Moderná klasika v podobe Fujifilm X-PRO3 prichádza na trh

Moderná klasika v podobe Fujifilm X-PRO3 prichádza na trh

Novinky  /  PRO.Laika / 23.10.2019 / 15:40

Fujifilm uvádza na trh nový mirrorless fotoaparát, ktorý sa vracia späť k podstate fotografie - „FUJIFILM X-Pro3“

 

 • DuratectTM*1povrchová úprava a titánové časti poskytujú eleganciu a zvýšenú odolnosť

 • Vývoj vyspelého hybridného hľadáčika so zvýšeným rozlíšením a jasom, aby sa zvýšila radosť z fotografovania.

 • Nová filmová simulácia „CLASSIC Neg“ dodáva obrázkom ešte rozmanitejšie farebné tóny

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) s potešením oznamuje, že koncom novembra 2019 bude uvedený na trh nový „rangefinder“ mirrorless fotoaparát FUJIFILM X-Pro3 (ďalej len „X-Pro3“).

Prvý fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi série X, „FUJIFILM X-Pro1“, bol uvedený na trh vo februári 2012 a jeho nástupca „FUJIFILM X-Pro2“ v marci 2016 s výrazne vylepšenou kvalitou a výkonom. Séria X-Pro bola ocenená mnohými profesionálnymi a nadšencami.

X-Pro3 má jedno z najodolnejších vyhotovení tiel fotoaparátov vďaka použitiu titánu, ktorý má vynikajúci pomer odolnosti k hmotnosti. K dispozícii budú dve farebné variácie s ďalšou technológiou povrchového kalenia DuratectTM pre extra odolnosť. X-Pro3 používa snímač s rozlíšením 26.1MP X-TransTM *2 CMOS 4 s technológiu BSI a procesor na spracovanie obrazu “X-Processor 4”, prvýkrát uvedený vo FUJIFILM X-T3. Použitím tejto kombinácie a nového firmvéru AF s detekciou fáz teraz pracuje aj pri jase -6EV, ktorý je veľmi blízko tmy. Nový „Pokročilý hybridný hľadáčik“ využíva organický panel EL s vysokým rozlíšením 3,69 milióna bodov a vyznačuje sa vysokou svietivosťou a pokročilou farebnou reprodukciou. Novinkou je aj filmová simulácia filmu „CLASSIC Neg“, ktorá simuluje negatívny farebný film, ktorý sa bežne používal pri každodenných fotografiách.

 

*1 Duratect je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti Citizen Watch Co., Ltd.

*2 X-TransTM je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti FUJIFILM Corporation.

 

 

Hlavné vlastnosti

 

Vylepšená odolnosť

 

 • Telo fotoaparátu je vyrobené z titánu, ktorý mu dodáva dodatočnú pevnosť a odolnosť proti korózii. Verzia „čierna“ kombinuje titán s povrchom najvyššej kvality, ktorý mu dodáva elegantný vzhľad. K dispozícii sú aj verzie „DR Black“ a „DR Silver“, ktoré používajú technológiu povrchového kalenia nazývanú DuratectTM, aby sa dosiahla tvrdosť podľa Vickersa až do hodnoty 1500Hv.

 • Vnútorný rám tela fotoaparátu je vyrobený zo zliatiny horčíka. Tesnenie proti poveternostným vplyvom sa aplikovalo v 70 miestach, čím sa fotoaparátu poskytla zvýšená odolnosť proti prachu a vlhkosti. Fotoaparát je tiež schopný prevádzky pri teplotách až do -10°C.

 

Vylepšený pokročilý hybridný hľadáčik

 

 • Používatelia môžu prepínať medzi optickým hľadáčikom (OVF), ktorý poskytuje stály pohľad na váš objekt bez časového oneskorenia, a elektronickým hľadáčikom (EVF), ktorý umožňuje kontrolovať expozíciu počas snímania.

 • EVF využíva 3,69-miliónov bodový organický panel EL s pokročilým výkonom. Organický panel EL sa môže pochváliť vysokým kontrastným pomerom nad 1:5000 a maximálnou svietivosťou 1 500cd/m2, aby zobrazoval tie najjemnejšie detaily v tieňoch aj svetlách. Pokrýva 97% farebného priestoru sRGB a poskytuje presnejšiu farebnú reprodukciu.

 • Možnosti zobrazenia EVF v režime „Boost“ teraz obsahujú „prioritu jemného zobrazenia“, kde je medzi každý frame vložený čierny obraz vo frekvencii 100 snímok za sekundu, aby sa dosiahlo jemnejšie zobrazenie, čo poskytuje ekvivalentnú obnovovaciu frekvenciu cca. 200fps. Táto možnosť sa odporúča, keď fotografujete rýchlo sa pohybujúce objekty a potrebujete sledovať náhodný pohyb.

 • Fotoaparát je vybavený aj funkciou „Electronic Range Finder“, v ktorej sa v OVF zobrazuje malé okno EVF, ktoré pomáha kontrolovať nastavenia. V okne EVF sa zobrazuje živý náhľad, zväčšenie bodu AF a nasnímané obrázky, čím sa zvyšuje užitočnosť OVF.

Maximálny výkon zo senzora a procesora štvrtej generácie

 

 • X-Pro3 používa vylepšený algoritmus, ktorý umožňuje automatické zaostrovanie pri minimálnom svetle až -6EV, ktoré je takmer tmou.

