Dva nové blesky Sony: HVL-F60RM2 a HVL-F46RM

Dva nové blesky Sony: HVL-F60RM2 a HVL-F46RM

Výkonné blesky rozširujú portfólio bleskov pre systém Alpha  /  Tlačová Správa / 22.10.2021 / 11:55

Model HVL-F60RM2 so smerným číslom GN 60 a pokrytím 20-200 mm1 a HVL-F46RM so smerným číslom GN 46 a pokrytím 24-105 mm2, sú výkonné bezdrôtové blesky, ktoré ponúkajú presné ovládanie, zvýšenú rýchlosť a intuitívnu obsluhu. Sú navrhnuté tak, aby spĺňali potreby profesionálnych aj pokročilých tvorcov obsahu pri fotografovaní s fotoaparátmi Sony Alpha, vrátane ALPHA 7 IV. Navyše tak ponúkajú ultimátny set na svietenie v sérii Alpha vďaka detailnej komunikácii medzi fotoaparátmi.

 

 

Oba blesky majú vylepšený výkon na sériové snímanie s bleskom, a to až 200-krát pri 10 snímkach za sekundu3 pri modeli HVL-F60RM2 a 60-krát pri modeli HVL-F46RM. Optimalizovaný zábleskový algoritmus zabezpečuje pri oboch bleskoch odolnosť proti prehriatiu. Set štyroch Ni-MH (niklmetalhydridových) batérií dokáže dodať energiu až na 240 zábleskov s dobou recyklácie 1,7 s pri modeli HVL-F60RM2 a až na 320 zábleskov s dobou recyklácie 2,0 s pri modeli HVL-F46RM 4.

Pri použití v kombinácii s fotoaparátmi radu Alpha umožňujú užívateľom využívať jedinečné výhody komunikácie a systém Alpha Lighting System. Napríklad s fotoaparátom ALPHA 7 IV je okrem režimu sériového snímania Lo možný aj režim riadenia záblesku P-TTL pre každú snímku v režime Mid a režime Hi. Skrátilo sa aj časové oneskorenie odpálenia blesku, takže umožňuje zachytenie chvíľkových výrazov tváre a pohybu fotografovaného objektu.

V spojení s fotoaparátom Alpha 1 dosahuje HVL-F60RM2 fenomenálnu rýchlosť až 20 snímok za sekundu pri sériovom snímaní5. Navyše s externým batériovým adaptérom FA-EBA1 možno generovať približne 20 zábleskov za sekundu po dobu viac ako 10 sekúnd. Pri použití fotoaparátu Alpha 1 s bleskami Sony vrátane bleskov HVL-F60RM2 a HVL-F46RM môžu užívatelia synchronizovať čas uzávierky až 1/400 s, a rozšíriť tak expresívne možnosti pri fotografovaní v plnoformátovom režime. Vďaka tichej elektronickej uzávierke fotoaparátu je navyše možné fotografovať s tichým bleskom, v prípade, že je potrebné pracovať v absolútnej tichosti.

Medzi ďalšie výhody systému HVL-F60RM2 a HVL-F46RM s fotoaparátom Alpha patria:

-Parametre blesku ovládané priamo z menu kompatibilného fotoaparátu6

-Ovládanie blesku spojené s detekciou tváre na fotoaparáte7

-Automatická korekcia vyváženia bielej na základe informácií o teplote farieb z blesku

Oba blesky sa tiež vyznačujú zvýšenou odolnosťou a zdokonaleným ovládaním. Pätica Multi Interface s unikátnou kovovou päticou Sony s robustným bočným rámom výrazne zvyšuje pevnosť a spoľahlivosť. Vďaka tesneniu pätice sú blesky odolnejšie voči prachu a vlhkosti.8 Vylepšenia sa dočkal aj originálny mechanizmus otočnej hlavy blesku HVL-F60RM2 „Quick Shift Bounce“, ktorý umožňuje flexibilné polohovanie a optimálne ovládanie nasvietenia a zabraňuje nechcenej zmene uhla odrazu.

Podporujú bezdrôtovú rádiovú komunikáciu a môžu ovládať až 15 bleskov a/alebo prijímacích jednotiek v 5 skupinách prostredníctvom bezdrôtovej rádiovej komunikácie, čo zvyšuje univerzálnosť ovládania nasvietenia.

 

Cena a dostupnosť

 

Blesk HVL-F60RM2 bude v predaji od začiatku decembra za cenu 650 EUR.

Blesk HVL-F46RM bude v predaji od začiatku decembra približnú za cenu 430 EUR.

 

1 Ekvivalent 35 mm na full-frame snímačoch.

2 Ekvivalent 35 mm na full-frame snímačoch.

3 Úroveň výkonu blesku 1/32 pri použití batérií Ni-MH.

4 Pri použití batérií Ni-MH. Testy spoločnosti Sony.

5 Elektronická uzávierka Alpha 1 v režime sériového snímania Hi+. Výkonová úroveň blesku je ručne nastavená na 1/32.

6 Informácie o funkčnej kompatibilite nájdete na webových stránkach podpory spoločnosti Sony.

7 Informácie o funkčnej kompatibilite nájdete na webových stránkach podpory spoločnosti Sony.

8 Nie je zaručená 100% odolnosť proti prachu a vlhkosti. Odolnosť proti prachu a vlhkosti sa líši aj v závislosti na tele, ku ktorému je jednotka pripojená.

Dva nové blesky Sony: HVL-F60RM2 a HVL-F46RM
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...