Canon predstavuje nové zrkadlovky a CSC fotoaparát M6

Canon predstavuje nové zrkadlovky a CSC fotoaparát M6

Novinky  /  Tlačová Správa / 15.02.2017 / 10:40

Kráľovská kvalita v podaní nových digitálnych zrkadloviek značky Canon – EOS 77D a EOS 800D

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, rozšírila systém EOS o dve nové digitálne zrkadlovky – EOS 77DEOS 800D. Najnovšie fotoaparáty v sebe spájajú špičkové technológie pre spracovanie obrazu vrátane CMOS snímača typu APS-C s rozlíšením 24,2 megapixelov a obrazového procesoru DIGIC 7. Canon EOS 77D ponúka špičkový výkon i plnú kontrolu nad prístrojom. Je tak ideálny pre všetkých používateľov, ktorí chcú inovovať aktuálne vybavenie a zdokonaliť svoje fotografické zručnosti. Model EOS 800D tak predstavuje skvelý spôsob, ako vstúpiť do sveta digitálnych zrkadloviek.

Spolu s novými fotoaparátmi uviedla spoločnosť Canon i svoj najnovší objektív EF‑S 18-55mm f/4-5.6 IS STM, ktorý je v tomto rozsahu ohniskových vzdialeností najmenším1 setovým modelom, a diaľkový ovládač BR-E1, ktorý je skvelým pomocníkom pre vzdialené snímanie, a to pri priamej viditeľnosti zo vzdialenosti až piatich metrov.

Kvalita, detaily i rýchlosť

Vďaka najnovšiemu obrazovému procesoru DIGIC 7 a rovnakej technológii snímača ako u ikonickej digitálnej zrkadlovky EOS 80D vytvárajú obidva nové fotoaparáty snímky v pôsobivej kvalite i s podrobnými detailmi a majú i dostatočný výkon pre celkom čisté výstupy. Najnovšie digitálne zrkadlovky sa môžu pochváliť aj najrýchlejším2 automatickým zaostrovaním v režime živého náhľadu na svete – stačia im ohromujúce tri stotiny sekundy na to, aby výsledné snímky boli perfektne ostré. Všetky tieto vlastnosti spolu s rýchlosťou fotografovania až 6 snímok za sekundu zjednodušujú napríklad vytváranie záberov objektov v pohybe.

Nové digitálne zrkadlovky si výborne poradia i s fotografovaním pri zlých svetelných podmienkach, napríklad v priebehu východu alebo západu slnka. Vďaka maximálnej hodnote citlivosti ISO 25 600, ktorú je možné rozšíriť až na 51 200, zachytia používatelia bez problémov skutočne každú scénu. V prípade záberov, pri ktorých záleží na každom detaile, je užitočné i rýchle automatické zaostrovanie so 45 krížovými bodmi. Tento systém dovoľuje presné sledovanie pohybujúcich sa objektov, čo vo výsledku prináša perfektne ostré zábery. Súčasťou oboch nových modelov je tiež merací snímač RGB+IR s rozlíšením 7 560 pixelov, ktorý zohľadňuje i jemné nuansy v zábere – ako je napríklad tón
pleti – a zaistí presnú expozíciu.

Hollywoodske ochutnávky

Vďaka podpore rozlíšenia Full HD pri snímkovacej frekvencii 60p a režime HDR Movie Shooting umožňujú nové zrkadlovky ako natáčanie filmov v naozaj výnimočných detailoch a s plynulým pohybom, tak i vytváranie statických snímok rýchlo sa pohybujúcich objektov. Nechýba ani technológia automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi senzoru CMOS, ktorá si výborne poradí so sledovaním objektov v pohybe a ponúka plynulé zaostrovanie pre profesionálnu kvalitu výstupov. Na safari, pri športe i v preslnených scénach.
K dispozícii je tiež päťosí digitálny stabilizátor obrazu, ktorý eliminuje vplyv pohybu fotoaparátom pri natáčaní filmov z ruky.

