fotografií: 0
videní profilu: 302
hodnotení: 0
naposledy prihlásený: 14.12.2016 10:09:16

 • A Boh stvoril vojnu: Noel Quidu s foťákom v ozbrojených konfliktoch

  A Boh stvoril vojnu: Noel Quidu s foťákom v ozbrojených konfliktoch

  Francúzsky fotograf Noȅl Quidu prešiel s fotoaparátom takmer všetky ozbrojené konflikty za posledných tridsať rokov. Ukazoval zvyšku sveta, akých zverstiev sú ľudia, neochvejne presvedčení o svojej pravde, schopní. Jeho fotografie boli trikrát ocenené na prestížnej súťaži World Press Photo. Vo vydavateľstve Lammerhuber mu práve vychádza kniha A Boh stvoril vojnu.

  15.10.2019 14:15:00
  Jana Čavojská
  Blog
  1 komentár
 • Gustavo Minas: Fascinujúca každodennosť

  Gustavo Minas: Fascinujúca každodennosť

  Uletené kompozície, vtip. A farby, farby, farby. Živé ako brazílske Sao Paolo, kde Gustavo Minas žije a fotografuje. Jeho novú knihu Maximum Shadow, Minimal Light označil brazílsky denník El País za jednu z najlepších kníh desaťročia o Brazílii. Práve vychádza aj v Európe v Edition Lammerhuber.

  22.08.2019 15:10:00
  Jana Čavojská
  Blog
  2 komentáre
 • Podvodníci v akcii

  Podvodníci v akcii

  Ako som zostupoval do hlbiny, cítil som, že mi srdce bije o trochu rýchlejšie než zvyčajne. Podo mnou boli stovky žralokov. Nešťastná ryba plávala sem a tam medzi koralmi a hľadala úkryt. Žraloky ju nasledovali. Jeden žralok belasý zrazu zahryzol rybe do hlavy a druhý ju podplával, aby získal lepšiu pozíciu. Ryba sa v zúfalstve pustila rovno ku mne. Narýchlo som urobil zopár záberov a schúlil som sa do klbka. Útoky žralokov zatiaľ pokračovali. Z ryby nakoniec zostalo len zopár šupín.

  25.03.2019 11:40:00
  Jana Čavojská
  Blog
  3 komentáre
 • Robo Kočan: Prepájam paralelné svety

  Robo Kočan: Prepájam paralelné svety

  Popradský fotograf vystavuje v Tatranskej galérii svoje práce. Oslavuje tak päťdesiatku. A s ňou tridsaťpäť rokov tvorby umeleckej fotografie. Fotka ho sprevádza od detstva. Výstavu Mosty si môžete pozrieť do konca januára.

  03.01.2019 10:35:00
  Jana Čavojská
  Blog
  4 komentáre
 • Tim Flach: Portréty zvierat s dušou

  Tim Flach: Portréty zvierat s dušou

  Pred objektív do svojho londýnskeho ateliéru dotiahol orangutana či leva, no fotografuje aj v divočine, v záchranných staniciam, zvieracích sanktuáriách a zoologických záhradách po celom svete. Jeho fotografie zvierat s nám blízkymi, ľudskými gestami a pohľadmi, sa stali ikonické. Publikujú ich najvýznamnejšie svetové médiá. Britský fotograf Tim Flach pracuje na dlhodobých projektoch, je autorom piatich objemných kníh. Hoci sú jeho fotografie často zábavné, fascinujúci svet zvierat nepribližuje iba pre pobavenie. Chce poukázať na to, koľko toho máme so zvieratami spoločné a ako veľmi potrebujú, aby sme sa k nim správali lepšie.

  25.10.2018 11:05:00
  Jana Čavojská
  Blog
  1 komentár

Autor sleduje

Sledovaný autormi