Februárové novinky spoločnosti Canon (2014) - doplnené!

Novinka  /  Tlačová Správa / 12.02.2014 / 00:00

Brtislava, 12. februára 2014 – Canon dnes predstavuje atraktívnu kolekciu deviatich nových modelov DSLR, kompaktných digitálnych fotoaparátov a príslušenstva. Každý z predstavovaných produktov odráža bezkonkurenčné skúsenosti Canon v oblasti zobrazovacích technológií a zosobňuje záväzok našej spoločnosti pomáhať spotrebiteľom rozvíjať fotografické zručnosti.
Digitálne zrkadlovky (DSLR) v novej kolekcii reprezentuje model EOS 1200D, ktorý uvádzame na trh spolu s novou aplikáciou EOS Sprievodca; táto zrkadlovka základnej triedy a aplikácia pre inteligentné mobilné zariadenia umožnia každému záujemcovi podniknúť prvé kroky vo svete DSLR fotografie. Sériu PowerShot sme tiež obohatili o štyri nové modely: PowerShot G1 X Mark II ponúka štandardný výkon DSLR v kompaktnom tele; PowerShot SX700 HS je doteraz najtenším fotoaparátom Canon s 30x optickým zoomom; nasleduje robustný, vodotesný PowerShot D30 a posledným prírastkom do kolekcie PowerShot S je PowerShot S200. Okrem toho predstavujeme tri nové modely IXUS, ktorými vytvoríte skvelé snímky vo veľkom štýle: IXUS 155, IXUS 150 a IXUS 145. A nakoniec Macro Ring Lite MR-14EX II, nový blesk pre profesionálov aj amatérskych nadšencov do makrofotografie.

 

EOS 1200D – jednoduchá tvorba nádherných DSLR fotografií

Bratislava, 12. februára 2014 – Canon dnes predstavuje EOS 1200D – novú digitálnu zrkadlovku (DSLR) základnej triedy, s ktorou je tvorba nádherných fotografií a Full HD videa jednoduchšia a zábavnejšia než kedykoľvek predtým. Fotoaparát EOS 1200D je určený pre nováčikov vo sfére DSLR fotografie, ktorí chcú čo najrýchlejšie dosiahnuť pôsobivé výsledky. Ide o prvý model Canon s aplikáciou EOS Sprievodcai pre mobilné zariadenia. Tá ponúka užitočné tipy a návody, ktoré vám pomôžu získať zo svojho nového fotoaparátu maximum. EOS 1200D je kombináciou prvotriedneho zobrazovacieho systému od Canon s množstvom intuitívnych, jednoducho použiteľných ovládacích prvkov a automatických režimov snímania. Každý tak môže zvečniť svoje zážitky v solídnej podobe, bez ohľadu na úroveň zručností a skúseností.
Nová aplikácia EOS Sprievodca a Sprievodca funkciami vám jednoduchým spôsobom predstavia rozloženie a funkcie tlačidiel, takže vzácne životné okamihy zachytíte hneď od začiatku s vyššou istotou. Aplikácia vás prevedie základmi fotografovania rýchlosťou, aká vám najviac vyhovuje. Nájdete tu návody, ako fotografovať obľúbené objekty (napr. ľudí alebo domáce zvieratá), spolu s informáciami o expozičnom čase alebo perspektíve. V sekcii Odstraňovanie problémov zas nájdete užitočné tipy, ako zlepšiť vzhľad fotografií a prekonať najčastejšie sa vyskytujúce prekážky, ako je rozmazanie alebo preexponovanie. Sú tu aj tipy týkajúce sa kompozície pri tvorbe skupinových záberov či krajiniek.

Bohaté detaily

EOS 1200D sa postará o to, aby vzácne spomienky zostali dlhé roky uchované v žiarivých farbách a s bohatými detailmi. Vysokokvalitné fotografie so živými farbami – ideálne na tvorbu veľkoformátových výtlačkov, ktoré potom môžete darovať alebo pyšne vystavovať vo svojom dome – zaistí 18,0 MP snímač APS-C CMOS a procesor DIGIC 4 z dielne Canon. Vaše snímky budú vyzerať rovnako žiarivo aj pri fotografovaní v zhoršenom osvetlení. 
9-bodový Systém AF s bodmi zaostrenia v celej ploche záberu zabezpečí, aby boli detaily na snímke čo najostrejšie bez ohľadu na to, čo práve fotografujete. Funkcia rýchleho sériového fotografovania vám umožní vytvoriť sériu záberov rýchlosťou až tri snímky za sekundu – ideálne pri snímaní rýchlej akcie.
Či fotografujete narodeninovú oslavu alebo prázdninové dobrodružstvá, môžete sa vždy spoľahnúť, že váš EOS 1200D vám poskytne tie najlepšie výsledky. Režim Scene Intelligent Auto automaticky zvolí tú najvhodnejšiu kombináciu nastavení fotoaparátu.