Model EOS 77D navyše spoločnosť Canon navrhla tak, aby používateľom zjednodušil vytváranie záberov ich vlastným štýlom. Súčasťou tejto digitálnej zrkadlovky je preto dvojica ovládačov, ktoré zaisťujú plnú kontrolu nad fotoaparátom vrátane clony i rýchlosti uzávierky. Nechýba ani horný LCD panel pre jednoduché informovanie o jednotlivých nastaveniach. Menej skúsení používatelia určite ocenia sprievodcu ovládaním EOS 800D, ktorý priamo na fotoaparáte vysvetlí vplyv jednotlivých nastavení na vytváranie snímok, poradí s prenosom výsledných záberov a pomôže so zdokonaľovaním fotografických zručností.

Odfotiť, pripojiť a zdieľať

Vďaka Wi-Fi konektivite a funkcii NFC môžu používatelia svoje fotografie a filmy veľmi jednoducho nahrať na inteligentné zariadenia alebo do Canon Connect Station a následne ich upraviť alebo zdieľať s celým svetom. Nechýba ani podpora trvalého prepojenia pomocou technológie Bluetooth, teda i možnosť prezerania snímok bez vybratia fotoaparátu z brašne, alebo vzdialené ovládanie z inteligentného zariadenia či pomocou nového diaľkového ovládača BR-E1.

Širšie možnosti fotografovania i natáčania filmov

Nový setový objektív EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM je ideálny variant na prvé skúsenosti s univerzálnymi digitálnymi zrkadlovkami. Úspešne si poradí so širokou škálou záberov počnúc fotografovaním krajiny a končiac napríklad snímaním portrétov. Novinka sa môže pochváliť 4-krokovým stabilizátorom obrazu, vďaka ktorému sú ostré i snímky vytvorené pri zlých podmienkach alebo pri maximálnom zoome. Základom nového objektívu je kruhová clona so siedmimi lamelami umožňujúca nádherne rozostrené pozadie, ktoré ocenia napríklad autori portrétnych fotografií. Skvelé je i spojenie inteligentného priebežného automatického zaostrovania s technológiou takmer nepočuteľného pohonu STM, vďaka ktorému už zaostrovanie pri natáčaní filmov nespôsobuje nežiadúce zvukové rušenie.

Kľúčové vlastnosti digitálnej zrkadlovky EOS 77D:

 • Inštinktívne ovládanie

 • Rozlíšenie 24,2 megapixelov

 • Jednoducho použiteľné automatické zaostrovanie so 45 krížovými bodmi

 • Technológia Bluetooth pre vzdialené bezdrôtové ovládanie a zdieľanie pomocou inteligentných zariadení

 • Plynulé, rýchle a presné zaostrovanie pri natáčaní filmov vďaka technológii automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS

 

Kľúčové vlastnosti digitálnej zrkadlovky EOS 800D:

 • Obrazová kvalita digitálnej zrkadlovky so snímačom typu APS-C a rozlíšením 24,2 megapixelov

 • Optický hľadáčik a otočný dotykový displej

 • Jednoduché bezdrôtové snímanie snímok pomocou inteligentných zariadení

 • 45 krížových bodov AF a najrýchlejšie automatické zaostrovanie v režime živého náhľadu na svete

 • Jednoduché natáčanie špičkovo ostrých filmov v rozlíšení Full HD

 

Kľúčové vlastnosti objektívu EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM:

 • Zoom s univerzálnym rozsahom ohniskových vzdialeností 18 až 55 mm

 • Dĺžka 61,8 mm a váha iba 215 g

 • 4-krokový stabilizátor obrazu

 • Automatické zaostrovanie s pohonom STM

 • Špičková obrazová kvalita

 

Kľúčové vlastnosti diaľkového ovládača BR-E1:

 • Pripojenie pomocou technológie Bluetooth

 • Dosah 5 metrov zo všetkých smerov

 • Jednoducho dostupné ovládacie prvky

 • Fotografovanie i natáčanie filmov

 • Ovládanie zaostrovania i zoomu

1 Medzi nevýsuvnými setovými objektívmi s ohniskovou vzdialenosťou 18 až 55 mm pre digitálne zrkadlovky,
k februáru 2017 a na základe prieskumu spoločnosti Canon.

