Fujifilm predstavuje novú instantnú tlačiareň “instax Link WIDE”

Fujifilm predstavuje novú instantnú tlačiareň “instax Link WIDE”

Nová širokoformátová tlačiareň pre smartfóny, ktorá dopĺňa rad produktov „instax“  /  Tlačová Správa / 15.10.2021 / 15:00

Spoločnosť FUJIFILM Corporation s potešením oznamuje uvedenie inteligentnej tlačiarne „instax Link WIDE“ (Link WIDE) na trh 22. októbra 2021. Nová tlačiareň dokáže tlačiť fotografie nasnímané smartfónom na širokoformátový (WIDE) film, ktorý má dvojnásobnú šírku ako bežný film vo formáte „mini“.

Tlačiareň „Instax mini Link“ učarila svetu, pretože je schopná, jednoduchým spôsobom, vytvárať kvalitné výtlačky obrázkov vo formáte mini (86mmx54mm) uložené v smartfóne, prostredníctvom špeciálnej aplikácie*1 cez Bluetooth*2. V reakcii na požiadavku používateľov vytvárať väčšie výtlačky spoločnosť Fujifilm predstavuje inteligentnú tlačiareň Link WIDE, ktorá umožňuje tlač fotografií na širší film (86mmx108mm). Spolu s tlačiarňou bude dostupná nová, špeciálna aplikácia pre Link WIDE s väčším počtom funkcií, ktoré budú maximalizovať zábavu pri vytváraní väčších výtlačkov.

Spoločnosť Fujifilm predstaví aj nový širokouhlý film instax „ČIERNY“, ktorý zvýrazní každú fotografiu a dodá jej zaujímavý vzhľad vďaka čiernemu rámčekuku.

O novom produkte „Link WIDE“

Úplne nový „Link WIDE“ umožňuje používateľom využiť najväčší formát pre tlač fotografií z inteligentných telefónov, či už ide o skupinové alebo krajinkové fotografie. Napriek tomu, že tlačiareň pracuje s filmami vo formáte WIDE, je kompaktná a ľahká, takže ju môžete používať doma aj vonku. Dodáva sa v štýlovej „Ash White“ a luxusnej „Mocha Grey“ farbe.

Aplikácia špeciálne navrhnutá pre Link WIDE ponúka množstvo funkcií, ktoré využívajú výhody väčšej veľkosti používaného filmu.

・ Režim „instax-Natural“ dodáva výtlačkom jemný nádych instaxu, zatiaľ čo nový režim „instax-Rich“ vytvára bohaté farby.

・ Režim „QR Print“ vygeneruje QR kód pre hlasovú správu, textovú správu, údaje o polohe, adresu URL obľúbenej webovej stránky a ďalšie informácie a integruje ho do tlače. Keď je na fotografii vytlačený QR kód predstavujúci rôzne druhy informácií, dodáva to instaxu ďalší rozmer.

・ Funkcia „Upraviteľná šablóna“ ponúka celkom 29 dizajnových šablón, ideálnych pre udalosti, ako sú napríklad narodeniny a svadby. Farby a písma v šablónach je možné ľubovoľne upravovať, aby sa dala ľahko vytvoriť pohľadnica.

Súčasne prichádza na trh aj nový album a akrylový fotorámik pre fotografie vo formáte WIDE.

Širokoformátové filmy rozširujú škálu fotografických možností

Širokoformátový film je dvakrát širší ako bežný film vo formáte „mini“ (formát vizitky), vďaka čomu je vhodný pre skupinové fotografie, fotografie na šírku alebo iné fotografie, ktoré využijú možnosť väčšieho formátu filmu (86 mm x 108 mm).

Kompaktný a ľahký dizajn 

Napriek podpore veľkoformátových filmov je tlačiareň kompaktná a ľahká a ponúka mimoriadne jednoduché použitie. Je možné ju nabíjať pomocou kábla USB, čo eliminuje potrebu sieťového adaptéra. Používateľom stačí, aby mali tlačiareň a smartphone, aby si mohli tlačiť fotografie doma alebo vonku.

Tlačiareň je navrhnutá v elegantnom tvare doplnenom kovovými časťami vpredu a v hornej časti, aby pôsobila luxusným dojmom. Tlačidlo instax na prednom paneli svieti v rôznych farbách synchronizovane s operáciami vykonávanými v aplikácii, čo uľahčuje jednoduché ovládanie a zároveň pridáva prvok zábavy.

Tlačiareň je dodávaná so stojanom a s popruhom na ruk.

 

Nový režim „instax-Rich“ pre bohatú reprodukciu farieb

Nová tlačiareň ponúka režim „instax-Rich“ pre bohatú reprodukciu farieb. Užívatelia si môžu vybrať medzi týmto režimom a režimom „instax-natural“ pre jemný tón podpisu instaxu.

Režim „QR Print“ na generovanie QR kódu s rôznym obsahom a jeho začlenenie do tlače fotografií

Režim QR Print umožňuje používateľom kompilovať zvukové údaje do kódu QR a začleniť ich do tlače (záznam zvuku), ako aj pridávať nové funkcie vytvárania kódu QR z textových správ (skrytá správa), adresy URL webovej stránky (odkaz na Webovú stránku) a informácie o polohe na mape (tlač polohy). Tento režim zahŕňa do obrázkov rôzny obsah a dodáva tlači fotografií ďalší rozmer.

・ Nahrajte zvuk

Zvukové údaje sa zmenia na QR kód a pridajú sa do výtlačku ako spôsob prenosu hlasovej správy, ktorá dopĺňa fotografiu.

・ Skrytá správa

Textové údaje sa zmenia na QR kód a pridajú sa na výtlačok, aby bolo možné tajnú správu doručiť priateľovi alebo niekomu zvláštnemu vo forme fotografickej karty. Prijímateľovi stačí naskenovať QR kód, aby si správu prečítal ako list a užil si fotografiu.

・ Odkaz na webovú stránku

Odkaz na webovú stránku je možné zmeniť na QR kód a pridať na výtlačok.

・ Lokálna tlač

Údaje o polohe na mape sa zmenia na QR kód a pridajú sa do výtlačku. Napríklad pre svadbu je možné k zvolenému obrázku pridať informácie o mieste konania svadby vo forme QR kódu, ktorý sa bude distribuovať ako svadobné oznámenie.

Upraviteľné šablóny na vytváranie pohľadníc na požiadanie

K tlačiarni je dodávaných spolu 29 dizajnových šablón, vrátane šablón vhodných pre špeciálne udalosti, ako sú narodeniny a svadby, ako aj obyčajných vzorov, ktoré je možné použiť na akékoľvek ročné obdobie alebo príležitosti. Farby a písma v šablónach je možné ľubovoľne upravovať, čo ponúka možnosť vytvoriť jedinečnú pohľadnicu.

Aplikácia, ktorá umožňuje intuitívne ovládanie

Špeciálna aplikácia pre Link WIDE umožňuje intuitívne ovládanie.

Nová funkcia „Nálepka“ umožňuje používateľom ľubovoľne ozdobiť obrázok pomocou systému Emojis, ktorý je dodávaný s vlastným operačným systémom smartphonu, a tiež 100 dizajnových nálepiek dostupných v špeciálnej aplikácii. Pomocou funkcie „Náčrt, úpravy a tlač“ môžete z vlastnej kresby alebo textu používateľa urobiť originálnu nálepku a začleniť ju do fotografií. 

 

Link na produkt: pripravujeme

Fujifilm predstavuje novú instantnú tlačiareň “instax Link WIDE”
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...