Pohyblivé spomienky – záznam videa v kvalite Full HD

Pre životné okamihy, ktoré si chcete uchovať v pohybe, je váš EOS 1200D vybavený možnosťou nakrúcania pôsobivého Full HD videa (1080p). Široká škála funkcií 
s jednoduchým ovládaním vám dá tvorivú slobodu pri nakrúcaní pokročilejšieho videa – keď získate väčšiu sebaistotu, môžete sami ovládať expozíciu, zaostrenie aj hlasitosť. Vzácne udalosti tak zostanú uchované tak, ako sa odohrali. O vzhľad profesionálne editovaného videa sa postará režim Videomomentka, ktorý umožňuje vytvoriť sériu krátkych videoklipov a potom ich vo fotoaparáte automaticky spojiť do podoby uceleného filmu. 
Umelecká kreativita jediným dotykom tlačidla
Vďaka bohatému výberu kreatívnych filtrov vášho EOS 1200D môžete každému záberu jediným dotykom tlačidla pridať unikátnu atmosféru. Ešte pred zhotovením záberu alebo po ňom si môžete vybrať z piatich obľúbených umeleckých štýlov, napr. Miniatúra, Rybie oko alebo Hračkársky fotoaparát. Okamžite tak svojim snímkam pridáte tvorivý nádych, dramatickú atmosféru alebo jednoducho vytvoríte úplne nový vzhľad.

Určený pre vás

Kompaktný a ľahký EOS 1200D sa jednoducho prenáša, takže vždy môžete zachytiť ten správny okamih. Veľké tlačidlá s intuitívnym rozložením sa jednoducho používajú, aby ste sa aj v pohybe čo najrýchlejšie dostali k potrebným nastaveniam. K vysokej flexibilnosti EOS 1200D prispieva jasný optický hľadáčik, ktorý vám pomôže vytvoriť tú správnu kompozíciu, a 7,5 cm (3,0’’) LCD na snímanie v režime Live View. Ostrý displej s rozlíšením 460 000 bodov je dokonalým nástrojom na prezeranie fotografií a videa hneď po ich zhotovení, či už osamote alebo s priateľmi. 
A keď budete pripravení urobiť ďalší krok vo svete fotografie, môžete jednoducho vymeniť objektív svojho EOS 1200D za jeden z vyše 70 objektívov Canon EF – každý z nich vám ponúkne novú perspektívu a rozšíri tvorivé možnosti, aby boli vaše fotografie skutočne jedinečné. V aplikácii EOS Sprievodca nájdete podrobné informácie o bohatej ponuke kompatibilných objektívov a príslušenstva k vášmu EOS 1200D.

Základné charakteristiky fotoaparátu EOS 1200D:

 • Vysoká kvalita snímok vďaka veľkému snímaču
 • Detailné snímky, ktoré môžete orezať a vytlačiť na veľký formát
 • Zreteľné zábery dokonca aj v slabom osvetlení
 • Jednoducho použiteľný režim Scene Intelligent Auto
 • Sprievodca funkciami a aplikácia EOS Sprievodca pre inteligentné prenosné zariadenia
 • Video v kvalite Full-HD a režim Videomomentka
 • Jasný 7,5 cm (3,0”) LCD
 • Popustite uzdu fantázii s kreatívnymi filtrami

 

PowerShot G1 X Mark II – výkon digitálnej zrkadlovky, prenosnosť PowerShot

Nový kompaktný fotoaparát PowerShot G1 X Mark II je vlajkovou loďou série a nástupcom modelu PowerShot G1 X – podáva najvyšší výkon zo všetkých doterajších kompaktných fotoaparátov Canon. Vďaka kvalite snímok porovnateľnej s digitálnymi zrkadlovkami (DSLR) a kompaktnými rozmermi aj spôsobom ovládania podobnými mimoriadne úspešnej sérii PowerShot G sa stane dokonalým doplnkom akéhokoľvek profesionálneho fotografického vybavenia. Fotoaparát bol vyvinutý na základe spätnej väzby od fotografov a predstavuje nové možnosti, ktoré znamenajú vysoký výkon a dobré ovládanie:
Veľký snímač typu 1.5 Canon CMOS zaistí nízku hĺbku ostrosti, ktorá je porovnateľná so snímačom zrkadloviek veľkosti APS-C a skvele sa osvedčí pri tvorbe portrétov či makro fotografií s profesionálnym vzhľadom
Nový superjasný objektív so svetelnosťou f/2,0 – 3,9 dokáže udržať vysokú svetelnosť f/3,9 aj pri maximálnom priblížení, takže poskytuje špičkové výsledky aj v slabom osvetlení a dobrú kontrolu nad hĺbkou ostrosti.

