Zachytávajte vzácne momenty v dokonalej kvalite. Predstavujeme FUJIFILM GFX100

Zachytávajte vzácne momenty v dokonalej kvalite. Predstavujeme FUJIFILM GFX100

Novinky  /  Tlačová Správa / 23.05.2019 / 10:55

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) s potešením oznamuje vydanie mirrorless digitálneho fotoaparátu GFX100 s novo vyvinutým snímačom s uhlopriečkou 55mm. Nový fotoaparát bude vlajkovou loďou mirrorless systému GFX, ktorý získal ocenenie od profesionálnych fotografov a fotografických nadšencov za použitie senzora s veľkosťou 43,8mm x 32,9mm (uhlopriečka 55mm), ktorý je približne 1,7 krát väčší ako 35mm snímač „full frame“.

 

GFX100 je vybavený snímačom s technológiou BSI a fázovým AF systémom, prvým svojho druhu pre obrazové snímače väčšie ako 35mm. Rýchlosť automatického zaostrovania je až dvojnásobne vyššia ako pri predchádzajúcich modeloch GFX (pri použití objektívu GF63mmF2.8) a zároveň ponúka funkciu Tracking AF na pohybujúce sa objekty, ako aj presnejšie kontinuálne zaostrovanie. Ďalšou svetovou novinkou je stabilizácia obrazu v tele (IBIS) stredoformátového mirrorless fotoaparátu, ktorá prináša 5-osú stabilizáciu obrazu až do 5,5EV*(1). Schopnosť nakrúcať video sa výrazne zlepšila oproti súčasným modelom GFX 50S a GFX 50R, aby sa GFX100 stal prvým mirrorless digitálnym fotoaparátom na svete s obrazovým snímačom tejto veľkosti alebo väčším, ktorý ponúka možnosť nahrávania videá s rozlíšením 4K 30p (10bit 4:2:2).

 

S týmito troma prvenstvami je GFX100 inovatívnym fotoaparátom, ktorý plní svoj účel zachytiť a zaznamenať vzácne momenty, ktoré sa už nikdy nebudú opakovať v najvyššej možnej kvalite obrazu.

____________

*(1) Na základe normy CIPA s GF63mmF2.8 R WR objektívom.

 

 

Hlavné vlastnosti

 

102MP obrazový senzor s uhlopriečkou 55mm

 

Nový senzor, špeciálne vyvinutý pre tento fotoaparát, uhlopriečne meria 55mm a môže sa pochváliť efektívnym počtom pixelov, ktorý dosahuje hodnotu 102 miliónov. V kombinácii so štvrtou generáciou procesora X-Processor 4 prináša najvyššiu kvalitu obrazu s výnimočnou reprodukciou farieb, ktorá je jedinečná pre fotoaparáty FUJIFILM a ultra ostré objektívy FUJINON GF.

 

Senzor má 3,76 mil. fázových detekčných pixelov (približne 100% pokrytie), čo umožňuje rýchle a presné zaostrovanie bez ohľadu na to, kde sa objekt v hľadáčiku nachádza. To vytvára úplne nový štandard v dynamike stredoformátových digitálnych fotoaparátov.

 

Štruktúra BSI snímača prijíma väčšie množstvo svetla a zároveň dosahuje lepší výkon v digitálnom šume. Snímač má nižší šum, väčší dynamický rozsah a rýchlejšie odčítanie pixelov aj napriek ich vysokému počtu.

 

 

Prvý 5-osý IBIS na fotoaparátoch s obrazovým snímačom väčším ako 35mm na svete

 

Vo všeobecnosti platí, že čím vyšší je počet pixelov obrazového snímača, tým vyššia je pravdepodobnosť rozmazania fotografie cez otrasy fotoaparátu. Aby sa zabránilo tejto hrozbe, FUJIFILM navrhol systém IBIS pre nový 102MP senzor, ktorého výkon je až 5,5EV (pri použití GF63mmF2.8 R WR).

 

Mechanizmus posunu snímača IBIS zabezpečuje stabilizáciu obrazu nielen proti štandardným pohybom (nakláňanie nahor / nadol a doprava / doľava), ale aj proti horizontálnemu posunu a otáčaniu.

 

Celá jednotka závierky je uchytená pomocou štyroch pružín, aby sa minimalizoval vplyv rázu závierky. To dramaticky rozširuje rozsah situácií, v ktorých môžete fotografovať s GFX100 a stále si vychutnávať výnimočne vysoké rozlíšenie.