2 Medzi digitálnymi fotoaparátmi s výmennými objektívmi, so snímačom typu APS-C a so systémom automatického zaostrovania s detekciou fázového rozdielu vstavanou do obrazového snímača, na základe prieskumu spoločnosti Canon k 14. februáru 2017. Stanovenie údajov prebehlo na základe štandardných testov asociácie CIPA
a interných testovacích metód spoločnosti Canon, a to pri použití objektívu EF-S18-55mm F4-5.6 IS STM nastaveného na ohniskovú vzdialenosť 55 mm a jednobodového automatického zaostrovania s vybraným stredovým bodom jednosnímkového automatického zaostrovania, režimu živého náhľadu a ručného režimu, 12 EV (pri izbovej teplote a citlivosti ISO 100).

 

Nový systémový fotoaparát značky Canon pre vynikajúce snímky – EOS M6

BRATISLAVA, 15. februára 2017 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes predstavila najnovší prírastok do rodiny systémových fotoaparátov EOS M – model EOS M6. Nový fotoaparát spája špičkové technológie značky Canon do kompaktného tela a stavia na najnovších fotografických inováciách vrátane CMOS snímača typu APS-C s rozlíšením 24,2 megapixelov alebo automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS. Novinka sa tak môže v jednoducho prenosnom prevedení pochváliť rýchlosťou i kvalitou digitálnych zrkadloviek. Canon nový model navrhol s ohľadom na maximálnu podporu tvorivého vyjadrenia autorov – fotenie prostredníctvom LCD displeja otvára možnosť vytvárať snímky z neobvyklých uhlov a zaisťuje, že používatelia budú vždy pripravení zachytiť tú správnu udalosť pred objektívom.

Výkon pre nádherné výsledky

Nový fotoaparát je vhodný na fotenie v rôznych obdobiach, od žiarivých letných dní až po zimné večery. Za touto univerzálnosťou stojí vysoký výpočtový výkon obrazového procesoru Canon DIGIC 7, ktorý bez ohľadu na svetelné podmienky zaisťuje bohatšie tóny i detaily výsledných snímok. Vďaka kombinácii tohto procesoru, CMOS snímača s rozlíšením 24,2 megapixelov a automatickému zaostrovaniu s duálnymi pixelmi CMOS, dokáže nový EOS M6 v každej situácii ponúknuť používateľom kvalitu a rýchlosť známu z digitálnych zrkadloviek.

Canon EOS M6 je vhodný i na zachytenie spontánnych okamihov, kedy nie je možné mať scénu plne pod kontrolou – od živého pouličného umenia až po vysoko dynamické akcie. Nový fotoaparát totiž umožňuje kontinuálne snímanie rýchlosťou 7 snímok za sekundu (v prípade pevného zaostrenia dokonca 9 snímok za sekundu). Používatelia tak majú istotu, že nikdy nezmeškajú žiadny záber. Súčasťou EOS M6 je i päťosá stabilizácia pre nakrúcanie filmov, vďaka ktorej sú výsledné videá v rozlíšení Full HD so snímkovacou frekvenciou 60p celkom plynulé a neroztrasené – a to i pri vytváraní záberov v pohybe. Výsledky môžu byť navyše ešte lepšie, stačí len využiť objektív s podporou technológie dynamického IS, ako je napríklad Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM.

Ikonický design EOS vrátane spôsobu ovládania

Nový prírastok stavia na klasickom dizajne systému Canon EOS a vďaka ideálnej veľkosti je vhodný partner pre akékoľvek dobrodružstvo. Canon EOS M6 sa môže pochváliť tiež jednoduchým používaním bez ohľadu na konkrétnu situáciu a kompozíciu – konštruktéri mu dali do vienka veľký výklopný dotykový LCD displej i volič pre ovládanie palcom, teda prvky, ktoré doslova na dosah prstu ponúkajú plnú a intuitívnu kontrolu nad fotoaparátom.

Pripojiť a zdieľať

Vďaka integrovanej Wi-Fi konektivite a funkcii NFC môžu používatelia celému svetu jednoducho a rýchlo ukázať dianie okolo seba. Súčasťou prístroja je i technológia Bluetooth1, ktorá zaisťuje neustále prepojenie EOS M6 s inteligentným telefónom alebo tabletom, a teda i prezeranie snímok na týchto zariadeniach bez potreby vyberať fotoaparát z brašne. Technológia Bluetooth dovoľuje i vzdialené fotografovanie, ktoré je ideálne napríklad pre perfektné skupinové selfie snímky alebo pre zachytenie scén bez vyrušenia snímaného objektu – napríklad pri fotografovaní divokej zveri.

