DJI začiatkom roka vypustí na trh svoju najnovšiu mašinu

DJI začiatkom roka vypustí na trh svoju najnovšiu mašinu

Čínsky výrobca plánuje spustiť predaj FPV dronov  /  Ivan Malárik / 12.12.2020 / 14:00

Hovoríte si zase ďalší dron, veď len pred nedávnom vypustili na trh nový model DJI Mini 2?

 

Tento raz by sa ale malo jednať o veľké prekvapenie ako oznamuje spoločnosť DJI Enterprise a môže to byť aj prepracovaný profesionálny FPV (First Person View) dron.  Klebety o FPV dronoch sa začali objavovať koncom roku 2019, keď spoločnosť vydala svoje FPV okuliare, ktoré vôbec ako prvé na trhu ponúkajú HD prenos pre existujúce závodné drony.

Informácií je zatial o tejto horúcej novinke úplné minimum.  Je možné že novinka si nájde uplatnenie v priemyselnom svete, ale niektoré uniknuté fotografie naznačujú, že dron bude vybavený aj kamerou pre tvorcov či pilotov závodných dronov.

 

Cena: Novinka pravdepodobne nebude lacný špás, nakoľko už len spomínane DJI FPV Experience Combo, ktoré pozostáva z DJI Goggles (okuliare), antény, jednotka na dron s kamerou stojí okolo 900€ a to je cena bez dronu.

Čo je FPV dron?

Ako som písal vyššie FPV skratka First Person View teda pohľad z prvej osoby. Nová kategória v oblasti dronov vznikla za účelom dynamického záberu a zážitku z voľného lietania. Pilot má pri lietaní na hlave FPV okuliare, ktoré mu premietajú obraz z kamery, ktorá je na drone. To čo vidíme vo finálnych videách pre diváka je väčšinou záber zhotovený na DJI Osmo Action alebo iné akčné kamery, ktoré sú na drone pripevnené. Efekt vo videu DJI pre jeho existujúci digitálny systém FPV môžete vidieť nižšie. Kombinácia rýchlosti a obratnosti dronu spolu s vysoko kvalitným záznamom a pôsobivými pilotnými schopnosťami vytvárajú jedinečný vizuálny zážitok.

 

 

Ponuku dronov v Prolaika nájdete tu: https://www.prolaika.sk/e-shop/drony/c-516.xhtml

DJI začiatkom roka vypustí na trh svoju najnovšiu mašinu
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...