Plne konfigurovateľný duálny ovládací prstenec objektívu zjednodušuje a urýchľuje dosiahnutie požadovaných fotografických výsledkov. Ergonomicky umiestnené prstence s krokovým a súvislým nastavením zlepšujú kontrolu nad parametrami, ako je zoom, clona alebo expozičný čas.
Zdokonalený systém AiAF s 31 bodmi AF v porovnaní s deviatimi bodmi modelu PowerShot G1X znamená presnejšie zameriavanie objektov pri fotografovaní s malou hĺbkou ostrosti.

 

PowerShot SX700 HS – doteraz najtenší fotoaparát Canon s 30x optickým zoomom

PowerShot SX700 HS je kombináciou prvotriednych optických technológií Canon s profesionálne navrhnutým tenkým dizajnom (hrúbka len 34,8 mm) a pomôže vám zachytiť dôležité životné okamihy v špičkovej kvalite. Precízne navrhnutý ultraširokouhlý 25 mm objektív umožňuje tvorbu nádherných panoramatických záberov krajiny, zatiaľ čo pôsobivý rozsah ohniskovej vzdialenosti – 30x zoom – umožňuje detailné zaostrenie aj z väčšej vzdialenosti.

 

PowerShot D30 – Fotografujte hlboko pod vodou

PowerShot D30, ideálny model pre dobrodružné povahy, disponuje vodotesnosťou, ktorá predstavuje špičku medzi kompaktnými fotoaparátmii – dá sa používať až do hĺbky 25 metrov. Výsledkom je špičková obrazová kvalita a prirodzené farby dokonca aj v slabom osvetlení. Nárazuvzdornosť pri pádoch z výšky až 2 m, odolnosť voči mrazu do -10 °C a prachotesnosť z modelu PowerShot D30 robia ideálny fotoaparát na zimnú lyžovačku, horolezectvo alebo potápanie.

PowerShot S200 – vezmite si svoj PowerShot kamkoľvek a zdieľajte kreatívne zábery

PowerShot S200 je právoplatným členom série PowerShot S – ponúka pôsobivú obrazovú kvalitu a jednoduchý prístup k manuálnym nastaveniam spolu s moderným vreckovým dizajnom. Používatelia, ktorí chcú podniknúť svoj ďalší krok vo svete fotografie, v ňom nájdu množstvo kreatívnych funkcií. Jeho ultra širokouhlý objektív s vysokou svetelnosťou f/2,0 v kombinácii s citlivejším 10,1-megapixelovým snímačom CCD poskytuje vyššiu flexibilnosť pri kreatívnom fotografovaní v náročných podmienkach.

 

IXUS 155, IXUS 150 a IXUS 145 – vyberte si podľa vlastného štýlu

Tri nové moderné kompaktné fotoaparáty s jednoduchým ovládaním rozširujú rady mimoriadne obľúbenej série IXUS. IXUS 155 je kombináciou obrazového procesora Canon DIGIC, 10x optického zoomu a 20 MP snímača s typicky štýlovým dizajnom IXUS – ideálny prístroj na fotografovanie a filmovanie vašich priateľov na večierku či koncerte. Modely základnej triedy IXUS 150 a IXUS 145 – oba so 16-megapixelovým snímačom a 8x optickým zoomom – sú ideálne fotoaparáty pre nádejných fotografov. Obsahujú jednoducho použiteľné režimy snímania, kreatívne filtre a poskytnú vám vysokokvalitné snímky.

 

Macro Ring Lite MR-14EX II – posvieťte si na svet okolo seba

Bratislava, 12. februára 2014 – Canon dnes rozširuje svoj EOS System o nový blesk Macro Ring Lite MR-14EX II. Blesk je určený pre profesionálnych používateľov digitálnych zrkadloviek (DSLR) so zameraním na makrofotografiu. Poskytuje neuveriteľnú flexibilnosť, takže môžete snímať rôzne typy objektov v rôznych situáciách. Je tiež vybavený mnohými novinkami vrátane samostatného ovládania hlavy blesku, zrýchlenej odozvy a väčšieho počtu užívateľských funkcií. – Canon dnes rozširuje svoj EOS System o nový blesk Macro Ring Lite MR-14EX II. Blesk je určený pre profesionálnych používateľov digitálnych zrkadloviek (DSLR) so zameraním na makrofotografiu. Poskytuje neuveriteľnú flexibilnosť, takže môžete snímať rôzne typy objektov v rôznych situáciách. Je tiež vybavený mnohými novinkami vrátane samostatného ovládania hlavy blesku, zrýchlenej odozvy a väčšieho počtu užívateľských funkcií. 


