Klasike ešte neodzvonilo. Vladimír Brunton

Klasike ešte neodzvonilo. Vladimír Brunton

Novinky  /  FOTOma.sk / 03.10.2016 / 08:00

Jedinečná predajná výstava vzácnych fotografií vyvolaných originálnym spôsobom. 

Vladimír Brunton je klasikom medzi českými fotografmi. Svojim ojedinelým prístupom k fotografovaniu a následnému spracovaniu fotografií právom patrí medzi fotografickú elitu.

Vytvoril vlastný fotografický rukopis, unikátny vďaka technike spracovania pozitívu, pri ktorej používa vlastnoručne vyrobenú fotografickú emulziu na upravenom plátne alebo japonskom ručne vyrábanom Washi* papieri. 

Výstava

Sme veľmi radi, že práve tohto umelca počas mesiaca október 2016 hosťuje PRO.Laika Gallery Restaurant. Výstavu môžete vidieť od 1.10. do 29.10.2016 v čase Po-PI 08:00-22:00 SO-NE 12:00-22:00 na známej adrese Palackého 14, Bratislava. Výstava je predajná! Pri zakúpení jedného z týchto diel dostanete k nemu aj certifikát originality s pečaťou Brunton Photography. 

Stretnutie a diskusia s autorom

Srdečne vás pozývame na stretnutie a diskusiu s autorom výstavy. Pán Brunton sa s Vami stretne 18. októbra 2016 o 18:00 v PRO.Laika Gallery Restaurant a budete mu môcť položiť otázky týkajúce sa jeho tvorby aj špeciálneho spracovania fotografií. Zabudnite na chvíľku na počítač a príďte si vychutnať čaro klasických procesov Tešíme sa na vás!

Pozor, na diskusiu s autorom je potrebné sa registrovať na mail martin.farkaš@prolaika.sk. Vašu účasť vám spätne potvrdíme.

O autorovi a výstave

Originálna technológia** Vladimíra Bruntona garantuje archívnu stálosť fotoobrazov po niekoľko generácií.

Okrem voľnej tvorby vytvoril jedinečnú kolekciu 60-tich českých a svetovo známych osobností (Tomáš Baťa, Miloš Forman, Jiří Menzel, Václav Havel a mnoho iných...) na plátnach v životnej veľkosti. 

„Soubor portrétů na plátně Vladimíra Bruntona považuji  za pozoruhodný výkon. Za zvláštní pozornost stojí neobvyklá trvanlivost jeho fotografií na plátně. Ty nás všechny přežijí…“ 

Václav Havel

 

Vladimír Brunton a vyjadrenie prezidenta Václava Havla k jeho fotografiám.

 

Umelcové rozsiahlé dielo je zamerané nielen na voľnú tvorbu (témy ženského tela a zátišia), ale aj na portréty osôb.  

Pre Galériu Prolaika v Bratislave vytvoril novú kolekciu fotografií. 

*Washi papier

Japonský ručne robený papier Washi patrí k najkvalitnějším druhom papiera vyrábaným na bambusových sieťach tradičnou japonskou technikou nagashi-zuki z lyka keru Morušovníka.

Grafické, maliarské a fotografické originály a reprodukcie na papieri Washi získavajú na autentickosti a originalite a sú trvanlivé vďaka neutrálnemu Ph papiera.

**Strieborná želatina na plátne (fotografická emulzia) tónovaná pre archivnu stálosť, postupy podľa vyše 100 rokov starej techniky. Dlhá životnosť pri zachovaní najvyššiej kvality. 

Olejová umelecká tlač, tzv. Olejografia na ručne zhotovenom japonskom papieri Washi. Svetovo unikátny prenos fotografie, olejovovu tlačou. Patent pána Vladimíra Bruntona.

Tak čo, tiež si myslíte, že klasike ešte neodzvonilo? :-)

 

 

Nech sa páči, navštívte stránky autora a pozrite si ďalšie úžasné klasické fotografie:

http://brunton.dphoto.com 

www.brunton-foto.cz

Klasike ešte neodzvonilo. Vladimír Brunton
5 5 with 2
 
počet hodnotení: 2

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...