 

 

 

Prvý stredoformátový mirrorless fotoaparát s možnosťou nakrúcať video s rozlíšením 4K 30p

 
Kombinácia nového obrazového snímača a vysoko výkonného procesora „X-Processor 4“ štvrtej generácie umožnila fotoaparátu nahrávať video s rozlíšením až 4K 30p (10bit 4:2:2 externe a 10bit 4:2:0 interne).

 

Keď je zvolený štandardný formát digitálneho kina (17:9), GFX100 zaznamenáva video na ploche snímača, ktorá meria 43,8mm (Š) x 23,19mm (V) s uhlopriečkou 49,56mm. To je väčšia plocha ako mnoho high-end kamier, ktoré boli predstavené v posledných rokoch, takže je jednoduchšie nakrúcať kvalitné video s malou hĺbkou ostrosti, širokým tónovým rozsahom aj pri vysokej citlivosť ISO.

 

Fotoaparát GFX100 používa prevzorkovanie s údajmi ekvivalentnými približne 50,5 megapixelov na vykreslenie videa. Podporuje tiež vysoko efektívny kodek H.265 / HEVC, ako aj „F-Log“, ktorý má gama krivku so širokým dynamickým rozsahom a „Hybrid Log Gamma (HLG)“ pre jednoduché nahrávanie záznamu HDR. GFX100 je tiež prvým modelom v systéme GFX, ktorý obsahuje režim simulácie filmu „ETERNA“.

 

 

Telo odolné voči prachu a poveternostným podmienkam vyhotovené z horčíkovej zliatiny s integrovaným vertikálnym gripom

 

Napriek tomu, že je GFX100 vybavený snímačom, ktorý je 1,7-násobne väčší ako konvenčný 35mm snímač, je veľkosť tela ekvivalentná s fotoaparátmi, ktoré sú vlajkovými loďami konvenčných zrkadloviek v rozmeroch 156,2mm (š) x 163,6mm (v) x 102,9mm (h) a 48,9mm v najtenšej časti a hmotnosťou približne 1400 g vrátane dvoch batérií, pamäťovej karty a EVF.

 

GFX100 je prvý digitálny fotoaparát FUJIFILM bez zrkadla, ktorý obsahuje integrovaný vertikálny grip. To viedlo k tenšiemu tvaru, ktorý sa pohodlne drží v ruke, napriek tomu, že obsahuje IBIS a dve batérie v tele.

 

Aby sa maximalizovali možnosti obrazového snímača 102MP, je jadro zobrazovacej jednotky, ktoré sa skladá z bajonetu, mechanizmu IBIS a obrazového snímača, čo najviac izolované od ostatných súčastí tela fotoaparátu. Tento dizajn „dvojitej štruktúry“ zabezpečuje vysokú úroveň presnosti pri minimalizácii straty kvality obrazu spôsobenej vonkajším vplyvom.

 

Tesnenie proti poveternostným vplyvom sa nachádza na 95 miestach v tele fotoaparátu, aby sa dosiahla vysoká úroveň odolnosti voči prachu a vlhkosti.

 

 

 

Vylepšená funkčnosť a všestranné zobrazovanie informácií

 

GFX100 je vybavený LCD displejom s uhlopriečkou 1,80 palca na hornom paneli a 2,05 palcovým pod displejom na zadnom paneli pre všestrannejšie zobrazenie informácií. Zobrazujú sa EXIF dáta, histogram a nastavenia fotoaparátu. Každému z displejov môžu byť priradené rôzne informácie (EVF, LCD displeje na zadnom paneli a sub-LCD displej na hornom paneli), aby bol hľadáčik menej preplnený a ľahšie použiteľný. To zaisťuje väčšiu prehľadnosť nastavení vo všetkých prípadoch.

 

Tlačidlá a páčky na ovládanie fotoaparátu boli navrhnuté tak, aby neprekážali pri držaní fotoaparátu v ruke. Na ľavej strane tela fotoaparátu je otočný volič režimov, ktorý umožňuje okamžité prepínanie medzi režimami fotografovania, videa a iných expozičných režimov. Nastavenia fotoaparátu môžete uložiť pre každý z režimov (nastavenia expozície, vyváženie bielej, simulácia filmu atď.).

