Večerná fotografia

Večerná fotografia

Workshopy  /  FOTOma.sk

Dnešné fotoaparáty toho dokážu veľa. Dokonca fotografovať na určité aplikácie za súmraku bez statívu. Poctivá večerná fotografia ale vyžaduje poctivý prístup. Ak chcete, aby vaše fotky boli čo najkvalitnejšie a mohli visieť trebárs na stene vo veľkom formáte, budete potrebovať statív a niekoľko skúseností pri fotografovaní i spracovaní fotografií.
Ak ste ešte takto nevyskúšali fotografovať večerné či nočné zábery, práve pre vás je určený workshop večernej fotografie.

So skúseným fotografom, lektorom a šéfredaktorom Julom Kotusom sa naučíte, kedy a aký motív fotografovať, ako ho nakomponovať a akú expozíciu použiť. Následne sa naučíte, ako svoje fotografie spracovať, aby boli bez zbytočného šumu a mali dobrý dynamický rozsah, kontrast a farby. 
Nie, nebudeme sa venovať HDR a spájaniu množstva záberov, urobíme to všetko naraz a tomu prispôsobíme aj čas snímania aj spôsob spracovania obrazu. 

Vyskúšame si

- Ako zvládnuť svetlo v nočnej fotografii
- Ako správne používať statív
- Ktoré prvky kompozične kam umiestniť
- Ako fotografovať statické i pohybujúce sa objekty
- Maľovanie svetlom
- Spracovanie fotografií v programe Adobe Photoshop Lightroom a export do tlače a na web

Workshop je určený pre začínajúcich a mierne pokročilých fotografov, ktorým učarovala večerná a nočná fotografia. Lektor

Julo Kotus

Kedy

5.5.2017 (piatok) 17:00 - 23:00 teoretická časť v PRO.Laika Gallery Restaurant, Palackého 14, Bratislava, fotenie v Bratislave
7.5.2017 (nedeľa) 04:00 - 11:00 praktická časť v PRO.Laika Gallery Restaurant, Palackého 14, Bratislava

Cena workshopu: 119€

Zahŕňa náklady na školiteľa, priestory (horná galéria PRO.Laika Gallery Restaurant), občerstvenie pri workshope (káva, minerálka).

Odporúčaná technika

Digitálny fotoaparát s manuálnym režimom, statív, objektívy širokouhlé a štandardné, káblová spúšť alebo diaľkové ovládanie (nie je nutnosť), na spracovanie fotografií notbook s Adobe Photoshop Lightroom (nie je nutnosť, možno sa aj iba prizerať).

PRIHLÁSIŤ SA NA WORKSHOP >>>

 

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...