Celkom nový hľadáčik

Canon spolu s EOS M6 predstavil i nový elektronický hľadáčik EVF-DC2. Tento kompaktný a ľahký externý hľadáčik je určený pre kompatibilné fotoaparáty EOS M – vrátane novinky EOS M6 – i pre rad modelov PowerShot. Základom hľadáčiku typu 0,39 je displej s rozlíšením 2,36 milióna bodov, ktorý zobrazuje každý zložitý detail. Dôležité je i stopercentné pokrytie zaisťujúce identický obsah zorného poľa i výsledného záberu. Elektronický hľadáčik EVF-DC2 zobrazuje dianie pred fotoaparátom v reálnom čase s obnovovacou frekvenciou až 120 snímok za sekundu. Prechod medzi používaním displeja a hľadáčika je veľmi jednoduché – stačí fotoaparát priblížiť k tvári, a používatelia si tak môžu vychutnať podporu skutočne pohotového vytvárania snímok. A vďaka hmotnosti iba 29 gramov a kompaktnému prevedeniu je nový hľadáčik ideálny do fotografickej brašne každého majiteľa EOS M6.

 

Kľúčové výhody fotoaparátu EOS M6:

 • Vysoká kvalita v malom tele

 • Špičkový výkon v najdôležitejších okamihoch

 • Nová úroveň filmovej kreativity

 • Skvelá kombinácia kompaktného prevedenia a vlastností digitálnych zrkadloviek

 • Zdieľanie snímok s celým svetom bez použitia káblov

 

Kľúčové výhody elektronického hľadáčika EVF-DC2:

 • Dostatočný kľud na prípravu záberu

 • Nový štýl práce s fotoaparátom

 • Prenosné prevedenie umožňujúce mať hľadáčik neustále pri sebe

1 Technológia Bluetooth s nízkou spotrebou. Bluetooth a súvisiace logá sú registrované ochranné známky Bluetooth SIG, Inc. a spoločnosť Canon Europe je oprávnená k ich odpovedajúcemu využitiu. Ostatné ochranné známky a obchodné názvy sú majetkom príslušných vlastníkov.

 

Najnovšia aktualizácia Canon Connect Station CS100 rozširuje možnosti ukladania a zdieľania fotografií

BRATISLAVA, 15. februára 2017 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes oznámila najnovšiu aktualizáciu svojho zariadenia Connect Station CS100, ktoré z jedného miesta umožňuje jednoduché ukladanie, prezeranie a zdieľanie fotografií i filmov. Vďaka novému firmware 2.5 sú možnosti importu i exportu omnoho širšie – po novom zahŕňajú i prenos filmov z inteligentných zariadení pomocou aplikácie Connect Station. Popri aktuálnej podpore nahrávania fotografií a filmov prostredníctvom USB rozhrania, slotov pre pamäťové karty SD a CF, bezdrôtovej funkcii NFC a Wi‑Fi sietí dostávajú používatelia navyše možnosť jednoduchého ukladania a projekcie záberov vytvorených mobilnými telefónmi alebo tabletmi.

Najnovší firmware vylepšuje i import fotografií, ktorý je teraz v prípade sieťového prenosu z počítača až trikrát rýchlejší. Medzi ďalšie nové funkcie patrí napríklad prehrávanie albumu v nekonečnej slučke, ktoré je vhodné pre neustále zobrazenie obľúbených fotografií a možnosť vypnutia automatického prechodu do pohotovostného režimu.

Kľúčové vlastnosti Connect Station CS100:

 • Jednoduchý import fotografií i filmov z fotoaparátu, osobného počítača alebo pamäťovej karty

 • Bezproblémové nahrávanie i sťahovanie snímok na a z inteligentných zariadení prostredníctvom aplikácie Connect Station

 • Prezeranie fotografií a filmov na jednom mieste z rôznych zariadení

 • Zdieľanie snímok na sociálnych sieťach, cloude alebo ďalších zariadeniach Connect Station

 • Priama tlač na bezdrôtovú tlačiareň

Canon predstavuje nové zrkadlovky a CSC fotoaparát M6
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...