 

 

EVF s rozlíšením 5,76 milióna bodov so 100% pokrytím a 2,36 milióna bodov výklopný 3,2-palcový LCD displej

 

GFX100 dedí populárny odnímateľný systém EVF z GFX 50S, ktorý je možné prispôsobiť rôznym uhlom pri použití EVF sklopného adaptéra EVF-TL1. Technológia OLED s rozlíšením 5,76 milióna bodov sa použila na vytvorenie EVF hľadáčika pre GFX100 s vysokým rozlíšením pre jemný a detailný obraz. Hľadáčik má zväčšenie 0,86x a obsahuje päť prvkov optického skla vrátane asférických prvkov.

 

EVF možno nastaviť na režim „Frame Rate Priority“, „Resolution Priority“ alebo „AF Speed Priority“ podľa charakteristík objektu a potrieb fotografa.

 

Zadný LCD displej s uhlopriečkou 3,2 palca 2,36 milióna bodov je dotykový a možno ho nakloniť do troch smerov.

 

 

 

Vysokorýchlostné a presné zaostrenie, ktoré nastavuje nový štandard pre stredoformátové fotoaparáty so snímačom väčším ako formát 35 mm

 

GFX100 je prvým modelom v systéme GFX, ktorý využíva náš algoritmus AF na detekciu fáz najnovších fotoaparátov rady X (X-T3 a X-T30) so 4. generáciou snímača a procesora. Algoritmus plne využíva 3,76 miliónov fázových detekčných pixelov umiestnených naprieč celým senzorom na nastavenie nového štandardu v rýchlosti AF a precíznosti pre fotoaparáty so snímačom väčším ako 35mm. Nový typ fázového  zaostrovania dosahuje zvýšenie rýchlosti až o 210% oproti konvenčnému kontrastnému AF systému.

 

GFX100 sa zároveň môže pochváliť výrazným zlepšením presnosti detekcie tváre a detekcie očí, ktorá sa stala základnou funkciou pre módnych a portrétnych fotografov. Funkcia rozpoznania tváre teraz pracuje na väčšiu vzdialenosť a vykazuje výrazné zlepšenie pri sledovaní bočného profilu osoby alebo pri pohybe osoby v snímke.

 

 

Jedinečná technológia reprodukcie farieb, vyvinutá z fotografického filmu prináša úžasnú kvalitu fotografií

 

Kombinácia novo vyvinutého obrazového snímača a 4. generácie procesora „X-Processor 4“ znamená, že fotoaparát podporuje aj režim „16-bit RAW“, ktorý požadujú mnohí profesionálni fotografi. GFX100 podporuje aj 16-bitový TIFF pri konverzii súborov. Extrémne vysoké rozlíšenie 100MP+ a bohatá farebná a tónová reprodukcia, ktorá sa nachádza v režimoch „Film Simulation“, výrazne uľahčujú postprodukciu fotografických dát a spĺňajú náročné potreby profesionálnych fotografov.

 

GFX100 je vybavený funkciou “Smooth Skin Effect”, ktorá automaticky vyhladzuje tóny pleti.

 

 

Rôzne ďalšie nové funkcie

 

GFX100 môže pojať dve batérie NP-T125, čím sa rozširuje počet snímok na jedno nabitie na cca. 800, keď sa používa zadný LCD displej.

 

Fotoaparát je možné napájať a nabíjať prostredníctvom pripojenia USB-C. Pripojenie externej batérie, ktorá podporuje USB Power Delivery umožňuje ešte dlhšie nepretržité snímanie a súčasné nabíjanie dvoch batérií vo fotoaparáte.

 

Toto je prvý model série GFX, ktorý podporuje IEEE802.11ac 5GHz, čo umožňuje ešte rýchlejší bezdrôtový prenos obrázkov.

 

Podobne ako pri predchádzajúcich modeloch GFX, aj GFX100 je kompatibilný s „Tether Shooting Plug-in PRO pre Adobe® Photoshop® Lightroom®“ a „Capture One Pro FUJIFILM“ pre spracovanie RAW .

 

 

Dostupnosť a cena

 

Dostupnosť: Koniec júna 2019

 

Odporúčaná maloobchodná cena: 10.999,- Eur

 

Podrobnosti a ďalšie informácie nájdete na adrese http://fujifilm-x.com/gfx/

 

Zachytávajte vzácne momenty v dokonalej kvalite. Predstavujeme FUJIFILM GFX100
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...