Macro Ring Lite MR-14EX II je kompatibilný so všetkými DSLR série Canon EOS a ponúka plne automatické meranie expozície E-TTL II, ktoré zaistí vždy presnú a konzistentnú expozíciu. Nové vysokosvietivé biele LED lampy ponúkajú vyššiu svetelnosť v porovnaní s predchádzajúcim modelom – zaostrovanie v zhoršenom osvetlení je teraz jednoduchšie. Nový blesk fotografom ponúka ešte vyššiu flexibilnosť – vďaka ľavej a pravej výbojke, ktoré sa dajú ovládať samostatne – a pôsobivému smernému číslu 14. To umožňuje experimentovať s kreatívnymi spôsobmi osvetlenia pri detailných záberoch s veľkým priblížením.
Fotografi tiež môžu Macro Ring Lite MR-14EX II používať ako bezdrôtovú riadiacu jednotku na diaľkové ovládanie bleskov Speedlite EX – prostredníctvom infračerveného svetla možno ovládať až tri skupiny externých bleskov. Integrovaný LCD panel umožňuje užívateľské nastavenie pomeru osvetlenia, čím sa dosiahne ešte vyššia presnosť. K dispozícii je aj 12 nových užívateľských funkcií a tri nové osobné funkcie, ktoré fotografom poskytnú tvorivú slobodu pri upravovaní nastavení podľa špecifických požiadaviek. 
Macro Ring Lite MR-14EX II tiež obsahuje množstvo nových, zdokonalených funkcií, ktoré ďalej rozširujú jeho možnosti. Prepracované ovládacie prvky umožňujú používateľom aktivovať jednotku z menu svojej DSLR; nový indikátor zobrazuje stav nabíjania blesku. Nabíjanie sa zrýchlilo na 5,5 sekundy a je takmer nepočuteľné – ideálne pri fotografovaní v situáciách vyžadujúcich ticho. 
Súčasťou nového dizajnu je aj páčka zámky na jeden dotyk, ktorá zrýchľuje a zjednodušuje pripojenie blesku k fotoaparátu EOS. Nová kovová pätka a čistiaci mechanizmus prinášajú vyššiu odolnosť a spoľahlivosť; kábel sa teraz zapája na ľavej strane blesku, aby sa zabránilo nechcenému stlačeniu spúšte. Dizajn celkovo zjednodušuje nasadzovanie filtrov na objektívy, takže fotograf získa ešte väčšiu kreatívnu slobodu.

Základné charakteristiky blesku Macro Ring Lite MR-14EX II: 

 • Kruhový dizajn a univerzálne možnosti osvetlenia 
 • Dve výbojky s nezávislým ovládaním
 • Vysoký výkon – smerné číslo 14 (ISO 100)
 • Bezdrôtové spúšťanie ďalších bleskov
 • Modelovacie LED lampy zlepšujú zaostrovanie v slabom svetle
 • Jednoduché ovládanie
 • Rýchle a tiché dobíjanie medzi zábleskami

 

Galéria k článku


Februárové novinky spoločnosti Canon (2014) - doplnené!
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Lukáš Nagy Lukáš Nagy
  Lukáš Nagy / 12.02.2014 15:30:00
  Canon sa pochlapil keď na to tak pozerám. Nová G1x II vyzerá super. Svetelnosť aj rozsah je tak akurát, snímač o chlp väčší ako MFT, kompaktné rozmery. Skvelé skvelé! Už sa naň teším, len ma zaujíma aj cena. :) PS: Čo to pre boha urobili s S-kovou radou?
 • Milosh Milosh Milosh Milosh
  Milosh Milosh / 12.02.2014 17:46:00
  G1 X Mark II ÁNO!!! Moja G15 je na predaj, len neviem za čo ju predám, keď ju ako pozerám novú máte 349 a ja som ju kúpil za 600! :-(
 • Martin Žigo Martin Žigo
  Martin Žigo / 13.02.2014 14:25:00
  myslím že tá nová g1x-ka bude dosť obľúbený foták ... je toho plný net a všetci si ju zatiaľ pochvalijú uvidíme aká bude cena, tá môže zamávať s popularitou foťáčiku :)
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...