SRÍ LANKA – pre fotografov a milovníkov poznávania, LAST MINUTE!

Novinka  /  PRO.Laika / 01.04.2014 / 00:00

Srdečne vás pozývame na nádherný fotovýlet s našou spriaznenou cestovnou kanceláriou Liber.

V exkluzívnom čase Veľkonočných sviatkov (15.4. - 28.4.2014) prejdeme veľkým historickým okruhom po Srí Lanke a zároveň navštívime nádherné miesta takmer nedotknutej prírody. Navštívime Pinnawalu so sloním sirotincom a najväčším stádom slonov žijúcich v zajatí. Uvidíme aj kúpanie slonov v rieke a zaujímavú manufaktúru na výrobu papiera zo slonieho trusu. V obľúbenom turistickom meste Kandy* sa prejdeme chrámom Budhovho zubu, múzeom slona Rádžu aj chýrnou botanickou záhradou Peradeniya. Potešíme sa tiež tanečným predstavením krojovaných tanečníkov. Ďalej povedú naše kroky na čajové plantáže v Rambode a do čajovej fabriky s ochutnávkou a predajom čaju. Po ceste na východ sa zastavíme v najvyššie položenom meste ostrova, v Nuwara Eliyi. Nasledovať bude Arugam Bay, obľúbené miesto športovcov a milovníkov prírody. O foto úlovky voľne žijúcich zvierat tu isto nebudeme mať núdzu! Po zaslúženom oddychu na pláži v Kalkudah zamierime do starodávneho mesta Polonnaruwa* s ležiacim Budhom a historickým múzeom. Dlhý čas venujeme aj Sigiriyi* s Leviou skalou, zvyškami kamenného kráľovského mesta a s kráskami namaľovanými na skale. Záverom ešte preskúmame jaskynné chrámy Dambully*, povozíme sa na slonoch a hurá domov!

 

Doprava 

Letecky s prestupom v Dubaji s leteckou spol. EMIRATES – táto ponúka pestrý výber menu aj pri rôznych diétach. Autobusom z Bratislavy do Viedne a z letiska Colombo veľkým okruhom po miestach podľa programu. Tiež na konci zájazdu na letisko Colombo a z Viedne do Bratislavy. Sprievodca je prítomný po celý čas cesty z Bratislavy na Srí Lanku a späť. Sprevádza skupinu aj na okružnej ceste po Srí Lanke.

Organizácia 

Pre vstup na Srí Lanku nie sú potrebné víza (platí sa len poplatok za vstup do krajiny, ktorý je uvedený pri cene) ani povinné očkovania. Odporúčame len dodržať všetky pokyny, čo sa týka obsahu batožiny platnosti pasu. Pri pobyte na Srí Lanke potom treba dodržiavať pravidlá pre vstup do chrámov (zahalené ramená a kolená). Detailnejšie informácie o Srí Lanke nájdete TU.

Program 

Po celý čas bude skupine k dispozícii sprievodca aj foto lektor, ktorý tak zvýši kvalitu našich fotografických úlovkov. Okrem hlavných cieľov nášho programu budeme zaraďovať podľa aktuálnych časových možností aj zastávky s obľúbenými atrakciami: koreňová záhrada, národný park s volne žijúcimi zvieratami, kaučuková plantáž, ananásová plantáž, ryžové polia, korytnačia farma, drahokamy, drevené masky, batika, cirkevné chrámy (žijú tu budhisti, hinduisti, moslimovia aj kresťania). Spoločne prejdeme nasledovné miesta (pamiatky chránené v UNESCO* sú označené hviezdičkou):

Arugam Bay - pobrežné mesto s veľkou zátokou, hinduistický chrám, mešita, nádherná príroda, zvieratá.
Dambulla* - staré jaskynné chrámy so sochami a maľbami, všadeprítomné opice a predavači suvenírov.
Kandy* - botanická záhrada a skleníky orchideí, biely Budha na skale, chrám Budhovho zubu, tanečná šou.
Kalkudah a Pasikudah pobrežné letoviská s príjemnými plážami, relax, vodné športy, plavby loďou.
Nuwara Eliya
 mesto založené anglickými kolonizátormi v 19. stor., európska architektúra, anglické záhrady.
Pinnawala
 - sloní sirotinec a kúpanie slonov v rieke, ulica so suvenírmi, výroba papiera zo slonieho trusu.
Polonnaruwa* - starobylé kráľovské mesto z počiatku 11. storočia, múzeum, Budhovia v skale, divoké opice.
Ramboda - vodopády a čajové plantáže (návšteva čajovej fabriky a obchodu s čajom, ochutnávka čaju).
Sigiriya* 150 m vysoká Levia skala so zvyškami mesta, maľby žien na skale, možnosť voziť sa na slonoch.

