Canon uvádza nové tlačiarne radu PIXMA G s doplniteľnými atramentovými zásobníkmi

Canon uvádza nové tlačiarne radu PIXMA G s doplniteľnými atramentovými zásobníkmi

Novinky  /  Tlačová Správa / 09.01.2018 / 15:10

 

BRATISLAVA, 9. januára 2018 – Canon omladzuje rad tlačiarní PIXMA G s doplniteľnými atramentovými zásobníkmi. Nové a kompaktné tlačiarne s vysokou výťažnosťou sú určené pre domácich používateľov a do malých kancelárií, kde je potreba tlačiť väčšie objemy stránok s dôrazom na nízke prevádzkové náklady.

 

Prednosti nových tlačiarní PIXMA G

  • Vysoká výťažnosť až 6 000 strán čiernobielo a 7 000 strán farebne[1] – viac tlače bez nutnosti výmeny atramentov a veľmi nízke náklady na jednu vytlačenú stránku
  • Funkcia automatického zapnutia a vypnutia pre úsporu elektrickej energie[2]
  • Kvalitná tlač s originálnymi atramentmi – čierny pigmentový atrament pre ostrý text a farebné atramenty na báze farbiva pre živé obrázky
  • Bezokrajová tlač fotografií až do formátu A4
  • Odolné výtlačky s dlhou životnosťou v prípade fotografií aj dokumentov v profesionálnej kvalite

 

Zaujímavý dizajn a kvalitné technológie

Produktivita, efektivita a kvalita nie sú jedinými vlastnosťami, ktoré Canon pri návrhu nových tlačiarní uprednostnil – všetky nové modely sa môžu pochváliť aj zaujímavým kompaktným dizajnom. Za pozornosť stoja najmä vpredu umiestnené atramentové zásobníky, vďaka ktorým používatelia ihneď vidia zvyšné množstvo atramentu. Prevedenie zásobníkov navyše minimalizuje riziko rozliatia alebo vytečenia a výrazne tak urýchľuje sprevádzkovanie tlačiarne a doplňovanie atramentu. Vylepšenia sa dočkalo taktiež ovládanie tlačiarní – súčasťou modelov PIXMA G2410 a PIXMA G3410 je nový jednofarebný segmentový LCD displej s uhlopriečkou 3 cm (1,2 palca). Praktické displeje zjednodušujú kopírovanie dokumentov, kontrolu stavu Wi-Fi pripojenia a riešenie prípadných problémov.

Nové modely využívajú technológiu tlačovej hlavy FINE, ktorá umožňuje spracovať veľké objemy tlače i tvorbu odolných výstupov. Nechýba ani hermetické utesnenie atramentových zásobníkov, ktoré sa podieľa na zabezpečení konzistencie tlače. Majitelia nových tlačiarní ocenia aj vysokú kvalitu pri použití bežného papiera, vďaka ktorej sa takéto výstupy nijako nestratia ani pri prémiových materiáloch.

 

Užitočný je aj zadný podávač, ktorý si poradí až so stovkou listov bežného papiera a umožňuje plynulý priechod širokej škály médií, vrátane lesklého papiera štvorcového formátu 13 x 13 cm (5 x 5 palcov).

Široká konektivita

Vďaka Wi-Fi konektivite môžu používatelia na tlačiarňach PIXMA G4410 a PIXMA G3410 tlačiť bezdrôtovo, a to ako z notebooku a osobných počítačov, tak aj zo smart zariadení. Aplikácia Canon PRINT pre systémy Android a OS je okrem tlače vhodná taktiež na skenovanie alebo kopírovanie dokumentov aj pre zjednodušenie údržby tlačiarne. A nechýba ani podpora služby PIXMA CloudLink, vďaka ktorej je možné fotografie aj dokumenty tlačiť vzdialene priamo z cloudových služieb, ako je napríklad Facebook, GoogleDrive, Dropbox alebo Instagram. Bezdrôtová konektivita je dostupná v tradičnom sieťovom režime využívajúcom router, v režime priameho prístupu aj v režime prístupového bodu.

Oba modely sú taktiež kompatibilné s technológiou Mopria, ktorá používateľom operačného systému Android dovoľuje tlačiť bez potreby inštalácie špeciálnych aplikácií. Tlačiareň PIXMA G 4410 si navyše rozumie s technológiou Apple AirPrint, vďaka ktorej si výhody priamej tlače môžu vychutnať aj majitelia podporovaných zariadení so systémom iOS.

 

Buďte kreatívni!

