Video: Predstavenie Canon EOS 1D X Mark III

Video: Predstavenie Canon EOS 1D X Mark III

Novinky  /  PRO.Laika / 03.03.2020 / 16:00

Predstavenie novej vlajkovej lode Canon EOS 1D X Mark III a ďalších noviniek v rozhovore s Canon špecialistom Pavlom Šerým na testovacom dni organizovanom PRO.Laika v spolupráci so spoločnosťou Canon.

Pozrite si video o novom Canon EOS 1D X Mark III

Určený pre profesionálov 

Nový Canon je predovšetkým určený na fotografovanie reportáže, športu, zvierat a iných náročných disciplín. Najväčším vylepšením tohto modelu je nový autofokusový senzor, ktorý je zložený z pixelov.
Ide o akýsi hybrid zrkadlovky a bezzrkadlovky, pri ktorom pribudlo obrovské množstvo nových funkcií počas živého náhľadu ako napríklad sledovanie a podobne.  Dva procesory Digic X, z ktorých jeden ostrí cez hľadačik a druhý počas živého náhľadu, vedia spolu komunikovať a navzájom sa učiť.

Prístroj si samozrejme zachováva profesionálnu konektivitu ako vstup LAN a SYNC. Okrem toho však pribudlo aj vstavané WiFi a GPS.

Canon týmto dáva najavo, že sú zrkadlovky stále v hre a snaží sa svojim zákazníkom ponúknuť možnosť vybrať si systém, ktorý im bude najviac vyhovovať.

Najrýchlejší

Canon 1D X mark III v sebe skrýva 20.1 megapixelový plnoformátový CMOS snímač s obrovským dynamickým rozsahom. Ponúka ISO 100 – 102 400 s možnosťou rozšírenia na 50 alebo až 819 200.

Poskytuje nepretržité snímanie 20 sn./s s mechanickou uzávierkou v režime živého náhľadu Live View a až 16 sn./s pri použití optického hľadáčika.

Pamäťové karty a výdrž batérie

Prístroj ponúka dva sloty na karty CFexpress, ktoré majú vďaka svojej rýchlosti omnoho väčšie možnosti pri natáčaní videa a taktiež uberajú obmedzenia pri fotení RAW formátu.

Akumulátor zostal nezmenený, avšak podarilo sa zabezpečiť podstatne väčšiu výdrž a to 2 850 oproti 1 210 pri Mark II.

Video

Canon 1D X Mark III ponuka 5,5K RAW 50p, pribl. 2 600 Mb/s a taktiež 10-bit, 4:2:2 plnoformátové video v rozlíšení až do 4K s frekvenciou 60 sn./s pomocou funkcie Canon Log a formátu H.265. Okrem toho je možné zapisovať simultánne RAW na kartu v slote 1 a Proxy (MP4) na kartu v slote 2.

Nový formát

Okrem formátu RAW a JPEG ponúka fotoaparát aj nový formát HEIF s kompresiou 10 bitov 4:2:2 BT2100, ktorý dokáže vykresliť obrovské množstvo detailov v poltónoch pri malej dátovej kapacite.

Novinky v rade R aj zrkadlovkách

Canon tatiež oznámil pokračovanie rady R. Nový prístroj Canon R5 s 8K, 12 sn./s s mechanickou uzávierkou a 20 nových objektívov radu RF.  Zatiaľ nám ukázali nový kompaktný objektív 24-105mm, ktorý na úkor svetelnosti ponúka stabilizáciu a minimálne rozmery vhodné napríklad na cestovanie a turistiku.

Okrem toho sme videli aj novú zrkadlovku Canon 850D, ktorá je spojením modelov 77D a 800D. Prístroj ponúka 7 sn./s, dobrú ergonómiu, použitelné ISO až 6400. Pri zachovaní optického hľadáčiku nám zároveň ponúka živý náhľad s ostrením na oko. 

 

Okrem týchto noviniek nám Canon prezradil, že pripravuje veľa ďaľších a čoskoro sa opäť uvidíme.

Video: Predstavenie Canon EOS 1D X Mark III
5 5 with 2
 
počet hodnotení: 2

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...