Špičkové DOD kamery do auta vás ochránia

Recenzia  /  PRO.Laika / 16.06.2014 / 00:00
Prednedávnom jeden z našich kolegov zažil nepríjemnú situáciu v Bratislavských uliciach. Pred križovatkou pokojne zastal na červenej a zozadu doň vpálilo auto nemenovanej televízie...
 
Vynechám podrobnosti a zhrniem to takto: Kolega bol sám a v konfrontujúcom aute dvaja. Tí svorne tvrdili, že kolega urobil myšičku a tesne pred križovatkou sa pred nich dostal a prudko brzdil. Ich verzia bola pre políciu dôveryhodnejšia - auto bolo posunuté nabok. Alebo na nich zapôsobilo logo známej televízie na dodávke? Je to jedno, výsledok bol nespravodlivý, pokuta nemala byť udelená a poistka sa mala čerpať z inej poisťovne...
 
Takýto prípadov je na našich cestách nespočetné množstvo. Kolega si hneď po privezení auta zo servisu nechal nainštalovať DOD kameru LS430W a každú jazdu tak zaznamenáva pre prípad potreby. Človek nikdy nevie...
 
DOD kamera nás naozaj presvedčila natoľko, že sme ju začali aj predávať. Tak trochu s našou špecializáciou súvisí. :) Ide o jednou z najznámejších a najlepších značiek autokamier. DOD kamery sa vyznačujú ostrým objektívom s vysokou svetelnosťou, čo zaručuje kvalitný obraz aj za šera či nočnej jazdy. Objektív má pritom  140 ° pozorovací uhol bez tzv. fisheye efektu.
 
 
Rozlíšenie videa je Full HD (1080p / 30obr./s) a algoritmus kompresie je naozaj výborný. Pokojne môžete pasáže zo svojej cesty prestrihať a uložiť ako kvalitné video z dovolenky spolu so zábermi z klasickej videokamery.
Kvalitu videa samozrejme najviac ovplyvňuje objektív. Ten u LS430W je tvorený 6 sklenenými šošovkami s vynikajúcou svetelnosťou f1,6. V praxi to znamená, že nahrávate video s množstvom detailov a zároveň v šere či v noci je obraz čistejší a jasnejší ako u kamier s menej svetelným objektívom. 
 
Nahrávanie kamery sa spúšťa automaticky pri naštartovaní auta (dodávanie elektrickej energie do napájania kamery). Ak máte automobil so stálym prúdom v 12V zástrčke, môžete si aktivovať spúšťanie nahrávania pri detekcii pohybu vozidla.
 
GPS logger neustále zaznamenáva vašu pozíciu ale aj rýchlosť a smer jazdy. Dokáže vás upozorniť na prekročenie rýchlosti (vypínateľné).
 
G senzor zachytáva prudké zmeny smeru jazdy alebo prudké brzdenie či náraz. Jeho úlohou je nielen pomôcť definovať príčinu nehody, ale aj ochrániť súbory na micro SD karte pred poškodením. Pri aktivácii G senzor spustí ochranu uložených a aktuálnych súborov videa. DOD LS430W tak slúži aj ako čierna skrinka auta. Citlivosť G senzora si môžete nastaviť v menu kamery.
 
DOD LS430W nahráva video vo formáte MOV a ukladá ho na micro SD kartu až do kapacity 32GB. V menu si môžete nastaviť časové slučky, po ktorých kamera súbor uzavrie a začne novým. Je to výhodné nielen preto, že kamera potom inteligentne staré zábery prepisuje, ale aj pre to, ak si chcete z peknej cesty niektoré zábery uchovať. Jednoducho si na displeji zobrazíte nahrané videá a označíte video, ktoré si chcete uchovať dlhším podržaním tlačidla SOS. Kamera potom aj pri premazávaní nechá váš súbor nedotknutý. Súbory s videom si môžete stiahnuť jednoducho pomocou USB alebo z pamäťovej karty pomocou čítačky kariet.
 
 
Automatická synchronizácia dátumu a času
DOD LS430W prijíma signály GPS a podľa nich automaticky aktualizuje presný dátum a čas.
 
Ochrana heslom.
Táto funkcia umožňuje vlastníkovi hesla ochrániť nastavenia ovládania alebo ďalšie prevádzkové nastavenia, zmenu alebo vymazanie videa alebo obrazových dátových súborov. 
 
Obrazovka softvéru DOD Player s popísanými funkciami a údajmi (popisky sú zelenou farbou)
 

Softvér

Dodávaný softvér je jednoduchý na ovládanie. Importujete video, ktoré môžete prehrávať, zastaviť, pretočiť v oboch smeroch. Na obrazovke vidíte GPS súradnice, záznam G senzora (o preťažení pri prudkom brzdení, otáčaní alebo akcelerácii), rýchlosť vozidla, dátum a čas natáčania videa. V pravej časti si môžete aktivovať pohľad na mapu. V mape vidíte úsek trasy zodpovedajúci časovej slučke a zároveň označenie polohy auta podľa natočeného videa. V hornom pravom rohu je pre fajnšmekrov umiestnený aj kompas. Videá možno jednoducho v určitom momente rozstrihať na 30obrázkov - 1s záznamu. Obrázky môžete použiť na zistenie ŠPZ alebo iných detailov a ľahko poslať v prípade potreby mailom.
 

 

Vlastnosti DOD LS430W

 • Power WDR technológia - bohatá škála zachytených tieňov i svetiel
 • F1.6 svetelnosť - výkon aj v nedostatočnom osvetlení
 • Kamera s GPS loggerom
 • 140 ° širokouhlý uhol pohľadu
 • Automatická kalibrácia času
 • HUD kompas displej
 • HUD zobrazenie rýchlosti
 • Smart upozornenie prekročenia rýchlosti
 • 6G ostrá sklenená šošovka pre ostrý obraz
 • Ochrana heslom
 • Full HD 1080p (30 obr./s)
 • 2,7 " 16:9 širokouhlý displej
 • G-senzor automatického spúšťania ochrany súborov
 • SOS funkcia - uzamknutie súborov
 • Funkcia automatického zapnutia a nahrávania
 • Nahrávanie pri detekcii pohybu
 • Nahrávanie v slučke, označenie času a dátumu

Po skúsenostiach s kamerou do auta DOD LS430W ju môžeme smelo odporúčať aj našim zákazníkom.

 

DOD autokamery si môžete zakúpiť tu!

 


Ukážka nahratého videa v prehrávači DOD player

 

Galéria k článku


Špičkové DOD kamery do auta vás ochránia
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Marian Homeoffice Marian Homeoffice
  Marian Homeoffice / 16.06.2014 11:20:00
  Aj ja mam podobnu skusenost ako kolega, zial, treba hned na zaciatku odchytit okoloiducich svedkov a nenechat ich odist alebo si poprosit od nich telefonne cislo. Kamerka do auta vela vyriesi...
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...