Fotografiu v bezokrajovom formáte 10 x 15 cm (4 x 6 palcov) zvládnu nové modely vytlačiť za krátkych 60 sekúnd. Tým ale tvorivé možnosti využitia najnovších tlačiarní nekončia, kreatívne nápady ďalej podporuje napríklad:

  • Aplikácia PosterArtist Lite, ktorá je (aktuálne vo verzii 2.6) k dispozícia zdarma na stránkach spoločnosti Canon a umožňuje vytvárať plagáty a brožúry vhodné aj pre firemné použitie
  • Aplikácia Canon Message In Print[3], ktorá v spojení s tlačiarňami PIXMA G3410 a PIXMA G4410 dovoľuje do tlačených fotografií vložiť neviditeľné správy – napríklad texty, animácie alebo internetové odkazy
  • On-line platforma My Image Garden, ktorá ponúka širokú škálu šablón umožňuje vytvárať koláže, personalizované kalendáre alebo narodeninové priania
  • On-line platforma Canon Creative Park, prostredníctvom ktorej môžu používatelia zdarma tlačiť umelecké predmety a výrobky – napríklad 3D modely, priania, rámčeky či masky

 

Pohodlné kopírovanie

Nové tlačiarne sa skvele hodia aj pre kopírovanie. Jednoducho stačí vyfotiť pomocou funkcie Smartphone Capture and Copy v aplikácii Canon PRINT originálny dokument a snímok prekonvertovať do formátu PDF. Výsledný súbor je tak možné uložiť, zdieľať alebo tlačiť.

 

Tlačiareň PIXMA G4410 je ideálnou aj pre kopírovanie obojstranných osobných dokladov, napríklad za účelom overenia totožnosti alebo vytvorenia „zálohy“ na cesty do zahraničia. Naskenovanú prednú aj zadnú stranu dokumentu je možné jednoducho vytlačiť na jedinú stranu papieru. Modely PIXMA G2410 a PIXMA G3410 umožňujú vďaka LCD displeju kopírovať jednoduchým stlačením jedného tlačidla – v rámci jednej úlohy je možné takto vytlačiť až 20 kópií.

 

Nové modely radu PIXMA G[4]:

PIXMA G1410 – tlačiareň navrhnutá pre veľké objemy tlače pri nízkych nákladoch za jednu vytlačenú stránku

PIXMA G2410– multifunkčná tlačiareň s vysokou výťažnosťou umožňujúcou tlač, kopírovanie aj skenovanie

PIXMA G3410 – tlačiareň typu „3 v 1“ s vysokou výťažnosťou a Wi-Fi konektivitou podporujúcou tlač, kopírovanie aj skenovanie zo smartfónov a tabletov (pomocou aplikácie Canon PRINT)

PIXMA G4410– kompaktná tlačiareň typu „4 v 1“ s automatickým podávačom dokumentov na 20 listov, bezdrôtovou konektivitou pre smart zariadenia, vysokou výťažnosťou a nízkou cenou za jednu vytlačenú stránku

 

[1]Výťažnosť strán je odhadovaná hodnota na základe testovacej metódy spoločnosti Canon s použitím testovacieho obrazca a simulácie nepretržitej tlače podľa normy ISO/IEC 24712 s náhradnými atramentovými zásobníkmi po počiatočnom nastavení. Výťažnosť strán nie je možné kombinovať.

[2] V predvolenom nastavení nie je táto funkcia aktivovaná a je nutné ju povoliť v aplikácii Quick Menu alebo v ovládači tlačiarni.

[3] Vyžaduje pripojenie k internetu a aplikácii Message In Print, ktorá je k dispozícii zdarma v obchode AppStore a je kompatibilná s iPhone 6 alebo novšími zariadeniami s operačným systémom iOS 9.0 alebo novším. Podmienkou je vytvorenie pôvodného obsahu pomocou aplikácie/služby Message In Print, následnátlač na kompatibilnej tlačiarni Canon uvedenej na trh od augusta 2009 a doručenia príjemcovi, ktorý si snímok a obsah skontroluje v kompatibilnej aplikácii Message In Print alebo na kompatibilnom zariadení. Presné podmienky a požiadavky sú uvedené na stránkach spoločnosti Canon.

[4] Internetové odkazy na špecifikácie jednotlivých modelov budú aktívne v priebehu dňa zverejnenia tejto tlačovej správy.

Canon uvádza nové tlačiarne radu PIXMA G s doplniteľnými atramentovými zásobníkmi
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...