Fujifilm predstavuje nový blesk EF-X500, firmware pre X-Pro2 a lineup plánovaných objektívov

Fujifilm predstavuje nový blesk EF-X500, firmware pre X-Pro2 a lineup plánovaných objektívov

Novinky  /  Tlačová Správa / 07.07.2016 / 07:00

FUJIFILM Corporation (Prezident: Kenji Sukeno) oznamuje, že v septembri 2016 spoločnosť uvedie nový profesionálny multifunkčný externý blesk “Fujifilm EF-X500”.

EF-X500 je blesk systémový blesk s maximálnym smerným číslom 50*1. Jeho podpora pre FP mód (vysokorýchlostná synchronizácia blesku) znamená, že blesk môže byť použitý pri akejkoľvek rýchlosti uzávierky. Fotograf sa môže nerušene sústrediť na fotografovanie i keď je vyžadovaná vyššia rýchlosť uzávierky, napríklad počas dňa.

EF-X500 taktiež podporuje ovládanie viacerých zábleskov. Ovládanie TTL merania expozície a intenzity záblesku je dostupné s jediným bleskom, ale aj pri použití v s viacerými bleskami, takže môžete fotografovať bez toho, aby ste museli vykonávať manuálne nastavenia svetelného výkonu.

Hlavné charakteristiky produktu

FP blesk (vysokorýchlostná synchronizácia blesku)

Pri kratších časoch ako je x-sync sa senzor exponuje štrbinou medzi prvou a druhou lamelou závierky, ktorá postupne prejde popred senzor. Z tohto dôvodu sa svetlo z bežného blesku dostane iba na malú časť senzora. Pre rovnomerné osvetlenie bleskom s krátkym expozičným časom precuje blesk v stroboskopickom režime (FP).  

EF-X500 podporuje FP mód (vysokorýchlostná synchronizácia blesku), pri ktorom blesk stroboskopicky osvetluje snímač, kým prvá a druhá lamela prechádza naprieč senzorom, a tým umožňuje fotografovanie s bleskom pri akejkoľvek rýchlosti uzávierky.

Vďaka vysokorýchlostnej synchronizácii s krátkymi časmi môžete plnohodnotne využívať maximálnu clonu objektívu a dosiahnuť tak pútavo rozostrené pozadie. 

Bezdrôtový multi-blesk TTL voľne regulujúci osvetlenie objektu a pozadia pre kreatívne fotografie

EF-X500 môžete použiť ako riadiacu jednotku na nastavenie viacerých bleskov. Pri viacerých bleskoch môžete využiť aj automatický režilm TTL, ktorý vám uľahčí nasvietenie celej scény. 

Blesky môžete zatriediť do troch skupín a každej skupine prideliť inú intenzitu záblesku tak, aby ste dosiahli najlepších výsledkov. 

Odolnosť voči prachu a poveternostným vplyvom rozširuje možnosti pri použití s fotoaparátmi X Série

EF-X500 je prvý Fujifilm blesk, ktorý je odolný voči prachu a poveternostným vplyvom. Pri použití s odolným telom fotoaparátu Fujifilm X vytvárajú dokonalú kombináciu do náročných podmienok. 

Ostatné vlastnosti produktu

 • Smerné číslo 50 (ISO100) *1
 • Zoom hlava má pokrytie 24 mm – 105 mm*2, 20 mm*2 pri použití so širokouhlou rozptilkou
 • Hlava sa vyklápa v rozmedzí +90 stupňov, nadol o 10 stupňov, doľava o 135 stupňov a doprava o 180 stupňov
 • Blesk je vybavený LED video osvetlením, ktoré sa môže tiež použiť aj ako AF asistenčné osvetlenie
 • Umožňuje vytváranie presetov.

*1 Pri uhle osvetlenia pre ohniskovú dĺžku 105 mm (ekvivalent 35 mm formátu)

*2 ekvivalent 35 mm formátu

Voliteľné príslušenstvo

 • Jednotka batérií “EF-BP1”

Externá jednotka batérií “EF-BP1” pojme osem AA batérií a slúži na skrátenie času nabíjania.

 

Oznámenie o plánovanej aktualizácii firmware pre FUJIFILM X−Pro2

Fujifilm Corporation (prezident Kenji Sukeno) ohlásil prípravu nového firmware pre FUJIFILM X-Pro2 a jeho dostupnosť v Októbri 2016.

Verzia 2.0 prinesie tieto aktualizácie:

 1. Nový algoritmus* AF ktorý je už implementovaný do nového FUJIFILM X-T2 a ponúka rýchlejší a presnejší autofokus.

*bez nových AF-C užívateľských nastavení a funkcií.

