spoločnosti Canon z októbra 2019.

2 V prípade zrkadloviek aj bezzrkadloviek.

Nové profi objektívy Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM a RF 85mm F1.2L USM DS
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...