Predstavujeme: statívy Sirui Traveler

Predstavujeme: statívy Sirui Traveler

Investujte do kvalitného statívu, vydrží roky a urobí vám dobrú službu.  /  Srnec Karol / 27.03.2024 / 06:00

Ak si kupujete statív, vyhnite sa kúpe lacných plastových statívov a rovno investujte o niečo viac. Statív musí byť funkčný. A také sú statívy Sirui Traveler. Naviac majú výborný pomer cena/výkon, sú spoľahlivé a naviac aj ľahké a kompaktné.

Sirui Traveler

V ponuke radu Traveler sú dve veľkosti. Menšie statívy Traveler 5 a väčšie Traveler 7. S nohami s hliníku sú tie s označením A (aluminium) a s nohami z uhlíkových vlákien sú tie s označením C (carbonfiber). Karbónové sú samozrejme o niečo ľahšie.

V ponuke sú štyri modely určené pre fotografov, osadené sú guľovou hlavou. Piaty model 7VC je osadený videohlavou.

Rad statívov Traveler, ako jeho názov naznačuje, je určený na cestovanie. Okrem nízkej hmotnosti sa statívy vyznačujú konštrukciou s preklápaním nôh, vďaka čomu sú skladnejšie pri preprave. Nohy sú polohovateľné, prispôsobiteľné rôznemu terénu. Zámky vysúvania sekcii sú prstencové, typu Twist Lock. Stredový stĺpik je výsuvný a môžete ho aj otočiť, čo umožňuje snímať nízko nad úrovňou terénu. Na dvoch nohách je termo bandáž.

U modelov 7A a 7C sa jedna z nôh dá odskrutkovať a po spojení so stredovým stĺpikom dostanete monopod. Na základni statívu je vodováha. Konce nôh sú osadené gumovými koncovkami, ktoré môžete vymeniť za kovové hroty (len u modelov Traveler 7).

Guľové hlavy majú samostatne ovládateľnú panoramatickú základňu. Rýchloupínaci systém je kompatibilný so štandardom Arca-Swiss. Hlavy sú osadené vodováhou.

Videohlava má hladký plynulý chod, dobre ovládateľný dlhou rukoväťou. Rýchloupínaci systém má poistku proti vykĺznutiu doštičky.

V balení nájdete praktický obal, náradie a kovové špice (len u väčších modelov 7A a 7C).

Sirui Traveler 5A a 5C

Model 5C je menší, vhodný pre ľahšie zrkadlovky, bezzrkadlovky a pre ultrazoomy. Odporúčam ho napr. všeobecne pre Micro 4/3 fotoaparáty, amatérske fotoaparáty typu Sony A6700, Fujifilm X-T30 II, Nikon Z fc a pod.

 

 

Hliníkový model Traveler 5A má maximálnu výšku 1380 mm, hmotnosť 1050 gramov a znesie max. zaťaženie až 4 kg. Karbónový model 5C má rovnakú výšku i max. zaťaženie, jeho hmotnosť je ale len 895 gramov.

 

V prepravnej konfigurácii.

 

Statívy Sirui Traveler 5A a 5c sú flexibilné.

 

Medzi príslušenstvom nájdete imbusové kľúče a praktické puzdro.

Sirui Traveler 7A a 7C

Model 7C je väčší a udrží aj poloprofesionálny fotoaparát so stredne veľkým objektívom. Napríklad Sony A7 IV s objektívom 70-200/4, alebo Nikon Z7 II s objektívom 24-200 mm a pod.

 

 

Hliníkový model Traveler 7A má maximálnu výšku 1680 mm, hmotnosť 1890 gramov a znesie max. zaťaženie až 8 kg. Karbónový model 7C má rovnakú výšku i max. zaťaženie, jeho hmotnosť je ale len 1550 gramov.

 

 

Stredový sĺpik môžete otočiť a dostať fotoparát na úroveň zeme. Spojením stredového stĺpika jednej nohy vytvoríte monopod.

 

Oproti modelom 5A a 5C sú vo výbave naviac vymeniteľné kovové hroty.

 

Sirui Traveler 7VC

Profesionálny statív Sirui Traveler VC s video hlavou VA-5 určený pre kameramanov a malé ľahké pozorovacie ďalekohľady. Statív je vyrobený z uhlíkových vlákien.

Maximálna výška je 1710 mm, hmotnosť aj s hlavou je 1840 gramov. maximálne zaťaženie sú 3 kg.

 

Model 7VC je osadený videohlavou.

 

Aj tu nájdete vo výbave puzdro, imbusy a vymeniteľné hroty.

 

Tajný tip: V spodnej časti stredového stĺpika je ukrytý hák, na ktorý môžete zavesiť dodatočnú záťaž. To ale nie je môj tip. Keď vyskrutkujete časť s hákom, na konci je imbusový kľúč, takže ho máte vždy so sebou.

P. S.

Mám niekoľko statívov. Musím, testujeme menšie i väščšie fotoaparáty a objektívy. Na ľahšiu techniku používam Manfrotto Beefree Carbon na ťažšiu Velbon Sherpa PRO CF-540. Sirui Traveler 7C je presne uprostred a asi aj preto ho používam najčastejšie. Hoci Sirui Traveler 7C odporúčam skôr pre poloprofesionálnu techniku, neraz som mu ale poriadne naložil a vydržal to so cťou. Statív používam už štvrtý rok, niekdy ma nesklamal. Funguje ako nový. Vďaka dlhoročným skúsenostiam môžem statívy Sirui Traveler odporúčiť aj vám.

 

Statívy Sirui radu Traveler v ponuke obchodu Pro.Laika:

Sirui Traveler 5A

Sirui Traveler 5C

Sirui Traveler 7A

Sirui Traveler 7C

Sirui Traveler 7VC

Predstavujeme: statívy Sirui Traveler
5 5 with 2
 
počet hodnotení: 2

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...