 • Fotoaparát je vybavený novou funkciou snímania HDR, ktorá kombinuje viacero súvislých záberov s rôznymi úrovňami expozície a rozširuje tak dynamický rozsah. Tento nástroj určený na vytvorenie veľkého dynamického rozsahu.

 • X-Pro3 má prvýkrát obmedzovač zaostrenej vzdialenosti, ktorý bol doteraz k dispozícii len na niektorých objektívoch. Môžete si vybrať z dvoch predvolených hodnôt alebo použiť zaostrovací krúžok na zadanie ľubovoľného rozsahu zaostrenia. Môžete tak použiť obmedzovač zaostrenej vzdialenosti pre všetky objektívy XF.

 • Fotoaparát spracúva viacero expozícií až do 9 snímok v režime „multiple exposures“. Na každý z obrázkov môžete použiť rôzne režimy filmovej simulácie a vytvoriť tak viacvrstvovú koláž.

85-ročné skúsenosti s obrazovou kvalitou a farbami

 

 • K Filmovým simuláciám bol pridaný režim „CLASSIC Neg“, ktorý simuluje negatívny farebný film . Farby, presne kontrolované pre každú úroveň jasu, vytvárajú bohatý chromatický kontrast.

 • Nastavenie čiernobielej úpravy, ktorá bola pôvodne predstavená pre modely FUJIFILM X-T3 a FUJIFILM X-T30 na aplikáciu teplých a studených tónov na monochromatické fotografie, bola aktualizovaná ako funkcia „Monochromatic Color“. X-Pro3 vám teraz umožňuje zvoliť si kľúčovú farbu z teplých či studených tónov a purpurových alebo zelených odtieňov.

 • „Clarity setting“ bolo zahrnuté ako parameter kvality obrázka, ktorý dopĺňa existujúce nastavenia zvýraznenie tónu. Textúry a obrysy objektu môžu byť zvýraznené alebo zjemnené, pričom sa zachováva gradácia farieb.

 • Vo funkcii Grain Effect, ktorá simuluje fotografický film, môžete nastaviť „silu“ a „veľkosť“ tak, aby ste dosiahli presnejšiu kontrolu zrnitosti, namiesto toho, aby ste mali iba dve možnosti „silný“ a „slabý“.

 • Efekt „Color Chrome“ sa teraz dopĺňa o efekt „Color Chrome Blue“, ktorý dodáva modrým odtieňom na obrázku extra hĺbku a prirodzenú živosť.

Vynikajúca manipulácia pri hľadaní čistej fotografie

 

 • Vyklápací LCD displej s rozlíšením 1,62 milióna bodov dokážete preklopiť približne o 180 stupňov, čo vám umožňuje fotografovať z podhľadu alebo s fotoaparátom nad hlavou. Displej ponúka vysoký kontrast a prirodzenú farebnú reprodukciu a je dotykový.

 • Zadný 1,28-palcový farebný pamäťový LCD displej, ktorý je chránený tvrdeným sklom, zobrazuje nastavenia fotoaparátu bez ohľadu na to, či je fotoaparát zapnutý alebo nie. Obrazovku je možné nastaviť v režime „Classic“, ktorý zobrazuje filmovú simuláciu, vyváženie bielej a ďalšie nastavenia obrazu pripomínajúce filmové fotoaparáty, alebo v režime „Standard“ pre rýchlosť závierky, citlivosť ISO, počet zostávajúcich snímok a ďalšie informácie v číslach a ikonách.

 • Možnosti „Highlight Tone“ a „Shadow Tone“ boli integrované do nastavenia „Tonal Curve“, takže môžete intuitívne upravovať nastavenia pri kontrole tónovej krivky.

 • Kompatibilita so softvérom tretích strán sa zlepšila, takže teraz môžete naplno využiť funkciu „Hodnotenie“.

 • X-Pro3 má port USB Type-C (USB3.1 Gen1) na nabíjanie batérie fotoaparátu a prenos údajov.

 • Vylepšila sa funkcia rýchleho menu „Q“. Teraz si môžete zvoliť počet ikon, ktoré sa majú zobraziť v ponuke -16, 12, 8 alebo 4. Ako nová možnosť pozadia bola pridaná položka Priehľadná, ktorá vám umožní zmeniť nastavenia, ale zabezpečí, že nestratíte prehľad o fotografovanej scéne.

Voliteľné príslušenstvo

 

BLC-XPRO3” kožené puzdro (pre X-Pro3)

 • Toto puzdro z pravej kože elegantne ukazuje klasický dizajn modelu X-Pro3 a zároveň chráni telo fotoaparátu. Batériu je možné vymeniť, keď je puzdro pripojené k fotoaparátu.

 • Puzdro je dodávané s látkou na zabalenie celého tela fotoaparátu pri jeho ukladaní do tašky.

 

MHG-XPRO3” grip (pre X-Pro3)

 • Grip zlepšuje manipuláciu s fotoaparátom, najmä pri použití ťažších objektívov. Batériu alebo kartu SD môžete vymeniť bez toho, aby ste museli grip demontovať.

 

X-Pro3 body

Dostupnosť: od 28. Nov. 2019

MOC : 1,899 EUR

 

X-Pro3 DURATECT BLACK Body

Dostupnosť: stred Dec. 2019

MOC : 2,099 EUR

 

X-Pro3 DURATECT SILVER Body

Dostupnosť: stred Dec. 2019

MOC : 2,099 EUR

 

Moderná klasika v podobe Fujifilm X-PRO3 prichádza na trh
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...