Predstavujeme: Wallerret - rukavice pre fotografov

Predstavujeme: Wallerret - rukavice pre fotografov

Široká ponuka kvalitných rukavíc pre fotografov.  /  Srnec Karol / 16.11.2023 / 06:00

Kolekcia fotografických rukavíc Wallerret je starostlivo navrhnutá tak, aby obsahovala rukavice pre každé zimné podmienky, čo vám umožní pokračovať vo fotografovaní počas celej zimy.

Teplotu rukavíc ovplyvňujú materiály, ktoré pre plášť a hrúbka a typ izolácie v každej rukavici. Každý pociťuje chlad inak a teplo potrebné na fotografovanie sa bude výrazne líšiť v závislosti od činnosti, ktorú vykonávate, úrovne vlhkosti, chladného vetra a, samozrejme, osobných reakcií na chlad. Niektorí z nás pociťujú chlad oveľa rýchlejšie ako iní. Vďaka týmto faktorom je veľmi ťažké priradiť teplotné hodnotenie, ktoré by vyhovovalo všetkým.

 

Ako si vybrať správne rukavice podľa tepla

Hoci hodnotenie hrejivosti neposkytuje odporúčanú teplotu, pre ktorú je daná rukavica vhodná, poskytne vám predstavu o hrejivosti konkrétnej rukavice v porovnaní s ostatnými modelmi. Zvážte typ fotografie, ktorý zažívate najčastejšie. Potom sa zamyslite:

a) Úroveň aktivity

Ste v teréne, na turistike a často sa pohybujete? Ste fotograf divokej prírody, ktorý potrebuje zostať na pokojnom (a chladnom) mieste niekoľko hodín? Premyslite si, koľko aktivity počas fotografovania vykonávate a akú izoláciu potrebujete pre tieto situácie.

b) Koľko vrstiev oblečenia nosíte?

Dobrým pravidlom je zrkadliť, koľko vrstiev oblečenia nosíte. Ak ste zahalení do základnej vrstvy, niekoľkých stredných vrstiev a nepremokavej vonkajšej vrstvy, pravdepodobne budete potrebovať maximálne teplo aj na rukách. Ak ste oblečení tak, aby ste išli na kožu do hôr (t. j. základná vrstva a vetrovka), pravdepodobne nepotrebujete náš najzatepľovanejší model rukavíc.

 

Ako si vybrať rukavice.

Hodnotenie hrejivosti rukavíc Vallerret

Nižšie sú uvedené hodnotenia hrejivosti.

 

Arktické zimné podmienky

Toto hodnotenie znamená, že táto konkrétna fotografická rukavica je najvhodnejšia na fotografovanie v arktických teplotách s maximálnou izoláciou a ochranou proti živlom.

 

Alta Arctic Mitt

Keď naozaj potrebujete ďalšiu vrstvu. Ak máte na sebe 4-5 vrstiev na tele (t. j. viacero búnd), s najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať viacero vrstiev aj na rukách. Toto je určené pre Arktídu a extrémne chladné podnebie.

Hlboké zimné podmienky

Toto hodnotenie znamená, že táto konkrétna fotografická rukavica je najvhodnejšia na fotenie pri veľmi nízkych teplotách v hlbokom snehu. Rukavice sú silne izolované a navrhnuté z vysoko výkonných materiálov, ktoré vás chránia pred nepriaznivými vplyvmi počasia.

 

Hatchet

Hlboké zimné rukavice. Použite ich, keď musíte pracovať so snehom a/alebo fotografovať v chladnejšom prostredí.

Stredné zimné podmienky

Toto hodnotenie naznačuje, že táto konkrétna fotografická rukavica je najvhodnejšia na fotografovanie v stredne vysokých zimných teplotách a je skvelou voľbou ako rukavica na každodenné použitie v zime. Rukavice do strednej zimy majú strednú vrstvu izolácie, ktorá optimalizuje pocit z fotoaparátu a priľnavosť.

 

Markhof Pro V3

Rukavice na každodenné použitie, skvelá voľba pre väčšinu zimných dní. Rukavice Markhof sa dajú s veľkou obratnosťou používať od ulíc až po vrcholy hôr.

W’S Nordic

Dámy, pozor! Rukavice W’S Nordic sú určené len a len pre vás! Všetko, čo sa očakáva od skvelých fotografických rukavíc, v strihu, ktorý sadne na ženskú ruku. W’S Nordic sú rukavice určené na každodenné použitie od fotenia krajín a chodenia po horách po fotografovanie zimných záberov na ulici.

Mierne zimné podmienky

Toto hodnotenie znamená, že táto konkrétna fotografická rukavica je najvhodnejšia na fotografovanie pri miernych zimných teplotách. Rukavice Mild Winter majú tenkú vrstvu izolácie, ktorá optimalizuje pocit z fotoaparátu a priľnavosť.

 

Urbex

Urbex je určený pre pouličných fotografov, ktorí hľadajú štýl aj teplo. Je to dokonalá rukavica na prechod z kaviarne do zadných uličiek mestskej tundry.

Ľahé zimné podmienky

Toto hodnotenie naznačuje, že táto konkrétna fotografická rukavica je najvhodnejšia na fotenie vo veľmi miernych zimných dňoch alebo na začiatku jari. Overte si u modelov, či je použiteľná ako základná vrstva vnútri iných fotografických rukavíc Vallerret.

 

Power stretch Pro liner

Pre väčšie teplo ich môžete pridať ako základnú vrstvu k niektorým rukaviciam Vallerret alebo ich nosiť samostatne vo veľmi miernych zimných podmienkach, keď chcete len prechladnúť. Mäkké, teplé, odolné a poskytujú dodatočnú ochrannú vrstvu.

Ako si vybrať správnu veľkosť

Najistejšie je prísť k nám do predajne a vyskúšať si, ktorá veľkosť vám padne najlepšie. Ak si objednávate rukavice cez eshop, pomôže vám veľkostná tabuľka.

Ponuka fotografických rukavíc Wallerret v obchode Pro.Laika

Predstavujeme: Wallerret - rukavice pre fotografov
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

  • Jozef Svetlošák / 16.11.2023 10:08:45
    Pár skúseností zo zimnej turistiky. Najhoršie počasie je okolo nuly, dážď so snehom, ktoré rukavice premočia a prsty stratia cit. Teploty pod -5 stupňov sú už v pohode, lebo už nie je tak vlhko, je suchší vzduch. Tu sa mi osvedčili jedny tenké rukavičky určené na behanie a na vrch palčiaky s dutým vláknom. Je dobrú mať dlaňovú časť vodeodolnú z kvalitnej gumy. Na reťaziach a zamočených rebríkoch v zime je to na nezaplatenie. Niekoľkokrát ma zachránili rezervné ponožky, ktoré v núdzi fakt pomôžu, pokiaľ človek nemá ešte jedny rezervné rukavice. A keď ani to nepomôže, tak je dobré mať v batohu výhrevné vrecúška, ktoré pomôžu naštartovať obeh v prstoch. Je ešte jedna alternatíva vyhrievané rukavice, ale s nimi skúsenosť zatiaľ nemám. Snáď niekto doplní skúsenosti.
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...