 1. Kompatibilita s nový bleskom EF-X500. Fotoaparát bude rozšírený o možnosti rýchlej synchronizácie a multi-flash funkcie.

 2. AUTO POWER OFF funkcia bude mať nové intervaly automatického vypínania - 15 sek., 30 sek. a 1 min.

 3. Funkcia korekcie paralaxy bude zdokonalená a ponúkne presnejšie a jednoduchšie používanie optického hľadáčika.

Plánované zverejnenie verzie 2.0: Október 2016

*Zmeny v plánovanom firmware a špecifikácii sú vyhradené.

 

Fujifilm aktualizuje plán výroby pre objektívy série X

Tri nové prémiové objektívy obohatia ponuku objektívov Fujinon

FUJIFILM Corporation (Prezident: Kenji Sukeno) oznamuje aktualizovaný výhľadový plán pre výmenné objektívy pre X sériu digitálnych fotoaparátov.

Aktuálny plán pridáva tri nové objektívy: kompaktný, ľahký a štýlový semi-širokouhlý objektív “XF23mmF2 R WR”, kompaktný stredný-telefoto objektív “XF50mmF2 R WR” a stredný-telefoto 1:1 makro objektív “XF80mmF2.8 R LM OIS WR Macro”. Rozšírená zostava 25-objektívov pokrýva rozsiahle nároky od ultra širokého uhla po ultra telefoto, a teraz bude tiež pokrývať makro kategóriu.

Semi širokouhlý objektív “XF23mmF2 R WR”

Semi širokouhlý objektív “XF23mmF2 R WR” ponúka pole záberu ekvivalentné 35 mm (vo formáte 35 mm filmu). Kompaktný, ľahký a štýlový objektív má schopnosť vysokorýchlostného automatického zaostrovania, vďaka čomu je dokonalý pre bežné momentky.

Mid telefoto objektív “XF50mmF2 R WR”

Mid telefoto objektív “XF50mmF2 R WR” má pole záberu ekvivalentné 76 mm (vo formáte 35 mm filmu). Jeho nádherné vizuálne kvality oblastí mimo zaostrenia a vysokorýchlostné automatické zaostrovanie sa ideálne hodia pre fotografovanie portrétov.

Podobne ako nový “XF23mmF2 R WR” a existujúce “XF35mm F2 R WR” objektívy, tento objektív má kompaktný, ľahký a štýlový vzhľad, a vytvára “kompaktné hlavné trio” v rámci kompletnej zostavy vymeniteľných objektívov pre “X Sériu” digitálnych fotoaparátov.

Mid-telefoto 1:1 makro objektív “XF80mmF2.8 R LM OIS WR”

Tento mid-telefoto makro objektív poľom záberu ekvivalentným 122 mm (vo formáte 35 mm filmu) je prvým 1:1 makro vymeniteľným objektívom X série. Môže byť použitý s telekonvertorom, aby sa mohol použiť ako telefoto makro objektív ekvivalentný 171 mm*1 (vo formáte 35 mm filmu) s 1.4x telekonvertorom a ekvivalentom 244 mm*2 (vo formáte 35 mm filmu) s 2x telekonvertorom. Objektív, pokrývajúci makro fotografiu od mid-telefoto ku telefoto rozsahu, prichádza tiež s vysoko výkonnou stabilizáciou obrazu.

Zmeny oproti predchádzajúcemu plánu vydanému 10. februára, 2015

Objektív “XF120mmF2.8 R Macro”, uvedený v predchádzajúcom pláne, bol nahradený “XF80mmF2.8 R LM OIS WR” kvôli požiadavkám trhu ohľadom kompaktných a ľahkých objektívov. Pre uspokojenie našich zákazníkov, ktorí očakávali telefoto makro objektív, je tento nový objektív kompatibilný s existujúcimi telekonvertormi kvôli rozšíreniu jeho dosahu do radu telefoto.

*1 Maximálna svetelnosť objektívu je obmedzená na F4, pri použití s 1.4x telekonvertorom.

*2 Maximálna svetelnosť objektívu je obmedzená na F5.6, pri použití s 2x telekonvertorom.

Fujifilm predstavuje nový blesk EF-X500, firmware pre X-Pro2 a lineup plánovaných objektívov
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Michal Lindner / 07.07.2016 09:23:45
  Google translate je super nastroj, ked si potrebujem prelozit nejake slovicko, ale pouzit ho na prelozenie tlacovej spravy je pre fuji dost trapas.
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...