Nová výstava CUBA CON PERMISO / Katka Líšková

Nová výstava CUBA CON PERMISO / Katka Líšková

Novinky  /  PRO.Laika / 15.08.2017 / 14:30

Milí priatelia fotografie, srdečne vás pozývame na novú výstavu spojenú s premietaním a diskusiou s autorkou výstavy, cestovateľkou a sprievodkyňou Katkou Líškovou.

PREMIETANIE A DISKUSIA S AUTORKOU

14.9.2017 o 19:00, PRO.Laika Gallery Restaurant, Palackého 14, Bratislava

Výstava trvá od 15.8. do konca Septembra 2017.

Pozor, pre obmedzenú kapacitu je potrebné zaregistrovať sa na premietanie na mail: martin.farkas@prolaika.sk. Uveďte aj počet osôb, ktoré na premietanie prihlasujete. Vašu účasť vám spätne potvrdíme mailom.

Katarína Líšková získala svoje prvé skúsenosti s fotoaparátom na Univerzite v Granade, kde pôsobila  5 rokov.

„Noci  v španielskych baroch sa zamenili, ani neviem ako za nespočetné hodiny v tmavej komore. Učarovala mi tá možnosť maľovať svetlom a zachytiť zlomok sekundy, ktorý sa už nikdy nebude opakovať.“

Po dokončení štúdia jej kroky viedli do Indie, kde definitívne skĺbila dve svoje vášne: fotku a cestovanie. Dnes sa už vyše 12 rokov profesionálne venuje cestovaniu do všetkých kútov sveta, no najviac času predsa len strávila na ostrove medzi Atlantikom a Karibikom.

Kubu kontinuálne navštevuje už vyše 10 rokov a strávila tam viac než 5 rokov jej života, preto pohľad jej fotiek nie je pohľadom obyčajného turistu, ale ide pod kožu miestnej spoločnosti.

Andy Garcia, rodený Kubánec raz povedal: „Kuba je ako ruža, má svoje lupene ale má aj tŕne, je iba na tebe ako ju uchopíš.“ Kombinácia fotiek a komentárov presne ako lupeň po lupeni nám odkrýva zákutia kubánskeho vnímania sveta. Je to akési mapovanie duše ostrovanov, do ktorej vchádzame s ich dovolením- CON PERMISO.

Katku nájdete aj na INSTAGRAME pod menom @staraliska

Nová výstava CUBA CON PERMISO / Katka Líšková
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...