Strava 

polpenzia (v cene) = spravidla bufetové raňajky a večere formou švédskych stolov. Obedy budú riešené možnosťou spoločného stravovania v rámci programu.

Ubytovanie 

11 nocí v 5 hoteloch (Kandy 2 noci, Ramboda 1 noc, Arugam Bay 2 noci, Kalkudah 4 noci, Sigiriya 2 noci), z toho 6 nocí v blízkosti oceánu. Hotely sú aspoň na úrovni našich 3*** hotelov. Naša kategorizácia sa však na Srí Lanke nedá aplikovať. Napr. namiesto posteľnej bielizne sú plachty (teplo).

Cena 

1.570 € (pôvodná cena 1870€!) pre všetky vekové kategórie (pri ubytovaní na 2-lôžkovej izbe).
Doplatok za ubytovanie 1 osoby na izbe: 220 €. Môžete tiež požiadať o ubytovanie s inou osobou.
Zľava za ubytovanie 3 osôb na izbe: informácia na vyžiadanie, nakoľko kapacita väčších izieb je obmedzená.
Príplatok za prednostný výber sedadla v autobuse: 15 € osoba.

V cene je zahrnuté 

cestovné (vrátane letiskových transferov), ubytovanie, polpenzia, organizačné náklady, okružná cesta po Srí Lanke (Negombo, Pinnawala, Kandy, Ramboda, Nuwara Eliya, Arugam Bay, Kalkudah, Polonnaruwa, Sigiriya, Dambulla, Negombo), sprievodcovské služby a služby foto lektora.

V cene nie sú 

vstupenky na atrakcie (cca 110 €), poistenie (môžete si ho doobjednať – treba rátať 14 dní!), vybavenie vstupu do krajiny = 25 € (je možné ho vybaviť aj individuálne cez internet alebo na mieste, je to však drahšie) a strava nad rámec polpenzie.

CK je poistená proti insolventnosti, certifikát TU.

Stretneme sa v utorok 15.4.2014 o 12:15 hod. na parkovisku pri Istropolise (Trnavské Mýto).  Odlet: 15:30 hod.
Návrat do Bratislavy plánujeme na pondelok 28.4.2014 na 15:15 hod. Prílet do Viedne má byť o 13:45 hod.
Prílet na Srí Lanku je 16.4.2014 o 8:45 hod. miestneho času. Príchod na hotel je odpoludnie. Cestou zastávka.
Odchod z hotela je 27.4.2014 okolo obeda. Zastávky. Príchod na letisko o ponoci. Odlet 28.4.2014 o 3:15 hod.
Celkový čas letu je cca 10,5 hod. jedna celá cesta. Zvyšný čas je čas prestupu (do 4 hod.) a časový posun.

Sprievodcovia 

Irena Chrapanová, lokálni a foto lektor Akadémie kreatívnej fotografie Katarína Jesná.

Počasie v Colombe: môžete pozrieť TU (často však neodpovedá skutočnosti). Vo východnej oblasti, do ktorej smerujeme, nás čaká príjemných 30-35 stupňov C (slnečná sezóna s malým počtom zrážok je tu od apríla do septembra). Vzduch na Srí Lanke je okrášľujúco vlhký, príroda je rozkvitnutá, kúpanie v oceáne aj v bazéne je možné. Dážď má mimo obdobia dažďov podobu lokálnej prehánky. 

Prihlásiť sa môžete dotazníkom TU. Nezabudnite pripísať heslo: PRO.Laika

alebo na telefónnom čísle 0903 447 070.

SRÍ LANKA – pre fotografov a milovníkov poznávania, LAST MINUTE!
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...