Fotosúťaž: Pro.Laika fotograf roka 2024

Fotosúťaž: Pro.Laika fotograf roka 2024

11 mesiacov, 11 kôl a na konci roka zaujímavé ceny pre najlepších.  /  FOTOma.sk / 01.02.2024 / 18:00

Pro.Laika v spolupráci s portálom FOTOma.sk pre vás pripravili celoročnú súťaž „Pro.Laika fotograf roka 2024“. Čaká na vás 11 kôl, 11 zaujímavých tém. Nenechajte svoju techniku zaháľať, prijmite výzvu a poďte sa s nami zlepšovať! Ku každej téme pripravíme článok, ktorý vám s ňou pomôže, alebo vás inšpiruje. Veríme, že na konci súťaže budete mať vo svojej zbierke viac krásnych fotografií a že si s nami aktívne užijete rok 2024. Na konci súťaže vyhlásime víťazov, ktorí získajú atraktívne ceny.

Ako sa prihlásiť do súťaže

Súťaž je určená pre každého, kto má záujem a chuť prezentovať svoju fotografickú tvorbu. Súťaže sa môžu zúčastniť všetci registrovaní užívatelia portálu fotoma.sk. Sledujte portál FOTOma, kde začiatkom každého mesiaca otvoríme súťažnú tému, do jej galérie môžete prihlásiť vaše súťažné fotografie.

Súťažné témy

 

Podmienky súťaže

Súťaž pozostáva z 11 kôl. Začíname 1. februára a končíme 31. decembra 2024. Pripravili sme pre vás 11 zaujímavých tém, ktoré preveria vašu kreativitu, talent a univerzálnosť. Do každého kola môžete prihlásiť max. 3 fotografie. Vždy 1. v mesiaci spustíme možnosť pridávať fotografie do galérie príslušného kola.

 • Súťažné fotografie musia byť nahrané prostredníctvom portálu fotoma.sk v digitálnej forme. Fotografie zaslané inou formou neprijímame. Fotografie môžu byť upravené alebo retušované, ale nemali by byť upravené tak, že by nezodpovedali realite.
 • Každý súťažiaci môže zaslať maximálne tri fotografiíe v jednom kole. 
 • Zaslaním fotografie do súťaže súťažiaci udelia organizátorovi súťaže právo na použitie a verejné zverejnenie fotografie na webovej stránke súťaže, v súvislosti s propagáciou súťaže a prezentáciou víťazných prác.
 • Výsledky súťaže budú oznámené na webovej stránke súťaže. 
 • Súťaž je bezplatná a každý súťažiaci môže získať ocenenie bez ohľadu skúsenosti s fotografiou.
 • Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu pravidiel súťaže a v prípade potreby bude informovať súťažiacich prostredníctvom webovej stránky súťaže.
 • Všeobecné podmienky a pravidlá súťaže stiahnete klinkutím tu.

 

 

Vyhodnotenie a vyhlásenie Fotografa roka

V každom kole bodovo ohodnotíme najlepšie fotografie a nakoniec vyhlásime Fotografa roka 2024. Najlepšie fotografie budeme bodovať. Víťaz kola získa 10 bodov, za druhé miesto je 9 bodov, za tretie 8 bodov a tak až po desiate miesto, ktoré získa 1 bod. Víťazom sa stane ten, kto získa celkovo najvyšší počet bodov zo všetkých jedenástich kôl.

Tip: Do súťaže prihlasujte fotografie vo formáte JPG, odporúčame rozmer dlhšej strany 2048 px, farebný profil sRGB. Ako pripraviť fotografie do súťaže sa dočítate v našom článku. Kvalitné fotografie majú väčšiu šancu na výhru.

Víťazné fotografie jednotlivých kôl vyberie odborná porota zložená z redakcie FOTOmy. Celkové vyhodnotenie súťaže prebehne v januári 2025 a bude zverejnené na stránkach portálu www.fotoma.sk.

Víťazné fotografie budeme uverejňovať na naších sociálnych sieťach a tiež v našom newslettery, vďaka čomu budú propagované medzi množstvom milovníkov fotografie.

Tešíme sa na vaše fotografie a želáme vám veľa šťastia v súťaži!

 

Ceny

Na súťažiacich čakajú atraktívne ceny v hodnote 4798 Eur.

 

1. miesto2. miesto3. miesto
Poukaz na nákup techniky značky Canon v hodnote 1500 €Fotoaparát Panasonic Lumix GH5S v hodnote 1499 €Poukaz na nákup fototechniky značky Nikon v hodnote 1000 €
4. miesto5. miesto
Poukaz na nákup vybavenia značky Peak Design v hodnote 500 €Fotobatoh Lowepro PhotoSport X BP 45L AW v hodnote 299 €

 

Organizátor súťaže

 

 

Hlavný sponzor súťaže

 

 

 

Sponzori súťaže

 

 

 

Komentáre

 • Juraj Bobošík / 19.02.2024 10:28:48
  Dobry den, Chcem sa spytat ci by sa nedalo s panasonicom dohodnut na inej cene nech aj mensiu hodnotu :D Akoze neni sanca, ze by som ako uplny amater mal sancu na tak vysoke miesto :D, ale ako niekto kto pouziva vyhradne vsetko lumix aj telo aj objektivy ma zaskocilo, ze druha cena vo fotografickej sutazi je zrovna telo, ktore je zo vsetkych modelov najviac postavene pre video Dakujem
 • Juraj Bobošík / 19.02.2024 10:28:48
  Dobry den, Chcem sa spytat ci by sa nedalo s panasonicom dohodnut na inej cene nech aj mensiu hodnotu :D Akoze neni sanca, ze by som ako uplny amater mal sancu na tak vysoke miesto :D, ale ako niekto kto pouziva vyhradne vsetko lumix aj telo aj objektivy ma zaskocilo, ze druha cena vo fotografickej sutazi je zrovna telo, ktore je zo vsetkych modelov najviac postavene pre video Dakujem
  Mário Jarolím Šturdík / 11.03.2024 10:35:47
  Podla mna je to v kompetencii organizátora aku da cenu. Berte alebo nechajte tak. Nic v zlom:)
 • Daniel Barczi / 11.03.2024 17:29:07
  Dobrý deň, výsledky jednotlivých kôl budú zverejnené priebežne, alebo výsledky budú vyhlásené až na konci súťaže? Ďakujem!
 • Marko Kuchár / 02.04.2024 14:54:34
  Dobrý deň, keď mám príbeh napr. párenia vtákov kde je desať fotografii a tri z nich je iba chudobná kostra,mám dať iba tri?
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...